jaunumi
talkas
par projektu
olimpiešu klubs
darba grupa
konkurss
fotogalerija
avīze
noslegums
atbalstitaji
diskusijas
sludinājumi

Pasaules Olimpiešu Asociācija (WOA) izprot nepieciešamību saglabāt dabas resursus un saudzēt WOAmūsu planētas vidi. Strādājot šajā virzienā WOA izsaka atzinību par lieliskiem pasākumiem, kas Latvijā ir tikuši paveikti ar “Projekts Pēdas” programmām. Kopā ar Olimpiešiem visā pasaulē mēs svinīgi solam palīdzēt uzlabot šo vietu, kuru mēs saucam par savām mājām. Sekmīgais darbs Rīgā kalpo tam, lai motivētu katru no mums turēt augstu liesmu, apzinoties, ka Olimpieši darbojas labākas nākotnes vārdā.
WOA ģenerālsekretārs, Dr. Listons D. Bochette.

Atēnu Vides fonda starptautiskā projekta "Olimpiskais globālais olīvas zars"
akcijas Latvijā 2004.gadā
fotogalerija

14.aprīlī Rīgas 25.vidusskolā. J.Lūsis, I.Jaunzeme.
16.aprīlī Rucavas vidusskolā un Sikšņu pamatskolā. I.Amantova, I.Barkāne , I.Jaunzeme, J.Lanka, Nac. Botāniskā dārza dendrofloras nod. vad. Ināra Bondare.
21.aprīlī Dundagas vidusskolā. D.Kūla, I.Jaunzeme.
24.aprīlī Madonas jaunatnes un bērnu sporta skolā. G.Upenieks, R.Zīmelis. I.Jaunzeme.
24.aprīlī Rīgas 19. vidusskolā. A.Rubene, P.Seļivanovs.
26.aprīlī Rīgas Iļģuciema vidusskolā. I.Amantova, I.Jaunzeme.
28.aprīlī Rīgas 69. vidusskolā. I.Amantova, A.Orlova, V.Zozuļa.
28.aprīlī Pļaviņu vidusskolā. R.Bergmanis, I.Kravale, I.Jaunzeme.
30.aprīlī Olimpiskajā centrā "Ventspils" D.Kūla, S.Prūsis.
30.aprīlī Ziemeļvalstu ģimnāzijā. E.Samardaka, I.Jaunzeme.
30.aprīlī Siguldas 2. pamatskolā. I.Amantova, I.Ciaguns.
1.maijā Vidzemes Olimpiskajā centrā. A.Ķiksis, I.Ābola, A.Piziks, J.Dukure.
5.maijā Šampētera pamatskolā. U.Semjonova.
7.maijā Murjāņu sporta ģimnāzijā. I.Gaile, M.Tīruma, A.Jakovļevs, J.Lūsis. I.Jaunzeme.
9.maijā Cēsu Olimpiskajā centrā un Cēsu pilsētas sporta skolā. I.Amantova, A.Brice, I.Bricis, I.Cederštrema Volfa.
10.maijā Sporta bāzē "Ķeizarmežs". I.Vihrovs, R.Bergmanis, A.Trops, S.Prūsis, V.Matīse.
15.maijā Limbažu olimpiskajā centrā. Ž.Tikmers.
19.maijā Liepājas Olimpiskajā centrā. I.Barkāne, J.Lanka, I.Jaunzeme.
22.maijā NBS štāba bataljonā. M.Tīruma, J.Ķipurs, R.Vilde, I.Jaunzeme.
   
Olimpieši, kuri piedalījās 2002./2003. gada "Projekta Pēdas" sakopšanas talkās:
fotogalerija

Jēkabs Nākums
biatlons 1998 10.km 5.v., 2002.

"Akcijā Pēdas piedalījos tā iemesla dēl, ka pats izmantoju dabu un mežu saviem treniņiem. Man bija liels prieks, ka šāds projekts beidzot ir sācies un, ka es varu arī savu artavu ieguldīt, lai zem manām pēdām atkritumi netraucē trenēties."

Māris Rozentāls
bobslejs 1998., 2002.

"Gribu, lai mani bērni elpo tīru gaisu un staigā pa tīru zemi. Ar savu līdzdalību Pēdās ceru ietekmēt un dot piemēru sabiedrībai un īpaši jaunatnei. Tajā visā ir jābūt audzināšanas un izglītošanas momentam."

Ilonda Lūse
ātrslidošana 1994, 1998, 2002.

"Mēs varam runāt par globālām lietām, kas notiek mums apkārt un kas mūs satrauc, bet kuras izmainīt nav mūsu spēkos, bet sevi, savu attieksmi un savu tuvāko apkārtni mēs varam izmainīt, ja tikai mēs paši to patiesi vēlamies un gribam sākt kaut ko tā labā darīt…. Un ja katrs no mums sāks ar to mazumiņu, kas ir viņam apkārt, tad ieguvēji būsim mēs visi un Pasaule kopumā, jo mēs esam tie, kas pa daļiņām veido Pasauli…."

Uģis Brūvelis
soļošana 2000.

"Ikdienā soļošanas treniņos aizvadu brīvā dabā, ejot pa šosejām, meža takām, gar jūru. Soļojot redzu, ka mūsu Latvijas skaistā daba ir ļoti piegružota. Visur ir ļoti daudz cilvēku atstātu atkritumu.
Piedaloties un popularizējot "Projektu Pēdas", ceru, ka Latvijas iedzīvotāji nāks pie prāta un neizmetīs sev nevajadzīgo kur pagadās. Jo tā mēs ar laiku paši sev apraksim atkritumos."

Intars Dīcmanis
bobslejs 2002.

"Esmu pedants un Valsts patriots, kuram patīk sakārtota valsts. Un man vispār patīk viss, kas ir zaļš un sakārtots."

Jānis Ozols
bobslejs 1998. 6.v., 2002.

"Sakopjot savu apkārtni, jūs sapratīsiet, ka nomest pudeli vai sīku papīrīti sķitis tīrais nieks, bet, vācot to visu kopā, nezin kāpēc sanāk vesela smaga autokrava! Padomāsim par to! Es gribu, lai šādas kravas veidojas tikai speciāli paredzētās vietās, nevis visapkārt!"

Guntis Rēķis
kamaniņas 1998, 2002.

"Gribu staigāt pa tīru mežu. Gribu makšķerēt pie tīras upes. Gribu sauļoties pie tīras jūras."

Viktors Sčerbatihs
svarcelšana 1996. 10.v. 2002.

Žoržs Tikmers
airēšana sudrabs 1980.

"Olimpiskā kustība un "Projekts Pēdas" ir nešķirami jēdzieni. Tāpēc, ka abi rūpējas par cilvēku. Tāpēc es piedalījos."

Anita Klapote
v/atl. 1992.

"Vide ir ārējo apstākļu kopums, kas atrodas savstarpējā mijiedarbībā ar konkrētu organismu un ietekmē tā dzīvības procesus.
Svaigs gaiss, tīrs ūdens, laba veselība. Tās ir mūsu tiesības - dzīvot tīrā vidē. Bet mums ir arī pienākums - nenodarīt ļaunu sev un miljoniem citu dzīvu būtņu, izturoties nesaudzīgi pret dabu.
Tāpēc, domājot globāli, darbojos atbilstoši savai videi."

Maija Tīruma
kamaniņas 2002.

"Pēdas" - tā ir lieliska iespēja satikt citus olimpiešus, kā arī pierādīt to, ka tikai caur smagu darbu var sasniegt lieliskus rezultātus, par kuriem pašam un citiem prieks! Nu gluži tāpat kā sportā :)

Jānis Ķipurs - zelts
bobslejs pilots 1984. 4.v. divniekā, 1988 1v. divniekā.

Šajā dzīvē visam ir jābūt līdzsvarā- ir jābūt bandītiem, lai būtu policistiem ko darīt, tāpat \"ir jābūt\" arī neliešiem piemēslotājiem, lai būtu ko darīt olimpiešiem un viņu atbalstītājiem...

  Aleksandrs Muzičenko - zelts
burāšana Star klasē 1980.

Jānis Lūsis - zelts
šķēpmešana 1964.bronza, 1968. Zelts, 1972. Sudrabs, 1976 8.v.

"Es neciešu nekārtību darbā un mājās. Arī dabai vajadzētu būt kārtībā – tīrai un sakoptai. Tas ir kultūras un mīlestības jautājums. Tāpēc piedalos."

Voldemārs Lūsis
šķēpmešana 2000.

"Piedalos "Pēdās", jo vēlos redzēt tīru un sakoptu Latviju, lai mūsu bērniem pēc mums paliek piemiņa un darba gars, jo zinu, ka projektam vēl ir ilgs ceļš."

Sandis Prūsis
bobslejs pilots 1992., 1994., 1998. 5.v., 2002.

"Kāpēc es eju uz Pēdām? (kādam jau tie "sūdi" arī jāvāc...)
Olimpietis šajā pasākumā ir svarīgs (ēsma), ierodoties vienam olimpietim uz pasākumu noteikti atnāks 20-30 (precīzu formulu nezinu) studentu, skolnieku, talcinieku... Pats pasākums arī noorganizēts ļoti labi."

Gundars Upenieks
biatlons 1992, 1994, 1998, 2002.

"Katram no mums gadās piegružot apkārtni gan apzināti, gan neapzināti, taču svarīgi ir atrast laiku pārliecināt ar savu piemēru līdzcilvēkus sakopt vidi sev apkārt.
Ja to dara sētnieki, tad lielākā daļa par to smīkņā un nevērtē augstu šo darbu, bet ja to dara sabiedrībā populāri cilvēki, tad viņu iniciatīva tiek atzīta un ņemta par paraugu. Ja to var darīt OLIMPIEŠI, tad kāpēc gan mēs to nevarētu veikt?
Tāpēc arī es atsaucos uz Pēdu organizatoru aicinājumu piedalīties talkās un sakopt apkārtni, lai ar savu klātbūtni iekustinātu un pamudinātu jauniešus pievienoties šai "zaļajai kustībai"! "

Vsevolods Zeļonijs
džudo bronza 2000.

"Nevar būt netīrs darbs, ja ideja ir tīra. Attīrot savu zemi es attīros pats. Tas tik tiešām vairāk ir sevis attīrīšanas darbs. To vajadzētu kaut reizi mūžā izdarīt ikvienam un visiem."

Raimonds Bergmanis
svarcelšana kateg. virs 110 kg. 1992. 1996. 9.v., 2000.

"Vērtība, ko dzīvē nevar nopirkt par naudu - tā ir mīlestība pret dabu, kas ir apkārt mums. Šeit var vilkt paralēles starp tīru un sakoptu dabu un tīru, nepiesārņotu dvēseli.Šajās talkās, sakopjot mūsu zemi, mēs mācām sev, saviem bērniem mīlēt to un censties saglabāt to vienmēr sakoptu."

Ingrīda Amantova
kamaniņas 1980. Bronza, 1984. 4.v.

"Pēdas" piedalos, lai pirmām kārtām radītu tīru, skaistu un sakoptu apkārtējo vidi, kurā dzīvoju, jo domāju, ka tas ir katra pilsoņa pienākums.
Otrām kārtām, tā kā esmu pedagogs, uzskatu, ka tam ir arī ļoti liels audzinošs moments, katra cilvēka audzināšanā, personīgā izaugsmē un pieredzes nodošana nākošai paaudzei.
Treškārt, kā olimpiete, uzskatu, ka esmu labs piemērs visai sabiedrībai, un daru to, lai citi varētu man līdzināties un censties veikt to pašu, ko es .

Igors Vihrovs - zelts
vingrošana brīvās kustības 2000.

Inese Jaunzeme - zelts
šķēpmešana 1956

"Savādāk nevarēja. Tā laikam ir tāda liela iekšēja tīrības sajūta. Jo riebīgi izskatās netīrs mežs. Un tā kā cerība, ka kaut kas varētu mainīties, nedeva mieru, gāju pati un aicināju savus olimpiešus līdzi. Turklāt "Pēdas" man nedeva mieru un tiešām iekustināja manī tādu labu "trakumu", ka tas var izdoties"

Jefimijs Klementjevs
1992., 2000. 7.v kanoe 1000 m..

Aleksandra Klementjeva
trenere

"Mēs esam liela ģimene un gribam, lai Latvija ir tīra.
Sakopšanas talkās ir netīrs darbs, bet mēs, olimpieši, zinām, ka tas ir vajadzīgs un ar piedalīšanos talkās parādam, ka no tā nevienam nav jākaunas.
Ar mani un Aleksandru visās talkās bija mūsu 2 ar pusi gadus vecā meitiņa Jeļena. Viņa tikai skatījās, bet tagad mājās neko nemet uz grīdas - katru konfekšu papīrīti nes uz atkritumu spaini."

Liene Sastapa
airēšana 1992.

"Nav kāda īpaša iemesla, kāpēc eju uz šīm talkām. Kā jebkurš cilvēks esmu pietiekami egoistiska un pārsvarā daru to, kas man sagādā gandarījumu. Manuprāt tas ir prieks un bauda dzīvot tīrā vidē."

Uļjana Semjonova - zelts
basketbols 1976, 1980.

"Cik vien iespējams bieži cenšos uzturēties brīvā dabā pie jūras, mežā, lauku vidē. Diemžēl ik uz soļa ir jāsastopas ar satriecošu netīrību, ko aiz sevis ir atstājuši cilvēki pat Latvijas visdziļākajos mežos, nemaz nerunājot par ceļmalām, upju, ezeru un jūrā krastiem. Apbrīnojami, cik ļoti savus pēcnācējus nicina tie ļautiņi, kas šīs cūcības radījuši. "Projekts Pēdas" apvieno tos, kuriem nav vienaldzīga vide, kādā mēs dzīvojam. Projekts ir atgādinājums mūsu sirdsapziņai - turi Latviju tīru!"

Vita Matīse
burāšana Mistral klasē 2000.

"Piedalījos, jo uzskatu, ka katram kaut kas ir jāizdara sabiedrības un savas vides labā. PĒDAS ir labs un demokrātisks projekts, kurš spēj jauniešus aizraut un līdz ar to tā ir laba perspektīva, ka kaut kas mainīsies."

Ivans Klementjevs - zelts
1. kanoe 1000m 1988., 1992. Sudrabs, 1996. Sudrabs.

"Es atbalstu Olimpiskās kustības vides ideju īstenošanu tāpēc, ka to mēs darām priekš sevis un priekš nākotnes. Lai paradītu ka vide labāk izskatās bez mēsliem un papīriem un lai pilsētas ierēdņi domā, kā nodrošināt parkus ar miskastēm."

Pjotrs Klementjevs
treneris

"Piedalījos, lai patiesi novērtētu skaistumu un tīrību un, lai ieguldītu arī savu daļu savas pilsētas tīrībā."

Rihards Kotāns
bobslejs 1984.

"Nepatīk tās tukšās pudeles, kas man pa mežu skrienot maisās pa kājām un krīt uz nerviem."

Mārtiņš Rubenis
kamaniņas 1998, 2002.

"Man patīk iet uz šīm talkām, tāpēc, ka tur valda tāda īpaša gaisotne. Tīri cilvēcīga. Mēs atstājam aiz sevis tīru mežu un dodam piemēru, ka tā tam vajadzētu būt, bet bez sakoptas vides ir kāda cita tīrība, kas var būt ļoti iedvesmojoša. Un tas dod pamatīgu gandarījumu, ka aiz manis paliek šādas pēdas."

Anna Orlova
kamaniņas 1992.1994., 1998., 2002.

Lāsma Kauniste
ātrslidošana 1968 5.v.1500 m.

"Kāpēc piedalījos? Lai apkārt pavērtos jaukāks skats."

Artūrs Jakovļevs
peldēšana 100 m tauriņstilā 1992., 1996., 2000.

"Nevarēju atteikt "Pēdu" vadītājai, jo arī pašam ir ļoti izteikta prasība pēc tīrības. Esmu kārtībmīlis. Nevaru ciest netīrību lai kur tā arī būtu. Turklāt uzskatu, ka tie jaunieši, kuri piedalās šajās talkās, vairs noteikti neko nemetīs un viņos būs radusies vēlme pēc sakoptākas apkārtnes."

Vasīlijs Stepanovs
svarcelšana sudrabs 1956.

Aigars Fadejevs
soļošana 50 km 1996., 2000. Sudrabs.

"Pēc savas būtības esmu sabiedrisks un atsaucīgs cilvēks, tāpēc cenšos nevienam neatteikt, ja mana klātbūtne var pasākumam palīdzēt. Turklāt esmu patiešām zaļš - no iekšienes. Esmu ļoti lepns, ka ir izdevies iestādīt kokus un tādā veidā vairot dzīvību uz mūsu planētas. Atkritumu savākšana tas ir melnais darbiņš, kas ir jāizdara. Mums ir jāvācas kopā, lai kaut kas iznāktu un varētu vairāk izdarīt."

Inga Kožarenoka
šķēpmešana 2000.

"Diendienā, dzīves steigā, maz paliek laika pievērst uzmanību tam, cik mēs, cilvēki, arī es, esam nevīžīgi pret lietām sev apkārt. Piedalījos projektā, apzinoties savu pienākumu pret vidi, kurā es dzīvoju, lai to sakārtotu un mazinātu to ļaunumu, ko mēs cilvēki nodarām dabai."

Nāc un sakop kādu daļu no Latvijas!