Aicinājums uz Lielo Talku

Rit atjaunotās neatkarības 17. pavasaris, un 18. novembrī svinēsim neatkarīgās Latvijas 90. gadadienu.
Latvija ir tik liela, lai mums visiem pietiktu vietas, kur dzīvot un augt nākamajām paaudzēm. Latvija ir tik maza, lai mēs visi kopā spētu tai atdot tīras valsts slavu.

Ziemas nogalē maza domubiedru grupa nāca klajā ar ideju par valsts mēroga talku, kas jau guvusi atsaucību daudzās sirdīs.

Talkas pie mums rīkotas tik senos laikos, ka šo vārdu no latviešiem aizņēmušies gan igauņi, gan somi. Talkas jēga ir kopīgs darbs, kas veicas labāk un priecīgāk, nekā vienam darot.

Lielās Talkas jēga ir iztīrīt Latviju. Mūsu ir daudz, un visi kopā mēs varam izmēzt dzimtenes mežus, pļavas, laukus. Mēs varam iztīrīt no ciemiem un pilsētām tur nevērīgi un nelikumīgi izmestos atkritumus, kuru pa pilnam arī jūras un ezeru, kā arī lielo un mazo upju krastos.

Svarīgi, lai Lielajā Talkā piedalītos ikviens, kam nav vienaldzīga mūsu zeme, tās šodiena un nākotne. Talka aptvers visu Latviju, visus pagastus un pilsētas no austrumiem līdz rietumiem, no dienvidiem līdz ziemeļiem. Aicinām pieteikties uzņēmumus un biedrības, valsts un pašvaldību iestādes, skolēnus un studentus, zemessargus, pensionārus, draugu un domubiedru grupas. Lai sakoptu Latviju pirms mūsu valsts 90. gadadienas, ir nepieciešams ļoti daudz brīvprātīgo roku, tāpēc gaidīsim Jūsu visu un katra atbalstu, strādājot viena mērķa labā.

Lielā Talka „Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90. gadadienā” notiks sestdien, 2008. gada 13. septembrī. Līdz tam mums jāapzina visas nelegālās izgāztuves un drazu kaudzes.

Nāksim kopā un ķersimies pie darba, lai savas valsts svētkus svinētu tīrā un sakoptā Latvijā.


Lūdzam meklēt un sūtīt uz e-pastu talkas@talkas.lv vai uz adresi Elizabetes iela 49, Rīga, LV – 1010, informāciju par vietām, kuras ir netīras un kuras vajadzētu iekļaut Lielās Talkas sakopšanas akcijā.

Domubiedru grupa: Anna Žīgure, Ilze Aizsilniece, Tomass Kotovičs, Daiga Mežapuķe, Ilze Krūkle, Ieva Aile, Uģis Prauliņš, Rafi Haradžanjans, Sniedze Sproģe, Olga Kokāne, Andris Jaunsleins, Līga Zute-Abizāre, Vita Jaunzeme.