jaunumi
talkas
par projektu
olimpiešu klubs
darba grupa
konkurss
fotogalerija
avīze
noslegums
atbalstitajiMēs dzīvojam šajā laikā un vietā un, globāli skatoties, visi kopā. Var runāt par augstām matērijām un filozofēt par pasaules bojāeju. Var nerunāt neko un arī neredzēt neko. Var meklēt un atrast kādu atbildīgo un vainīgo. Iespēju ir ļoti daudz, bet realitāte ir tāda kāda tā ir.
Latvija ir skaistākā, bet ne lielākā valsts. Rīga nav lielākā pilsēta. Kāds pilsētas parks ir pavisam maza teritorija, bet tomēr tā ir viena daļa no planētas.
Mūsu nostāja ir sākt darīt, lai kaut kas pozitīvi mainītos. Droši vien ir mazliet naivi domāt, ka jaunieši tā pēkšņi varētu mainīt savu attieksmi pret sevi un apkārtni un sākt skatīties uz savu pagalmu vai mežu kā uz mazu sastāvdaļu no kaut kā liela. Tomēr ir iespēja, ka daudzi vismaz ieraudzīs alternatīvu un viņos pamazām attīstīsies patiesa dabas mīlestība. Un tāds cilvēks, kas mīl, nenodarīs pāri tam, ko mīl.

Un vēl mēs gribam, lai tāda kategorija kā ideālisms, saglabātos. To, protams, nevar panākt ar dažām talkām vai dažiem informatīviem bukletiem. Tomēr to var sākt darīt un pakāpeniski kultivēt jaunu domāšanas un attieksmes veidu, kurā būtu apvienotas idejas par tīru un veselu cilvēku, tīru apkārtni un vidi, zināmu pietāti pret Zemi un visu ko tā rada, kā arī cilvēka milzīgo atbildību par visu, ko tas dara.
Tāda bija mūsu nostāja, uzsākot šo projektu un iesaistot tajā Augstskolu studentus, skolniekus, Latvijas olimpiešus, organizācijas, kā arī visus interesentus, kuri būtu ar mieru mūs atbalstīt.

PROJEKTS PĒDAS radās 2002. gada maija mēnesī, kad pēc pāris nesekmīgām talkām tā vadītāja Vita Jaunzeme nonāca pie secinājuma, ka atkritumus nesagādā citplanētieši un, ka tie paši par sevi nav problēmas cēlonis.

Visas problēmas centrā laikam tomēr ir cilvēks.

Visā pasaulē cilvēces saražoto atkritumu apjoms pieaug katastrofālā ātrumā un netaisās samazināties..

Ja pieņem, ka katrs šīs zemes iedzīvotājs dienā vidēji saražo 3 litrus atkritumus un, ja pieņem, ka zemi apdzīvo 8 miljardi iedzīvotāju un, ja pieņem, ka gadā ir 366 dienas un, ja pieņem, ka ķīmija, kas satek ūdeņos, dūmi, kas izplūst gaisā un visi pārējie civilizācijas produkti nekur un nekad nepazudīs – tikai pārformēsies un, ja pieņem, ka pēc gada vēl nebūs pasaules gals, tad ...ir jāsāk domāt ko iesāksim ar mūsu planētu, kad tā būs totāli piegružota, izmantota, saindēta un sterilizēta.

„Saudzēsim mūsu Planētu!” – tāds ir Projekta sauklis. Un tas ir adresēts CILVĒKAM.

Tātad darbs ar cilvēku – katru un visiem kopā – varētu atrisināt šo nevīžības, slinkuma un mantkārības rezultātu – visaptverošu miskasti parkos un mežos.
To var panākt dažādos veidos – ar dresūras paņēmieniem, t.i., uzliekot dažādus soda mērus.

Var mēģināt audzināt un izglītot.

Abi šie paņēmieni ir pietiekoši labi, jo rezultāts ir vienāds.

Tomēr audzināšanas moments ir civilizētāks un strādā ilgāk.

Tātad. PROJEKTS PĒDAS ir vides un izglītības projekts, kur galvenais mērķis ir panākt attieksmes maiņu pret sevi un savu apkārtni šī vārda visplašākajā nozīmē – savu PLANĒTU.

Katra mūsu talka sākas ar teikumu: ”Šodien mēs sakopsim mazu daļu no Planētas!”

Sakārtojot savu apkārtni mēs varam sakārtot sevi. Sakārtojot sevi, mēs varam sakārtot savu apkārtni.

Skaistums ir harmonijā un mīlestībā..
Būsim skaisti, būsim gudri, mīlēsim sevi, savus tuvākos un savu zemi.

Jūsu PROJEKTS PĒDAS.

Prese un atsauksmes

PPROJEKTU PĒDAS ar savu līdzdalību ir atbalstījuši 44 Latvijas olimpieši
2002./2004. gadā paveiktais:
Sakoptas 39 teritorijas Rīgā.
Izvesti 1180m3 atkritumu.
Piedalījās ap 4000 studentu un skolēnu no 17 augstskolām un 21 skolas.
Projektu ar savu līdzdalību ir atbalstījuši 44 Latvijas olimpieši.

Pasaules Olimpiešu Asociācija (WOA) izprot nepieciešamību saglabāt dabas resursus un saudzēt WOAmūsu planētas vidi. Strādājot šajā virzienā WOA izsaka atzinību par lieliskiem pasākumiem, kas Latvijā ir tikuši paveikti ar “Projekts Pēdas” programmām. Kopā ar Olimpiešiem visā pasaulē mēs svinīgi solam palīdzēt uzlabot šo vietu, kuru mēs saucam par savām mājām. Sekmīgais darbs Rīgā kalpo tam, lai motivētu katru no mums turēt augstu liesmu, apzinoties, ka Olimpieši darbojas labākas nākotnes vārdā.
WOA ģenerālsekretārs, Dr. Listons D. Bochette.

Projekts tika prezentēts ar vidi un sportu saistītās konferencēs un semināros Viļņā (Lietuva), Budapeštā, Torino (Itālija), kur guva lielu atzinību.

World Olympians Assotiatons (pasaules Olimpiešu Associācijas) ģenerālsekretārs dr. Listons Bochette 2003. gadā ieradās Rīgā ar nolūku iepazīties ar šo projektu (Project Footprints).

 

Dr. Listons D. Bochette un Projekta Pēdas darba grupa viesnīcā Park Hotel Rīdzene 2003. gadā.

fotogalerija

Paldies viesnīcai par atbalstu - brīnišķīgo uzņemšanu!

Olimpiskā Solidaritāte – Starptautiskā Olimpiskā komiteja (Olympic Solidarity, Internetional Olympic Committee) piešķīra 10 000 USD, lai tiktu uzņemta dokumentāla filma par "Projekta Pēdas" darbību. Režisore: Vija Beinerte.

"Projekts Pēdas" 2002. gadā saņēma Rīgas Domes goda rakstu, kā arī Latvijas Vides ministrijas un Latvijas Izglītības ministrijas atzinības vēstules.

Nāc un sakop kādu daļu no Latvijas!