jaunumi
talkas
par projektu olimpiešu klubs
darba grupa
konkurss
fotogalerija
avīze noslegums
atbalstitaji

 Septītā „Barona taka” Vairas Vīķes Freibergas zīmē

BarontakaŠogad, kad par patronesi velomaratonam „Barona taka” ir kļuvusi eksprezidente Vaira Vīķe Freiberga, šī akcija iegūst jaunu skanējumu un ievirzi, liekot lielāku akcentu uz tautasdziesmu nozīmi mūsu tautas kultūrā, pašapziņas celšanu un mūsu sakņu sajūtu stiprināšanu, braucot cauri visai Latvijai pa maršrutu, ko savulaik kājām nostaigājis Krišjānis Barons.

Vaira Vīķe Freiberga: „...Man bieži ir prasīts – kur ņemt savu spēku? Tas nāk no tiem pašiem avotiem, no kuriem smēlās spēku Krišjānis Barons, tas nāk no tiem sapņiem un cerībām un tiem grūtajiem un nepiepildītajiem mūžiem, kad latvju tautai bija novēlēts liktenis ilgus gadsimtus dzīvot nebrīvībā, bet nekad nepazaudēt izjūtu un pārliecību par savu lepnumu, savu vērtību kā cilvēkiem, par to, ko viņi spēj ar savu darbu, skaistuma izjūtu, Dieva dāvanām un dotībām, ko arī tajos apstākļos viņi spēja izkopt.

Šis sapnis bija valsts atmodas laikmetā, un Krišjānis Barons tam strādāja ar savu neatlaidīgo darbu dziesmu pa dziesmai, rindiņu pa rindiņai, ķieģeli pa ķieģelītim uzbūvējot šo latviešu tautas mantojuma ēku tikai no vārdiem, elpas un domas spēka. Man tā ir bijusi īstākā iedvesma, tas vienmēr mani ir uzmundrinājis, ka mūsu tautai ir nākotne, jo tauta ar tādu pagātni nekad nepazudīs. Varbūt brīžam tā pazaudē ticību sev, pašcieņu, brīžam sāk sevi nicināt, varbūt sāk par sevi raudāt pašnožēlas asaras, un tas nāk no grūtiem laikiem un smagiem pārdzīvojumiem, bet ne tas ir latviešu tautas īstenais gars un sūtība.

Latvieši vienmēr ir mācējuši savu bēdu tiešām „likt zem akmeņa”. Un tas vien, ka šī dziesma ir skolās nodeldēta un par to bieži ironizējam, tas nemaina tās dziļāko domu un spēku – ir jāmāk savu „bēdu likt zem akmeņa” un iet tai pāri. Senos laikos mūsu senči to varējuši daudz grūtākos apstākļos un brīžos. Man personiski būtu kauns nespēt viņiem turēt līdzi, lai kādas būtu tās grūtības, kas kādā brīdī ir jāpārvar.”

777

7. „Barona taka” 7. jūlijā plkst. 7.00 no rīta sāksies velomaratons „Barona taka”. Dalībnieki no Operas stāvlaukuma Rīgā izbrauks ar autobusu uz Tartu ( Igaunija) , lai Universitātes , pilsētā, kur savulaik mācījušies daudzi latviešu tautas talanti, sāktu aptuveni 1000 km garo ceļu cauri visai Latvijai uz Dundagu.
Tas ir ceļš ko savulaik kājām veicis mūsu Dainu tēvs – Krišjānis Barons.

Brauciena laikā sadarbībā ar vietējām pašvaldībām ar Latvijas Valsts mežu atbalstu tiks iestādīti aptuveni 300 koki un košuma krūmi.

Interesentiem, pieteikšanās uz autobusu Rīga – Tartu ir iespējama, rakstot uz velo@pedas.lv , bet ikviens, kuram patīk ceļot ar velosipēdu un iepazīt jaunus draugus, ir aicināts pievienoties jebkurā posmā.

Maršruts:

7. jūlijs –TARTU- Otepe (Igaunija)
8. jūlijs – Otepe - Valga / Valka - Gaujas krasts
9. jūlijs – Gaujas krasts – Smiltene – Rauna
10. jūlijs – Rauna – Bērzkrogs – Taurene – Ineši
11. jūlijs – Ineši – Ērgļi
12. jūlijs – Ērgļi – Odzienas muiža – Koknese
13. jūlijs – Koknese – Staburags – Aizkraukle – Skrīveri – Ķeipene
14. jūlijs – Ķeipene /Jura kalns/
15. jūlijs – Ķeipene /Jura kalns/ – Nītaure
16. jūlijs – Nītaure – Līgatne – Sigulda
17. jūlijs – Sigulda – Rīga
18. jūlijs - RĪGA – Slampe
19. jūlijs – Slampe – Jaunpils – Strutele
20. jūlijs – Strutele – Irlava – Zemīte – Kandava – Sabile
21. jūlijs – Sabile/Abavas rumba/
22. jūlijs – Sabile /Abavas rumba/ – Talsi – Dundaga
23. jūlijs – DUNDAGA

Pieteikšanās un vairāk informācijas: www.pedas.lv , velo@pedas.lv

„Barona taku” atbalsta:
Latvijas Valsts meži, Latvijas Radio 2.

Aicinām arī citus atbalstīt šo pasākumu!

Pēdas LV, www.pedas.lv, pedas@pedas.lv

Būsim katrs prezidents - savā namā, savā ielā, savā pilsētā un savā valstī!

2.jūnijā, dienā, kad Latvijā notiks valsts prezidenta vēlēšanas, savstarpējas bezmaksas palīdzības, pakalpojumu, lietu apmaiņas un pasākumu portāls www.draugsdraugam.lv, kustības domubiedri un sabiedrībā pazīstami ļaudis aicina uz Radošo Industriju kvartālu Spīķeros, kur ikviens kopīgā rīcībā, priekā un darbos varēs apliecināt un pārliecināties, ka katrs varam būt prezidents - negaidīt, kad brīnumus paveiks citi, bet aktīvi rīkoties ar savām prasmēm un iemaņam, lai pasaule ap mums kļūtu draudzīgāka un laimīgāka. Uzņemties atbildību par paveikto un sākt jaunus darbus.

Draugs draugam

Pasākumā piedalīsies eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, Vita Jaunzeme, IGO, Niks Matvejevs, Goran Gora, Pāvels Gumennikovs, Elita Patmalniece, Gunta Līdaka, H.Buks-Vaivads un daudzi citi.
Pasākuma mērķis ir parādīt, cik vienkārši un tai pat laikā nozīmīgi ir bez maksas palīdzēt viens otram, sniegt atbalstu, dalīties ar zināšanām un iemaņām, tādējādi palīdzot uzlabot ikviena līdzcilvēka dzīves kvalitāti, radīt pamatu labklājībai, izaugsmei un attīstībai, prast uzņemties atbildību par saviem lēmumiem un paveikto, drosmi sākt jaunus darbus.

“Šodien daudzi aizbrauc no Latvijas ar rūgtumu sirdī, nesaprasti un neatbalstīti. Tie, kas paliek, daudzkārt jūtas bezpalīdzīgi un nespējīgi kaut ko mainīt savā un valsts dzīvē. Mēs vēlamies, lai katrs apzinātos savu spēku un iespējas ar savām prasmēm, dzīves pieredzi, zināšanām vai lietām, kas kļuvušas liekas, sniegt pilnīgi reālu palīdzību viens otram, kā arī šādi atjaunot pilsonisko lepnumu un patriotismu. Satversmē teikts, ka vara pieder tautai. Vara, mūsuprāt, nav tikai amats, bet gan spēja, griba un drosme pavisam ikdienišķās lietās un veidos uzņemties iniciatīvu savā namā, savā ielā, savā pilsētā un savā valstī, tādējādi radot nesaraujamu draudzības, pašpalīdzības un attīstības ķēdi,” uzsver projekta autori.

Pasākuma dienā, 2.jūnijā, Radošo Industriju kvartālā Spīķeros, no plkst. 17.00 līdz 22.00 sabiedrībā pazīstami cilvēki dažādās aktivitātēs parādīs, cik tas ir vienkārši – dot ikvienam to, ko māki, dalīties ar to, kas pašam ir kļuvis pietiekami vai atdot citiem to, kas pašam kļuvis lieks, savukārt kādam citam var kļūt par nopietnu atbalstu vai starta punktu tālākam lidojumam.

Plkst. 16:00 mediju pārstāvji tiek aicināti uz preses konferenci un intervijām ar projekta autoriem un domubiedriem, bet, sākot no 17:00, visā kvartāla garumā notiks dažādas aktivitātes uz skatuves un darbnīcās, notiks dziesmas „Laid mani Mājās…” pirmatskaņojums, eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas meistarklase “Kā izvirzīt mērķus, un kā tos sasniegt”, filmas „Es mīlu Tevi, Rīga” demonstrēšana un sarunas par to. Noderīgu lietu apmaiņas punktā katram būs iespēja apmainīt sev vairs nevajadzīgu līdzpaņemtu lietu pret kaut ko sev nepieciešamu. Darbnīcās varēs sastapt Igo un citus mūziķus, bet Elitas Patmalnieces un labdarības veikaliņa “Otra elpa” darbnīcā lietas varēs sākt jaunu dzīvi. Pagalmā notiks Austrumu cīņu paraugdemonstrējumi un darbosies unikālais Mobilais veselības aprūpes centrs bērniem.

Pasākuma organizatori ir “Draugs Draugam” - domubiedru grupa, kas izveidojusies ar mērķi veicināt pozitīvismu, sniedzot palīdzību, aicinot uz iniciatīvu, rādot piemērus un dodot stimulus entuziasmam, izaugsmei, attīstībai un savstarpējam atbalstam. Kā ziņots iepriekš, aprīlī darbu uzsāka domubiedru grupas izveidots portāls www.draugsdraugam.lv, kas nodrošina ikvienam sociāli aktīvam un atbildīgam cilvēkam vai uzņēmumam iespēju vienuviet piedāvāt bez maksas savas prasmes, pakalpojumus, palīdzību, preces un lietas, apmainīties ar viedokļiem un informāciju.

Lai pieteiktos uz preses konferenci, lūdzam zvanīt pa tālruni +371 26403403 vai rakstīt uz e-pastu: rolands@draugsdraugam.lv

Mūziķus un citus radošus ļaudis, kas vēlas piedalīties pasākumā, lūdzam pieteikties, zvanot Laurai Daudišai pa tālruni +371 26732270 vai rakstot uz e-pastu: laura@draugsdraugam.lv

Vairāk par pasākumu, domubiedru grupu un portālu www.draugsdraugam.lv

Papildus informācija: Rolands Puļķis, Tālr.: +371 26403403, E-pasts: rolands@draugsdraugam.lv
Laura Daudiša, Tālr.: +371 26732270, E-pasts: laura@draugsdraugam.lv

Izsludināta Lielās Talkas akcija
„Nāc talkā Latvijai!”

Laikā no 22. marta līdz 15. aprīlim Lielās Talkas organizatori aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju brīvprātīgi līdzdarboties Lielās Talkas organizēšanā un iesaistīties akcijā „Nāc talkā Latvijai!”.

Akcijas laikā ikvienam interesentam ir iespēja kļūt par Talkas brīvprātīgo palīgu, apzinot savā pilsētā vai novadā piesārņotās vietas, kuras Lielās Talkas laikā, 30.aprīlī, būtu nepieciešams satīrīt un sakopt. Tāpat brīvprātīgie palīgi tiks aicināti arī atzīmēt savas tuvākās apkārtnes skaistākās, gleznainākās vietas, kur ikviens varētu gūt prieku, iedvesmu un labas emocijas. Papildus akcijas dalībnieki, atbildot uz āķīgiem anketas jautājumiem, varēs bagātināt savas zināšanas dažādos vides jautājumos.

Lai piedalītos akcijā, Lielās Talkas mājas lapā www.talkas.lv, sadaļā „Nāc talkā Latvijai!” ir jāaizpilda anketa: jāatbild uz 10 jautājumiem par atkritumiem un vidi, kā arī interaktīvā kartē jāatzīmē piesārņotā un skaistā vieta savā pilsētā vai novadā, pievienojot arī situāciju dokumentējošas fotogrāfijas.

Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme norāda, ka „iesaistīšanās akcijā „Nāc talkā Latvijai!” ir kā došanās piedzīvojumā – gan meklējot atbildes uz jautājumiem, gan izejot reāli dabā, atzīmējot piesārņotās vietas un skaistos dabas nostūrus. Turklāt šos uzdevumus var veikt vienatnē, kā arī komandā, iesaistot savu ģimeni, draugus, kaimiņus, klasesbiedrus. Piesārņoto vietu atzīmēšana un fotogrāfiju publicēšana ir īpaši nozīmīgs ieguldījums Lielās Talkas organizēšanā, jo tas palīdzēs noteikt 30.aprīļa talku norises vietas.”.

Pirmie 1000 akcijas dalībnieki, kuri būs pareizi atbildējuši uz konkursa jautājumiem, kā arī interaktīvajā kartē atzīmējuši nepieciešamos punktus, saņems dāvanu – īpašu akcijas T-kreklu.

Tā kā Latvijā un visā Eiropas Savienībā tiek atzīmēts Eiropas Brīvprātīgā darba gads, brīvprātīgo aktivitātes tiek īpaši ievērotas un novērtētas. Lielā Talka kopš saviem pirmsākumiem ir brīvprātīgo kustība, jo ikviens talcinieks darbus veic no brīva prāta, nesaņemot par to samaksu. Taču šogad Lielās Talkas organizatori cer piesaistīt papildus brīvprātīgos palīgus jau pirms paša pasākuma, kuri palīdzēs atklāt piesārņojumu dabā un noteikt 30.aprīļa talku norises vietas visā Latvijā. Akciju „Nāc talkā Latvijai!” īpaši atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā.

Šogad talkot aicina Rīgas Brīvostas pārvalde, SIA „Skonto Būve” un Latvijas valsts meži.
Talku atbalsta arī LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, zīmols „Garnier”, RIMI, DHL Latvija, LASUA, L&T un būvniecības nams „Kurši”.

Papildus informācija: Indra Soika, Lielās Talkas mediju koordinatore, aģentūras "EKO Media" projektu direktore, tālrunis: 67804066, mob.tālr.: 26455823, e-pasts: prese@talkas.lv, www.talkas.lv

Izsludina animācijas konkursu „Zaļais vampīrs”

No 11. marta līdz 11. aprīlim Vides un izglītības „Projekts Pēdas” Valmieras nodaļa sadarbībā ar Valmieras Jaunatnes centru „Vinda”, „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizāciju” un Valmieras TC Valleta izsludina animācijas konkursu „ZAĻAIS VAMPĪRS”*. Tā mērķis ir veicināt jauniešu radošumu, aktualizēt bērnu un jauniešu domas par vides sakopšanu un labiekārtošanu, dot iespēju tieši bērniem un jauniešiem veidot jaunu un interesantu vides aizstāvja tēlu zaļa vampīra veidolā.

Konkursā aicina piedalīties Valmieras pilsētas un Valmieras novada bērni un jaunieši.

Ir jāizdomā stāsts par zaļo vampīru un viņa dzīvi Valmierā, par aktuālām vides problēmām pilsētā, ar kurām cīnās labais zaļais vampīrs. Un jāuzzīmē tas viss kadru lapā līdzīgi kā komikss, un jāiesniedz vai jāiesūta līdz 11.aprīlim VJC Vinda, Rīgas iela 42, LV – 4201, neaizmirstot norādīt savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Sīkāka informācija par konkursu un kadru lapu nolikumā, kas pieejams: www.pedas.lv, www.vjcvinda.lv vai rakstot uz e-pastu: valmiera@pedas.lv

Noslēguma pasākums un apbalvošana notiks 26.aprīlī Valmieras TC Valleta 4.stāvā no plkst. 16 līdz plkst.18, kura laikā tiks rādītas arī uzvarētāju veidotās multiplikācijas filmas un būs koncerts par godu pavasarim. Kā arī iespēja apskatīt visus iesniegtos kadrējumu darbus konkursam un piedalīties izglītojošās darbnīcās.
Labākais kadrējuma stāsts un zaļā vampīra tēls tiks iekļauts „Projekts Pēdas” turpmākajos sakopšanas pasākumos kā Projekts Pēdas talkošanas simbols.

Trīs uzvarētāju darbi tiks iedzīvināti multiplikācijas filmā, ko pats uzvarētājs varēs izgatavot VJC Vinda Multiplikācijas studijā. Būs veicināšanas balvas no ZAAO.

*Zaļais Vampīrs nav vardarbīgs, tas nesūc dzīvu būtņu asinis. Viņš ir jaunās vampīru paaudzes pārstāvis, kuram nepieciešama sakopta un zaļa vide.

KONKURSA NOLIKUMS

Ja ir jautājumi, sazinieties var ar „Projekts Pēdas” Valmieras nodaļu, rakstot e-pastu: valmiera@pedas.lv vai zvanot pa mob. 26014873.

Ieva Freimane, „Projekts Pēdas” Valmieras nodaļas vadītāja, mob. 26014873

Vides un izglītības „Projekts Pēdas” un Valmieras Jaunatnes centrs „Vinda” aicina valmieriešus pielikt roku, lai taptu jauni mājokļi mazajiem lidoņiem – putniem

Vēl atlicis pavisam mazliet laika, lai paspētu čakli pastrādāt un izlikt jaunos putnu būrīšus mežā, parkos, mājas pagalmos. Jau aprīļa sākumā zīlītes sāks kā pirmās no putniem savu ligzdošanas sezonu.

Pārcilājot „Projekts Pēdas” lietas, tika atrasti daži jau gatavi putnu būrīši, kas bija ar nepacietību gaidījuši visu ziemu, lai tos beidzot liktu lietā. Kā arī mantu kaudzē atradās arī vēl dēļi un naglas no kuriem sanāktu brīnišķīgi mājokļi putniem.

Putni jau lēnām sāk gatavoties ligzdošanai un pirmās to darīs jau aprīļa sākumā zīlītes. Tāpēc laicīgi ir jāpagūst būrīšus izvietot mežos, parkos un mājas pagalmos.

Aicināts tiek ik viens valmierietis – liels un mazs, Valmieras Jaunatnes centra „Vinda” pagalmā 16.martā no plkst. 13 palīdzēt sataisīt būršus, kurus pēc tam izvietos putnu ligzdošanas vietās „Projekts Pēdas”.

Dažas noderīgas interneta saites, kurās ir informācija par un ap putniem Latvijā:
www.lob.lv
www.mezi.lv/index.php?newsid=1107
www.putni.lv/index_balsis.htm

Vides un izglītības “Projekts Pēdas”, e-pasts: valmiera@pedas.lv, mob. 26014873

No Latvijas visvairāk pieteikumu unikālajai ekspedīcijai

Vides projekta „Pēdas” un sadzīves tehnikas ražotāja „Electrolux ” izsludinātajā konkursā par iespēju būt apkalpes loceklim – reportierim starptautiskajā plastmasas vākšanas un izpētes ekspedīcijā Atlantijas okeānā visaktīvākie bijuši iedzīvotāji no Latvijas. No mūsu valsts saņemti 17 % pieteikumu.  

Kā iepriekš ziņots, ekspedīcijai Atlantijas okeāna dienvidos, ko no 3. līdz 14.martam organizē pētījumu organizācija 5 Gyres , varēja pieteikties „zaļi” domājoši aktīvisti no visas pasaules. Kopā 69 pretendenti, un 12 no tiem – no Latvijas, savu piemērotību un pienesumu ekspedīcijai pamatoja īsos video. Par piemērotāko pretendentu tika izraudzīta 26 gadus vecā blogere Brita Ligeta ( Brit Liggett ) no Bruklinas, Ņujorkā.

3.martā plastmasas vākšanas un izpētes ekspedīcija sāksies no Bīgla kanāla, Argentīnā, un pēc jūrā pavadītām 11 dienām, tā noslēgsies Valdivia, Čīlē. Neparastā ekspedīcija nebūs atpūta kūrortā, bet gan nopietns un aizraujošs darbs. Reportiera pienākums būs blogā Vac from the sea informēt par ekspedīciju un tās atklājumiem, kā arī iesaistīties visas komandas ikdienas darbā, sniedzot ieguldījumu pasaules jūru un okeānu glābšanā. Ekspedīcijas laikā savāktie paraugi tiks nogādāti Jūras laboratorijā, Kalifornijā. Pēc tam tie tiks nosūtīti uz „Electrolux”, lai kļūtu par izstādes Vac from the sea eksponātiem, piemēram, pārtaptu par putekļu sūcējiem.

Latvijas dalībnieku un uzvarētājas video interneta vietnē http://ej.uz/ekspedicija
Seko līdz ekspedīcijai interneta vietnē www.vacfromthesea.com

Uzziņai :
5 Gyres ir pētniecības organizācija, kuras misija ir veikt pētījumus un darīt zināmus faktus par plastmasas piesārņojuma pasaules okeānos globālo ietekmi.

Atbalsts 5 Gyres ekspedīcijai ir daļa no „Electrolux” starptautiskā projekta „Putekļusūcējs no jūras” („ Vac from the sea ”). Šī projekta mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību plastmasas piesārņojuma problēmai pasaules jūrās un okeānos. Klusajā okeānā peld milzīgas plastmasas atkritumu salas, taču industriālai pārstrādei izmantojamās plastmasas nepietiek. „Electrolux” radījis piecus putekļusūcēju modeļus, kuru korpusā izmantota savāktā plastmasa no Indijas un Klusā okeāniem, kā arī no Ziemeļu, Vidus un Baltijas jūrām. 2010.gada septembrī projekts „Pēdas” kopā ar „Electrolux Latvija” no plastmasas atkritumiem attīrīja Ragaciema – Klapmkalniema pludmales teritoriju. Šajā talkā savāktie plastmasas atkritumi aizceļoja uz Zviedriju, kur pārtapa īpaša dizaina putekļu sūcējā.  

Papildus informācija : Līga Ivanova, „Projekts Pēdas”, +371 26464686, liga.ivanova@talkas.lv

Kustības "Lielā Talka 2011" atklāšanas pasākums

Gaidīsim Jūs uz kustības "Lielā Talka 2011" atklāšanas pasākumu "Sniegavīri PAR tīru Latviju" otrdien, 1. februārī, plkst. 11.00 "ApsarA" tējas namiņā Kr. Barona ielā 2a (skvēriņā pie pilsētas kanāla)

Rīgā apskatāms Baltijas „zaļākais” putekļusūcējs

Pasaules tūres ietvaros unikālais Electrolux putekļusūcējs, kura korpusā iestrādāti arī Latvijas pludmalē savāktie plastmasas atkritumi, ir sasniedzis Rīgu. Lai pārliecinātos, ka otra dzīve var būt ne tikai papīram, skārda bundžām un PET pudelēm, bet arī parastiem plastmasas atkritumiem, ikviens interesents no 14. līdz 17. decembrim ir aicināts apskatīt šo putekļu sūcēju Galleria Riga 1. stāvā.

„Redzot īpašā dizaina zaļo putekļusūcēju, neticas, ka vēl pavisam nesen, pelēkā rudens dienā bariņš latviešu pludmalē vāca smilšainus plastmasas korķīšus, pudeles, aizmirstas bērnu rotaļlietas un pat plastmasas auto detaļas, lai dotu tām iespēju dzīvot otru dzīvi. Tas nu ir noticis – atkritumi ir pārtapuši funkcionējošā sadzīves ierīcē, kas vienlaicīgi ir arī mākslas darbs. Latvijas iedzīvotāju plastmasas karma noteikti ir uzlabojusies, bet vēl ir daudz darāmā, lai vidi ap mums padarītu tīrāku un zaļāku,” stāsta Electrolux Latvia direktors Eduards Reneslācis.

Šī gada 11. septembrī Ragaciema – Klapkalnciema pludmalē vides projekts Pēdas sadarbībā ar Electrolux Latvia organizēja talku, kuras laikā tika savākti plastmasas atkritumi. Uz mirkli atkritumiem bija dota iespēja pārtapt mākslas objektos ar savu īpašo stāstu, bet pēc tam tie devās uz Zviedriju, lai piedzīvotu savu karmu un pārtaptu pilnībā funkcionējošā Electrolux putekļusūcējā.

Talka bija daļa no starptautiskā Electrolux projekta, kura mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību plastmasas piesārņojuma problēmai pasaules jūrās un okeānos. Klusajā okeānā peld plastmasas salas, kuru apjoms pārsniedz divas ASV teritorijas, taču industriālai pārstrādei izmantojamās plastmasas nepietiek. Kopumā Electrolux radījis piecus putekļusūcēju modeļus, to korpusā izmantojot savākto plastmasu no Ziemeļu jūras, Indijas okeāna, Vidusjūras, Klusā okeāna un Baltijas jūras.

Vides projekta Pēdas un Electrolux Latvia vārdā:
Līga Ivanova,
Projekts Pēdas vadītājas asistente, tālrunis: +371 26464686

Vides Projekts Pēdas un Electrolux Latvia aicina piedalīties Baltijas zaļākā putekļusūcēja prezentācijā, kas tapis no Latvijas pludmalē savāktiem plastmasas atkritumiem.
Pasaules tūres ietvaros unikālais Electrolux putekļusūcējs, kura korpusā iestrādāti arī Latvijas pludmalē savāktie plastmasas atkritumi, ir sasniedzis Rīgu. Tādēļ aicinām 7. decembrī ierasties labdarības veikalā Otrā Elpa , lai pārliecinātos, ka otra dzīve var būt ne tikai papīram, skārda bundžām un PET pudelēm, bet arī parastiem plastmasas atkritumiem.

Gaidīsim Jūs 7. decembrī plkst. 11:30 Labo darbu veikalā Otrā elpa, Marijas ielā 12, 2. stāvā (Berga bazārā)!

„Redzot īpašā dizaina zaļo putekļu sūcēju, neticas, ka vēl pavisam nesen, pelēkā rudens dienā bariņš latviešu pludmalē vāca smilšainus plastmasas korķīšus, pudeles, aizmirstas bērnu rotaļlietas un pat plastmasas auto detaļas, lai dotu tām iespēju dzīvot otru dzīvi. Tas nu ir noticis – atkritumi ir pārtapuši funkcionējošā sadzīves ierīcē, kas vienlaicīgi ir arī mākslas darbs. Latvijas iedzīvotāju „plastmasas karma” noteikti ir uzlabojusies, bet vēl ir daudz darāmā, lai vidi ap mums padarītu tīrāku un zaļāku,” stāsta Electrolux Latvia direktors Eduards Reneslācis.  

Šī gada 11. Septembrī Ragaciema – Klapkalnciema pludmalē vides Projekts Pēdas sadarbībā ar Electrolux Latvia organizēja talku, kuras laikā tika savākti plastmasas atkritumi. Uz mirkli atkritumiem bija dota iespēja pārtapt mākslas objektos ar savu īpašo stāstu, bet pēc tam īpašā sūtījumā tie devās uz Zviedriju, lai piedzīvotu savu karmu un pārtaptu pilnībā funkcionējošā Electrolux putekļusūcējā.

Vides projekta Pēdas un Electrolux Latvia vārdā:
Līga Ivanova, „Projekts Pēdas” vadītājas asistente, tālrunis: +371 26464686

„Zaļās Patruļas” prezentēs Rīgas piesārņotākās vietas

2. decembrī plkst. 15:00 Vides ministrijas Konferenču zālē (409.telpa) Rīgas Tehniskās universitātes Vides zinātnes studentu kustība „Zaļās patruļas” prezentēs šoruden apsekotās un piesārņotākās Rīgas pilsētas vietas. Studentu darbus vērtēs un centīgākos aktīvistus apbalvos žūrija, kuras sastāvā ir Vides ministrs Raimonds Vējonis, Rīgas Domes izpilddirektors Juris Radzevičs, Projekts Pēdas vadītāja Vita Jaunzeme, RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore Dagnija Blumberga, kā arī Latvijas Atkritumu saimniecības asociācijas valdes priekšsēdētāja Rūta Bendere.


Šajā rudenī RTU Vides zinātnes studenti bija sadalījušies astoņās grupās un apsekoja tādas Rīgas apkaimes kā Bolderāja, Kleisti, Vecdaugava, Vecāķi, Jaunciems, Suži, Ziepniekkalns, Lucavsala un citas. Īpaši piesārņotākajās teritorijas vides aktīvisti ne tikai atzīmēja speciālā kartē, bet arī reāli sakopa šīs vietas.
Katru rudeni vides organizācija „Projekts Pēdas” sadarbībā ar RTU Vides zinātnes studentiem organizē kustību „Zaļās patruļas”, kuru uzdevums ir Rīgas zaļo teritoriju (parku, dārzu, mežu, ūdenstilpņu) apsekošana un piesārņojuma atzīmēšana īpašā kartē. Uzdevuma izpildes laikā tiek izstrādāti priekšlikumi teritoriju sakārtošanai, labiekārtošanai un piesārņojuma novēršanai. Noslēgumā iegūtie rezultāti un izstrādātie priekšlikumi tiek prezentēti „Zaļo Patruļu” patronam - Vides ministram Raimondam Vējonim, kā arī citām ieinteresētajām personām.

Papildus informācija: Vita Jaunzeme, „Projekts Pēdas” vadītāja, +371 29909222

Nākamā gada Lielās Talkas akcents būs vides izglītība

Oktobra nogalē ikgadējās vides sakopšanas akcijas „Lielā Talka” organizatori tikās ar pasākuma patronu, Valsts prezidentu Valdi Zatleru, lai pārrunātu 2011. gada Talkas norisi. Tikšanās laikā tika nolemts, ka nākamgad visas Latvijas tīrīšana notiks 30. aprīlī un tās akcents būs vides izglītība.

"Uz jautājumu "kāda jēga rīkot sakopšanas talkas, ja cilvēki turpina mēslot tik un tā?" man kā Talkas vadītājai nākas atbildēt diezgan bieži. Nenoliedzami, ikviens no mums zina, ka mēslot dabā ir slikti, jo tas ir neestētiski un kaitīgi. Taču tikai retais saprot, cik lielu un precīzi kādu ļaunumu atkritumi nodara dabai un cilvēka veselībai - cik m3 augsnes saindē viena mazā baterija? kādas vielas nonāk cilvēka organismā, ja mēs dedzinām plastmasu vai gumiju? kas uzsūcas augsnē, sadaloties vienai PET pudelei? Lai mazinātu to cilvēku skaitu, kuri ar vieglu roku atstāj savus atkritumus dabā, un liktu sabiedrībai aizdomāties par vides attīrīšanas nozīmi, 2011. gada Lielās Talkas akcents un prioritāte būs profesionāli un atraktīvi vides izglītības pasākumi, ko īstenosim kopā ar Latvijas ārstiem un augstskolu mācību spēkiem", stāsta Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Nākamā gada Talkas jaunums būs arī marķēti atkritumu maisi – tie būs īpašā krāsā un tos nevarēs iegādāties veikalos. Tādējādi akcijas organizatori cer izvairīties no negodprātīgiem cilvēkiem, kuri vēl ilgi pēc Talkas turpina izmest savus personīgos atkritumus ceļmalās un bijušajās talkošanas vietās. Vēl pasākuma organizatori cer sadarbībā ar Latvijas poligoniem un pašvaldībām izveidot bioloģiskā komposta vietas, lai Talkā savāktās koku lapas nenonāktu sadzīves atkritumu kaudzēs, bet gan pārtaptu vērtīgā augsnes mēslojumā.

Tāpat Lielā Talka 2011 turpinās jau aizsākto pagalmu labiekārtošanas kustību – konkursa kārtībā no katra Latvijas reģiona tiks izvēlēts viens vai vairāki daudzdzīvokļu nama pagalmi, kuru labiekārtošanai Talkas organizatori piesaistīs sponsorus un profesionālus ainavu arhitektus.
Grandiozās vides sakopšanas akcijas nozīmi un lietderīgumu ir apliecinājusi arī Latvijas Vides zinātnes un izglītības padome, kas šoruden organizācijai „Projekts Pēdas” par Lielās Talkas organizēšanu piešķīra Vides zinātnes balvu 2010 - 1. vietu nominācijā „Vides aktīvistu grupa”.

Uzziņai:
Lielās Talkas kustības mērķis ir līdz 2018.gadam, Latvijas 100. dzimšanas dienai, padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē – dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.
Lielo Talku organizē Projekts Pēdas, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja, Latvijas Pašvaldību savienība, domubiedru grupa Tīri meži sadarbībā ar Latvijas valsts mežiem, LASUA, kompāniju L&T, Rīgas brīvostas pārvaldi, Vides ministriju, RIMI, Komunikāciju aģentūru/ Edelman Affiliate, Latvijas Valsts ceļiem, Latvijas Zaļo punktu, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Eiropas Kultūras galvaspilsētas direkciju, Latvijas Radošo savienību padomi un interneta portālu www.kurtuesi.lv.

Papildus informācija: Vita Jaunzeme, „Lielās Talkas” darba grupas vadītāja
+371 29909222 vita.jaunzeme@pedas.lv www.talkas.lv


Divās stundās zeme attīrīta no 3 m 3 PET pudeļu un 850 kg citu atkritumu

10.oktobrī globālās akcijas „10/10/10 – vispasaules zaļo darbu diena” ietvaros SIA „L'Oreal Baltic” pārstāvētais zīmols GARNIER sadarbībā ar vides organizāciju „Projekts Pēdas” rīkoja vides sakopšanas talku „CO2”. Saules stariem zaigojot, aptuveni 50 lieli un mazi brīvprātīgie entuziasti sakopa vienu no skaistākajām Rīgas pussalām – Grāpju pussalu Ķengaragā. Divu stundu garumā talcinieki vāca un šķiroja atkritumus – lai taupītu dabas resursus, talcinieki atsevišķos maisos vāca PET pudeles, kas tālāk tika nogādātas uz pārstrādes rūpnīcu. „CO2” talkas laikā kopīgiem spēkiem mūsu zeme tika attīrīta no 3 m3 PET pudeļu un 850 kg citu atkritumu.
Talka noslēdzās ar jautru loteriju, tikko vārītu skābeņu zupu, biezpiena rausi un tīru mežu aizstāvja Cūkmena vizīti. Visi talcinieki parakstījās Cūkmena īpašajā rozā grāmatā, tādējādi apliecinot savu nostāju pret plastmasas pudeļu nonākšanu dabā un PET depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā.

Papildus informācija: Līga Ivanova, „Projekts Pēdas”, +371 26464686, liga.ivanova@talkas.lv

Plastmasas atkritumi dodas uz Zviedriju piedzīvot savus sapņus

Arī atkritumiem ir sapņi! Nu ir pienācis brīdis, kad sapņi kļūst par realitāti – Electrolux Latvia un vides organizācijas Projekts Pēdas organizētās talkas „Plastmasas karma” laikā atrastie plastmasas atkritumi jau ir nonākuši Zviedrijā, kur Electrolux rūpnīcā tie tiks izpētīti un pārtaps īpaša dizaina putekļu sūcējā.


Talka „Plastmasas karma” notika 11. septembrī Ragaciema – Klapkalnciema pludmalē. Tās laikā tika vākti gan pārstrādājami, gan nepārstrādājumi atkritumi, un katrs talkas dalībnieks atrada vienu plastmasas lietu, kas pretendēja uz nonākšanu „Plastmasas karmas” izstādē. Ikvienam interesentam tā bija aplūkojama no 23. septembra līdz 1. oktobrim radošajā telpā „Tasty”. Izstādē katrs no atkritumiem piedzīvoja savu sapni par to, kāda būtu nākamā dzīve, ja tiktu dota tāda iespēja.

Izstādes video skatīt šeit>

Izstāde un talka „Plastmasas karma” ir daļa no starptautiskā Electrolux projekta, kura mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību plastmasas piesārņojuma problēmai pasaules jūrās un okeānos. Klusajā okeānā peld plastmasas salas, kuru apjoms pārsniedz divas ASV teritorijas, taču industriālai pārstrādei izmantojamās plastmasas nepietiek.

Papildus informācija: Līga Ivanova, „Projekts Pēdas”, +371 26464686, liga.ivanova@talkas.lv

AICINĀM PIEDALĪTIES VIDES SAKOPŠANAS TALKĀ „CO2”

10. oktobrī visā pasaulē notiks globāla mēroga akcija „10/10/10 – vispasaules zaļo darbu diena”. Akcijas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību CO2 izmešu radītajam kaitējumam un klimata pārmaiņām. Šajā dienā Eiropā, Āfrikā, Amerikā un Austrālijā dažādas organizācijas, uzņēmumi un domubiedru grupas darīs dažādus „zaļos” darbus, izaicinot gan sevi, gan pārējos pēc iespējas „zaļāk” dzīvot arī ikdienā.

Šajā dienā, 10.10.10., zīmols „GARNIER” sadarbībā ar vides organizāciju „Projekts Pēdas” aicina ikvienu dabas mīļotāju piedalīties atkritumu vākšanas talkā Rīgā!

Gandarījums par vērtīgo darbu, rudenīga pastaiga Rīgas skaistākajā pussalā un silta zupa garantēta!

Vieta? Grāpju pussala, Ķengarags, Rīga
Laiks? plkst. 10:00 – 14:00
Nokļūšana no centra? 7.tramvajs (Atpūtas centrs „Lido”); 12.autobus (Atpūtas centrs „Lido”)
Pulcēšanās? pie betona sētas Daugavas pašā krastā
Kas jāņem līdzi? darba prieks. :) Darba cimdi un maisi būs uz vietas.
Kā jāģērbjas? mugurā velc garās bikses, kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās velc slēgtus apavus ar pietiekami cietu (biezu) zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā liec cepuri vai lakatu.
Atkritumu vākšana un šķirošana? Par šķirotajiem atkritumiem nav jāmaksā! Tādēļ CO2 kampaņas talcinieki atkritumus uzreiz šķiros 2 maisos:
•  PET pudeles
•  viss pārējais
Noslēgums? Talka noslēgsies jaukā kompānijā ap plkst. 14:00 ar siltu zupu, zāļu tēju un uzkodām!  

Papildus informācija: Līga Ivanova, Projekts Pēdas, +371 26464686, liga.ivanova@talkas.lv

Tiks atklāta izstāde „Plastmasas karma”

Arī atkritumiem ir sapņi! - ar šādu devīzi šo ceturtdien, 23. septembrī radošajā telpā Tasty tiks atklāta izstāde Plastmasas karma , kurā galvenie eksponāti būs, jā – nekas cits kā talkas laikā Latvijas pludmalē savāktie plastmasas atkritumi. Ar šo savdabīgo pieeju, Electrolux Latvia un vides projekts Pēdas vēlas aicināt Latvijas iedzīvotājus padomāt par atkritumu, īpaši, plastmasas šķirošanu un to, kāda katram no mums ir plastmasas karma.

Izstādē katrs no atkritumiem piedzīvos savus sapņus par to, kāda būtu to nākamā dzīve, ja būtu dota tāda iespēja. Talkas dalībnieku, kā arī Žanetes Skarules, Kārļa Kazāka un citu sabiedrībā pazīstamu, zaļi domājošu cilvēku iedzīvinātie stāsti būs apskatāmi un izlasāmi nedēļas garumā. Pēc izstādes eksponāti dosies ceļojumā uz Zviedriju, lai Electrolux rūpnīcā tiktu izpētīti un pēc tam pārtaptu īpaša dizaina putekļu sūcējā.

Izstāde radošajā telpā Tasty , Martas ielā 1-1, būs apskatāma vēl nedēļu – līdz 30. septembrim. Savukārt, atklāšanas pasākumā būs iespēja tikties ar dažiem no brašajiem talciniekiem un stāstu autoriem, kā arī uzzināt vērtīgu informāciju par atkritumu šķirošanu. Latvijas Zaļā Punkta , animācijas filmu studijas Dauka , filmu studijas Animācijas brigāde , Vides Faktu un Vides Filmu Studijas video materiāli dos ieskatu par to, kur nonāk izšķirotie atkritumi, kā no tiem var tapt atkal jaunas lietas un kādas sekas rada nevietā izmesti plastmasas atkritumi.

Izstāde Plastmasas karma tiks atklāta 23. septembrī, plkst. 19:00 radošajā telpā Tasty . Izstāde ir daļa no Electrolux Latvia aktivitātes Plastmasas karma , kuras ietvaros 11. septembrī notika talka Ragaciema – Klapkalnciema pludmalē. Talkas laikā tika vākti gan pārstrādājami, gan nepārstrādājumi atkritumi, un katrs talkas dalībnieks atrada 1 plastmasas lietu, kas pretendēja uz nonākšanu Plastmasas karmas izstādē. Par Electrolux Latvia un vides projekta Pēdas talku vairāk var uzzināt šeit > un šeit >

Plastmasas karma izstāde un talka ir daļa no starptautiskā Electrolux projekta, kura mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību plastmasas piesārņojuma problēmai pasaules jūrās un okeānos. Klusajā okeānā peld plastmasas salas, kuru apjoms pārsniedz divas ASV teritorijas, taču industriālai pārstrādei izmantojamās plastmasas nepietiek. Par Electrolux plastmasas vākšanu pasaules okeānos var lasīt šeit >

Zane Bojāre, Electrolux Latvia komunikācijas konsultante

NĀC!

Aicinām pieteikties jauniešus vides un izglītības projektam „Projekts Pēdas” Valmieras nodaļā.
Nāc Tu, kam patīk vides lietas, ir daudz zināšanu par to!
Nāc arī Tu, kam padodas vadīt pasākumus!
Nāc arī Tu, kam patīk domāt un ir kreatīvas un radošas idejas!
Nāc arī Tu, kam vēlme uzrakstīt un realizēt kādu projektu!
Iesaistoties darba grupā jaunieši iegūst pieredzi un to paplašina, nostiprina neformālajā izglītībā, brīvprātīgajā darbā, pasākumu organizēšanā, iegūst jaunus un noderīgus kontaktus ar dažādiem cilvēkiem, kā arī ir iespēja pierādīt sevi kā radošu un organizatorisku cilvēku.
Un nāc arī Tu, kam gribās saņemt kaut ko no visa šī, jo, iesaistoties „Projektā Pēdas”, to arī iegūsi!
Raksti jebkurā gada dienā, jebkuros laikapstākļos uz valmiera@pedas.lv tekstu brīvā stilā ar ziņu, ka vēlies pievienoties darba grupai!

Projekts Pēdas, Valmieras nodaļas vadītāja Ieva Freimane
ieva.freimane@pedas.lv mob. 26014873

Talkas laikā atrod daudz alus skārdenes un PET pudeles

11. septembrī Ragaciema pludmalē virzienā uz Klapkalnciemu notiek talka “Plastmasas karma”, ko organizē Electrolux Latvia sadarbībā ar vides organizāciju Pēdas. Līdz šim interesantākie atradumi ir plastmasas glāze ar kulta filmas “Krēsla” varoņiem, pludmales čība, plastmasas spēļu kuģītis un vesela plastmasas korķīšu kolekcija.

Talkas dalībnieki atkritumus šķiro trīs maisos. Pirmajā tiek ievietoti atkritumi, kurus iespējams pārstradāt (stikls, skārds, PET pudeles). Otrajā tiek vākti pārējie atkritumi. Savukārt, trešajā maisā, kurš pie tam ir apzīmēts ar sarkanu Z burtu, tiek vākti “interesanti” atkritumi, kuri pēc tam dosies uz Zviedriju un tiks pārstrādāti īpaša dizaina putekļusūcējā. Taču vēl pirms došanās uz Zviedriju interesantākie plastmasas atkritumi izdzīvos savus sapņus un stāstus īpašā pasakumā un būs apskatāmi “Plastmasas karmas” izstādē.

Stāsta Electorlux Latvia direktors Eduards Reneslācis: “Pludmale patiesībā ir salīdzinoši tīra un sakopta, tomēr ir skumji, ka mēs atrodam tik daudz skārda alus bundžas un plastmasas PET pudeles, kuras atstājuši atpūtnieki. Tie ir pārstrādājami atkritumi. Piemēram, PET pudeles var pārstrādāt jaunās plastmasas pudelēs vai bērnu rotaļlietās.”

Talkas video skatīt šeit >

Kā jau tika ziņots, talkas mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību plastmasas piesārņojuma problēmai pasaules jūrās un okeānos. Klusajā okeānā peld plastmasas salas, kuru apjoms pārsniedz divas ASV teritorijas, taču pārstrādei izmantojamās plastmasas nepietiek. Par Electrolux plastmasas vākšanu pasaules okeānos var lasīt šeit >

Kā viens no lielākajiem mājsaimniecības preču ražotājiem pasaulē, Electrolux apzinās arī savu atbildību vides jomā. Jau pašlaik ir pieejams zaļās mājsaimniecības tehnikas klāsts, kas ir ne tikai īpaši energoefektīvs, bet arī daļēji izgatavots no otrreizējiem izejmateriāliem. Piemēram, putekļusūcēja Ultra Silencer Green sastāvā ir 55% pārstrādātas plastmasas.

Projektu „Plastmasas karma” atbalsta Latvijas Zaļais Punkts , animācijas filmu studija Dauka , filmu studija Animācijas brigāde, Vides Projekti , Vides Fakti , Vides Filmu Studija un portāls draugiem.lv .

Līga Ivanova, Projekts Pēdas vadītājas asistente

Vides akadēmijā" sākusies pieteikšanās uz 2010./2011.m.g.

LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes organizētajā „Vides akadēmijā” sākusies pieteikšanās uz 2010./2011.m.g.

Ja esi 11.-12.klases skolēns, ja tevi interesē apkārt notiekošais, dabas un cilvēku mijiedarbība, ilgtspējīga attīstība, ja esi domājis studēt vides zinātni, tad tev ir iespēja piedalīties „Vides akadēmijas” nodarbībās. Pieteikšanās notiek līdz 2010.g. 11. oktobrim, pirmā nodarbība būs 2010.g. 16.oktobrī.

Sīkāka informācija šeit >

Talka "PLASTMASAS KARMA"

Par to, vai cilvēka dvēsele piedzīvo vairākus mūžus, sabiedrības domas dalās. Savukārt fakts, ka nolietotiem/ izlietotiem plastmasas izstrādājumiem mēs varam dot „otru dzīvi”, ir pierādīts.
Tādēļ, lai pievērstu sabiedrības uzmanību plastmasas piesārņojuma problēmai, zaļākais elektropreču ražotājs Electrolux šī gada vasarā ir uzsācis vērienīgu plastmasas atkritumu vākšanas projektu visā pasaulē. Projekta ietvaros no plastmasas tiek attīrīti trīs okeāni - Klusais, Atlantijas un Indijas, kā arī trīs jūras - Vidusjūra, Ziemeļu un Baltijas jūra. No savāktajiem atkritumiem radīs īpaša dizaina putekļusūcējus, kas papildinās jau pašlaik pieejamo Electrolux zaļo putekļusūcēju klāstu, kuru ražošanas procesā uzņēmums izmanto līdz pat 55% otrreizēji pārstrādātas plastmasas. Viens no dizaina putekļusūcējiem taps tieši no Baltijas jūras piekrastē savāktās plastmasas.

Šī gada 11. septembrī Electrolux Latvia sadarbībā ar vides organizāciju Projekts Pēdas rīko talku „Plastmasas karma”. Pievienojies arī Tu!

Gandarījums par vērtīgo darbu, rudenīga pastaiga svaigā gaisā un silta zupa garantēta!

Vieta? meža zona starp šoseju P128 un pludmali posmā Ragaciems – Klapkalnciems
Laiks? plkst. 11:00 – 15:00
Nokļūšana? visus talciniekus no Rīgas uz Ragaciemu un atpakaļ nogadās ērts autobuss. Izbraukšana plkst. 10:00 no stāvlaukuma pie Latvijas Nacionālās operas.
P.S. Pieteikšanās autobusam - Līga Ivanova, Projekts Pēdas, +371 26464686
Kas jāņem līdzi? darba prieks. Darba cimdi un maisi būs uz vietas.
Kā jāģērbjas? mugurā velc garās bikses, kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās velc slēgtus apavus ar pietiekami cietu (biezu) zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā liec cepuri vai lakatu.
Atkritumu vākšana un šķirošana? atkritumu būs jāievieto tam paredzētajos maisos. Šoreiz atkritumus arī šķirosim pa diviem maisiem:
- plastmasa, PET, stikla pudeles, skārdenes, tetrapakas
- viss pārējais.
Piepildītie atkritumu maisi no meža būs jāiznes P128 ceļa malā, kur pēc tam tos savāks Eloctrolux Latvia busiņi.
!!!Svarīgi!!! Lūdzam talciniekus interesantākos plastmasas atkritumus ievietot atsevišķā maisā. Tos pēc tam sūtīsim uz Zviedriju, kur tie piedzīvos savu karmu – pārtaps īpaša dizaina Electrolux putekļusūcējā.
Noslēgums? Talka noslēgsies jaukā kompānijā ap plkst. 15:00 ar siltu zupu, zāļu tēju un biezpiena rausi. Pēc tam talcinieki ar autobusu tiks nogādāti atpakaļ uz Rīgu.

Papildus informācija:
Līga Ivanova, Projekts Pēdasm, +371 26464686, liga.ivanova@talkas.lv

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga kļūst par velomaratona „Barona taka” Goda patronesi

23. jūlijā Dundagā svinīgi noslēdzas 17 dienu garais velomaratons „Barona taka”, kurā kopumā piedalījās 45 riteņbraucēji. Brauciens notiek jau sesto gadu pēc kārtas un tieši šogad tas iegūst īpašu vērtību, jo par „Barona takas” Goda patronesi kļūst bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Šodien plkst. 10:00 dalībnieki veic vēl pēdējo ceļa posmu – 30 km garo Dundagas velomaršrutu „Barona aplis”, kura laikā būs iespēja apmeklēt Dundagas slavenākās vietas, ciemoties pie Krišjāņa Barona pēctečiem un cienāties ar Kurzemes dižraušiem un pūdeli. Pēc šī velomaršruta plkst. 17:00 „Barona takas” dalībnieki ar autobusu dodas atpakaļ uz mājām - Rīgu.

Katru gadu velomaratona pēdējā dienā ar īpašu dāvanu tiek apbalvots izturīgākais un aktīvākais dalībnieks, kurš veicis visu ceļa posmu nepārtraukti no Tartu līdz Dundagai. Šogad aptuveni 1000 km garo maršrutu no sākuma līdz beigām kopumā veica septiņi dalībnieki: Ilze Iesalniece, Ansis Zadiņš, Edgars Ričis, Egils Niedrupe, Betija Cīrule, Andris Romans un Aiga Paegle. Tā kā šogad īpaši karsto laika apstākļu dēļ velomaratons prasīja milzu spēku un izturību no visiem velobraucējiem, tad īpašā balva - 100 Ls Barona naudas zīme - tiek visiem septiņiem dalībniekiem kopā. Tomēr, lai vēl īpaši izceltu šo brašo velobraucēju veikumu, „Barona takas” organizatori katram no viņiem par piemiņu dāvina „Ūdens monētu”.

„Barona takas” organizatori saka lielu un sirsnīgu paldies visiem velomaratona atbalstītājiem: Latvijas Radio 2, Olimpiskajai Solidaritātei, Latvijas Olimpiskajai komitejai, Latvijas valsts mežiem, ,, BN „Kurši”, Latvijas Olimpiešu klubam, Latvijas Dzelzceļam, RIMI, interneta karšu portālam www.kurtuesi.lv, piedzīvojumu parkam „Tarzāns”, SIA „Milda KM”, Hanzas Maiznīcai, Rīgas Skolēnu domei, Velokurjeram, kino pilsētiņai „Cinevilla”, Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam, portālam www.draugiem.lv un „Burusportam”.

Uz tikšanos nākamgad - „Barona takā” 2011!

Papildus informācija: Līga Ivanova, „Latvijas Olimpiešu klubs” Projekts Pēdas
+371 26464686, velo@pedas.lv
www.pedas.lv/barona-taka/

Putnu un mežu dienas naktī? Nāc un piedalies! Nakts orientēšanās, neparastās dejas! Dalies ar savām zināšanām vai - gluži pretēji - iegūsti jaunas!

„Projekts Pēdas” Valmieras nodaļa ar Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstītu organizē 30.jūlijā plkst. 21:00 pasākumu „Putnu un Mežu dienas naktī”. Līdz 29. jūlijam iespēja iesniegt fotogrāfijas ar putnu un mežā sastopamo dzīvnieku un augu attēliem.

Pasākuma mērķis – izglītot un vērst valmieriešu uzmanību uz daudzveidīgo vidi mums apkārt, kas ir pilsētas zaļajā teritorijā.
Arī Tu noteikti esi pamanījis, ka mums apkārt mīt tik daudz lidojošu un ar pasakainu balsi apveltīti radījumi kā putni, skābekļa radītāji koki un daudz dažādu zvēru un augu, kas slēpjas mežā un te pat pilsētas vidē.
Lai labāk iepazītu, kas mums apkārt, kas tie ir, nāc uz „Putnu un mežu dienas naktī” 30.jūlijā plkst.21:00. Tiekamies pie Memoriālā [atrašanās vieta netālu no pilsētas estrādes].
Pasākums gan tiem, kas putnu pazinēji, gan tiem, kas atpazīst tikai dzeguzes kūkošanu, gan tiem, kas vēlas atveldzēties un izkustēties pēc dienas karstuma.

Vakara gaitā nakts orientēšanās, noslēgumā neparastās dejas, dziesmas, spēles, ugunskurs, fotogrāfiju izstāde un trīs iespaidīgāko fotogrāfiju apbalvošana.
Vēlamais dreskods – putnu motīvs. Lai strādā Tava radošā fantāzija. Un uz vienu vakaru pārtopi par kādu no putniem.

Kā arī vari iesaistīties zibens konkursā! Līdz 29.jūlijam, sazinoties pa mob.tel. 26014873, nogādā fotogrāfijas [atpakaļ saņemsi pēc izstādes], ar dažādu putnu, mežu iemītnieku, augu attēliem. Un klāt vari pievienot mazu aprakstu par fotogrāfijā redzamo.

Nebaidies, ja šajā vakarā līs!

Vairāk info pa mob.tel. 26014873 vai e-pasts: valmiera@pedas.lv
„Projekts Pēdas” Valmieras nodaļas vadītāja Ieva Freimane

Latvijas Radio 2 un Dundagas pašvaldība dāvina koncertu „Barona takas” dalībniekiem

Šo ceturtdien, 22.jūlijā, plkst. 20:00 Dundagas pils estrādē ar skaistu koncertu noslēgsies velomaratons „Barona taka”.
Noslēguma koncertā un ballē, kuru maratona dalībniekiem dāvina Latvijas Radio 2 sadarbībā ar Dundagas novada domi, koncertēs Riču ģimene un grupa „Apvedceļš”.

Mīļi aicināti visi šī un arī iepriekšējo gadu braucienu dalībnieki, atbalstītāji, kurzemnieki un ikviens līdzjutējs! Ieeja bez maksas.

Šogad Latvijas Radio 2 katru dienu no 7. jūlija seko līdzi „Barona takas” norisei, kas notiek par godu Krišjāņa Barona 1859.gadā veiktajam ceļojumam pa Latviju, dodoties kājām no studijām Tērbatā uz mājām Dundagā. Velomaratona laikā dalībnieki sadarbībā ar pašvaldībām popularizē eko-tūrismu, sporto, dzied, stāda kokus un iepazīst Latvijas skaistākās vietas un tūrisma objektus.
„Barona takas” pašā pēdējā dienā, 23. jūlijā, plkst. 10:00 dalībnieki veiks pēdējo ceļa posmu – 30 km garo Dundagas velomaršrutu „Barona aplis”, kura laikā būs iespēja cienāties ar Kurzemes dižraušiem un pūdeli. Pēc šī velomaršruta „Barona takas” dalībnieki ar autobusu dodas atpakaļ uz Rīgu.

Uzziņai:
Jau sesto gadu pēc kārtas 7. – 23.jūlijam vides organizācija „Projekts Pēdas” organizē velomaratonu „Barona taka”. 17 dienu garajā ceļā no Tartu (Igaunija) līdz Dundagai ikvienam ir iespēja iepazīt Latvijas skaistākās vietas, atstāt aiz sevis iestādītus kokus, iegūt jaunus draugus un neaizmirstamus piedzīvojumus, nobraukt 1000 km ar velosipēdu, šķērsojot visu Latviju pa maršrutu, ko savulaik 24 gadu vecumā ar kājām veicis mūsu izcilais latvietis, Dainu Tēvs – Krišjānis Barons.

Velomaratonu atbalsta Latvijas Radio 2, Olimpiskā Solidaritāte, Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas valsts meži, BN „Kurši”, Latvijas Olimpiešu klubs, Latvijas Dzelzceļš, RIMI, interneta karšu portāls www.kurtuesi.lv, piedzīvojumu parks „Tarzāns”, SIA „Milda KM”, Hanzas Maiznīca, Rīgas Skolēnu dome, Velokurjers, kino pilsētiņa „Cinevilla”, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs un www.draugiem.lv. „Barona takas” velosipēdiem servisu nodrošina „Burusports”.

Papildus informācija:
Līga Ivanova
„Latvijas Olimpiešu klubs” Projekts Pēdas
+371 26464686
velo@pedas.lv
www.pedas.lv/barona-taka

Arī šogad notiks aizraujošais velomaratons
"Barona taka – PAR tīru un zaļu Latviju!"Arī šogad ikvienam velosipēda un dabas mīļotājam ir iespēja piedalīties aizraujošajā un piedzīvojumiem bagātajā 17 dienu velomaratonā „Barona taka”. Šogad velomaratons notiek zem moto „PAR tīru uz zaļu Latviju!”, kas ir kā turpinājums pavasara Lielajai Talkai.

Kas ir „Barona taka”?
Tas ir 1000 kilometru garš ceļš, ko Krišjānis Barons veica 1859.gada vasarā, dodamies ar kājām no studijām Tērbatas (Tartu) Universitātē uz mājām Dundagā. Tas ir ceļš, ko mēs veiksim ar velosipēdiem! Tas ir ceļš, kura laikā mēs stādīsim kokus, dziedāsim, sportosim, radīsim un izglītosimies.

Velomaratonā „Barona taka” dalībnieku skaits nav ierobežots un piedalīties var ikviens. Pasākuma dalības maksas nav, taču katrs dalībnieks sedz ar sevi saistītos izdevumus – nakšņošanu, ēšanu, ieeju apskates vietās un personīgos izdevumus.

Maršruts:
7. jūlijs - izbraukšana ar autobusu no Rīgas uz Tartu dalībniekiem ar velosipēdiem
7. jūlijs – Tartu – Otepe (Igaunija)
8. jūlijs – Otepe – Valga (Igaunija) – Valka – Gaujas krasts
9. jūlijs – Gaujas krasts – Smiltene – Rauna
10. jūlijs – Rauna – Bērzkrogs – Taurene – Ineši
11. jūlijs – Ineši – Ērgļi
12. jūlijs – Ērgļi – Odziena – Koknese
13. jūlijs – Koknese – Staburags – Sece – Skrīveri – Ķeipene
14. jūlijs – Ķeipene (Jura kalns)
15. jūlijs – Ķeipene (Jura kalns) – Zaube – Nītaure
16. jūlijs – Nītaure – Sigulda – Turaida
17. jūlijs – Sigulda – Rīga
18. jūlijs – Rīga, akcija „Mēs PAR velo!” (Barona takas laikā jau tradicionāli, braucot cauri Rīgai, notiek akcija „Mēs PAR velo!”, kurā ikvienu velo mīļotāju aicinām ar riteni izbraukt ceļa posmu no Brīvdabas muzeja līdz Rīgas Rātslaukumam, tādējādi paužot savu atbalstu velo infrastruktūras attīstībai Rīgā).
18. jūlijs – Rīga – Slampe
19. jūlijs – Slampe – Lestene – Jaunpils –Strutele
20. jūlijs – Strutele – Irlava – Zemīte – Kandava – Sabile
21. jūlijs – Sabile
22. jūlijs – Sabile – Talsi – Dundaga
23. jūlijs – Dundaga (brauciens ar autobusu atpakaļ uz Rīgu)

Plašāka informācija: www.pedas.lv/barona-taka
Pieteikšanās: velo@pedas.lv, +371 29835605

Domātāju un darītāju simpozijs

Piektdien, 2010.gada 4.jūnijā no plkst. 10:00 līdz 16:30, Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē notiks simpozijs „Latvijas pilsoniskās sabiedrības iespējas un izaicinājumi”, lai uzsāktu diskusiju starp pilsoniskās sabiedrības organizācijām, sociālajiem partneriem, valdību un akadēmiķiem par jauna pilsoniskās sadarbības līdzdalības modeļa izveidošanu. Diskusiju uzdevums ir izvērtēt līdzšinējās līdzdalības efektivitāti un konsolidēt sadarbību vienotā ietvarā, nosakot partneru sadarbības principus, vērtības, atbildību un rezultātus.

Domātāju un darītāju simpozijam būs iespējams sekot līdzi arī video tiešraidē internetā http://live.nvo.lv un www.delfi.lv, kur ikviens interesents varēs izteikt viedokli un komentārus.

Simpoziju atklās Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Valsts kancelejas direktore Gunta Veismane, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Rasma Pīpiķe. Simpoziju vadīs žurnālists Gundars Rēders. Politoloģijas profesore Rasma Kārkliņa iepazīstinās dalībniekus ar mūsdienu pilsoniskās sabiedrības konceptiem un Norvēģijas pārstāvis uzstāsies ar prezentāciju „Trīspusējā sadarbība un NVO loma”. Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejās pārstāvis sniegs informāciju par darbu minētajā komitejā, kur no Latvijas pārstāvēti 7 organizāciju pārstāvji.

Simpozijā aicināti piedalīties 120 dažādu nozaru pārstāvji no nevalstiskajām organizācijām (NVO), darba devēju un darba ņēmēju apvienībām, ministrijām un citām valsts pārvaldes iestādēm, kā arī pētnieki un zinātnes pārstāvji.

Simpozijā notiks ekspertu paneļdiskusija „Efektīva līdzdalība un partneru atbildība”, kurā piedalīsies Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāja vietnieks Egils Baldzēns, Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja Žaneta Jaunzeme Grende, projekta „Pēdas” vadītāja Vita Jaunzeme, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Armands Krauze, viesis no Norvēģijas un Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Rasma Pīpiķe.

Dienas otrajā pusē notiks darbs divās domātāju un divās darītāju grupās, kuras tēmās ievadīs eLPA politikas koordinatore Inta Šimanska ar prezentāciju „Eiropas Padomes Kods sabiedrības līdzdalībai lēmumu pieņemšanas procesā” un Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja Žaneta Jaunzeme Grende ar prezentāciju „Līdzdalības izaicinājumi Latvijā”.

Aicinām žurnālistus apmeklēt simpoziju, iepriekš piesakoties alianse@nvo.lv vai 67846464!

Simpozija dienas kārtība

3. komiksu konkursa rezultāti

Īpašs paldies visiem bērniem un jauniešiem, kas piedalījās 3. „Projekta Pēdas” organizētajā komiksu konkursā un iepriecināja žūriju ar oriģināliem, mākslinieciskiem un rūpīgi pārdomātiem komiksiem.

Sirsnīgs paldies arī visiem skolotājiem/draugiem/radiem u.c., kas mudināja jauniešus piedalīties konkursā, palīdzēja ar padomiem un atsūtīja tos „Projektam Pēdas”.

Konkursa uzvarētāji katrs balvās saņems iedvesmojošu mākslas piederumu komplektu 40 latu vērtībā tālākām radošām aktivitātēm. („Projekts Pēdas” balvas konkursa uzvarētājiem nosūtīs uz viņu norādītajām adresēm pa pastu.)

3. komiksu konkursa uzvarētāji ir:
Irbe Apine, komikss „Par skudru un pudeli” (Rīgas Ziepniekkalna sākumskola, 5. b klase, skolotāja Astrīda Untiķe)
Jekaterina Kočetkova (10 gadi, Daugavgrīvas vidusskola, 4.a klase)
Samanta Spriņģe ( 12 gadi, Bauskas pilsētas pamatskola, 6. klase, skolotāja Daiga Sējēja)

Savukārt, veicināšanas balvas par dalību komiksu konkursā saņems:
Sandija Zīle (Bauskas pilsētas pamatskola, 9. klase, skolotāja Daiga Sējēja)
Kristīne Urtāne un Elza Muktupāvela (17 gadi, Ventspils 4. vidusskola, 11. a un b klases)
Kristiāna Salnāja, komikss „Vides iekarojumi” (Ogres 1. vidusskola, 10. a klase, skolotāja Irina Grigale)
Danīls Žukovs, komikss „Pastaiga pa mežu” (11 gadi, Rīgas Rīnūžu vidusskola, 6. a klase, skolotāja Jekaterina Ūdre)
Kasminina Anastasija, komikss „Kaķa Nurča spēle” (10 gadi, Rīgas Rīnūžu vidusskola, 5. a klase, skolotāja Jekaterina Ūdre)
Monika Burtniece, komikss „Bez ķīmijas” (12 gadi, Mazsalacas mūzikas un mākslas skola)

Ar 3. komiksu konkursa uzvarētāju darbiem aicinām iepazīties šeit:
Irbe Apine
Jekaterina Kočetkova - 1. daļa, Jekaterina Kočetkova - 2. daļa
Samanta Spriņģe

Elīna, komiksu konkursa koordinatore
elina.pinta@pedas.lv

„Projekts Pēdas” sadarbībā ar Vidzemes Olimpisko centru piedāvā konkursu/ akciju „Cilvēks un vide PAVASARĪ”

Ar konkursu/ akciju vēlamies vērst sabiedrības uzmanību uz notiekošo apkārtējā vidē pavasara laikā, kā arī uz cilvēka ietekmi uz vidi.
Veicināt bērnu, jauniešu un pieaugušo radošo spēju attīstību un izpaušanos mākslas darbos, attēlojot notiekošās darbības vidē – pozitīvās un negatīvas.
Tā, piemēram, ikgadējā kūlas dedzināšana pavasarī, sulu iegūšana no bērziem, pozitīvi, līdz brīdim, kad daži aizmirst kā pareizi jāaiztaisa izurbtais caurums, līdz bērzs nokalsts. Kā arī ir pozitīvi piemēri, piemēram, pavasara sakopšanas talkas.
Aicinām ikvienu izpausties vizuālās mākslas jebkurā tehnikā, ar jebkuriem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem konkursa/ akcijas laikā no 20. aprīļa līdz 7. maijam.
Darbus varēs aplūkot izstādē 8. maijā Eiropas dienai veltītajā pasākumā Cēsu ielā 4 no plkst. 10:00 līdz 16:00, izstādes laikā būs arī dažādas aktivitātes.

Balvās – brīvbiļetes slidošanai Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Darbus iesniegt līdz 7. maijam, Valmieras Jaunatnes centrā VINDA, Garā ielā 10, katru darba dienu no plkst. 9 līdz plkst. 18:00.

Akcijas noslēgums un darbu izstāde, aktīvi pasākumi 8.maijā pie Vidzemes augstskolas ēkas (Cēsu ielā 4) no plkst. 10:00;
Esi radošs! Uzdrīksties! Veiksmi!

KONKURSA NOLIKUMS

Informācija pa mob.tel. 26014873, e-pastu: valmiera@pedas.lv

2. komiksu konkursa rezultāti

Kartupeļi plastmasas mērcē?

Vai puiši no sēņotāju skolas vakariņās dabūja tikai plastmasas maisiņus vai arī kādu sēni, Tu uzzināsi, izlasīsot viena no komiksu konkursa uzvarētājiem – Toma – iesūto darbu. Savukārt, derīgu padomu, kā rīkoties, ja uz Tavu piemājas mežu sāk cierēt naudaskārs ASV biznesmenis Rodrigo, iegūsi, apskatot Elzas un Kristīnes veidoto komiksu.

Elzas, Kristīnes un Toma darbi bija to piecu komiksu vidū, kas ar savām idejām un māksliniecisko noformējumu visvairāk izcēlās daudzo (181) konkursam iesūtīto darbu vidū. Konkursa uzvarētāji katrs balvās saņems iedvesmojošu mākslas piederumu komplektu 40 latu vērtībā tālākām radošām aktivitātēm. („Projekts Pēdas” balvas konkursa uzvarētājiem nosūtīs uz viņu norādītajām adresēm pa pastu.)

Īpašs zaļš paldies visiem bērniem un jauniešiem, kas piedalījās 2. „Projekta Pēdas” organizētajā komiksu konkursā un pārsteidza žūriju ar oriģināliem, mākslinieciskiem un rūpīgi uzzīmētiem komiksiem. Konkursa žūrija uzvarētāju pulkā labprāt būtu iekļāvusi vairāk jauniešu, jo iesūtītie darbi patiešām bija interesanti, tomēr balvu fonds nebija neizsmeļams.

Žūrijiski sirsnīgs paldies arī visiem skolotājiem/draugiem/radiem u.c., kas mudināja jauniešus piedalīties konkursā, palīdzēja ar padomiem un atsūtīja tos „Projektam Pēdas”.

Komiksu konkursa uzvarētāji šoreiz ir:
Elza Muktupāvela un Kristīne Urtāne, komikss „Padomā pirms izmet” (17 gadi, Ventspils 4. vidusskola, 11. b klase)
Toms Jansons, komikss „Celofāna maisiņi mežā”(Ventspils 4. vidusskola, 11. b klase)
Santa Lībiete, komikss „Padomā pirms dari” (12 gadi, Smiltenes mākslas skola, 3. b klase)
Baiba Kokina (13 gadi, Daugavpils Saskaņas pamatskola,7. b klase)
Liesma Zariņa, komikss "Izmestas čipsu pakas piedzīvojumi" (14 gadi, Lazdonas pamatskola)

Savukārt, veicināšanas balvas par dalību 2. komiksu konkursā saņems:

Kristiāns Slics (14 gadi, Jaunsilavas pamatskola)
Linda Elīna Austruma, komikss „Mazo vēderiņu sasildīšana” (14 gadi, Smiltenes mākslas skola, 3. c klase)
Antra Elstiņa, komikss „Atkritumu dzīve” (11 gadi, Smiltenes mākslas skola, 2. b klase)
Airida Žolīte (Priekules vidusskola, 9. klase)
Anete Kārkle, komikss „Ceļā” (Lielvārdes pamatskola, 8. b klase)
Kristers Artis Morozs, komikss „Detektīvu meitenes un vāvere” (10 gadi, Raiskuma pamatskola)
Mārtiņš Bricis (14 gadi, Preiļu 1. pamatskola, 8. a klase)
Inita Vanaga (Preiļu 1. pamatskola, 8. b klase)

Par konkursa dalībnieku izdomu un mākslinieciski oriģinālajiem rokrakstiem varēs priecāties visi, kas iegriezīsies „Projekta Pēdas” mājaslapā www.pedas.lv vai sastapsies ar projekta veidoto videi veltīto žurnālu „Mana Planēta”.

Ar 2. komiksu konkursa uzvarētāju darbiem aicinām iepazīties šeit:
Elza Muktupāvela un Kristīne Urtāne, komikss „Padomā pirms izmet”
Toms Jansons, komikss „Celofāna maisiņi mežā”
Santa Lībiete, komikss „Padomā pirms dari”
Baiba Kokina
Liesma Zariņa, komikss "Izmestas čipsu pakas piedzīvojumi"

Tā kā komiksu konkursam par aktuāliem vides jautājumiem bija ievērojama atsaucība, izsludinām nākamo konkursu, ar kura nolikumu vari iepazīties šeit.

Gaidot Tavus radošos meistarstiķus,

Elīna,
komiksu konkursa koordinatore
elina.pinta@pedas.lv
26263428

Uz kopīgu tikšanos sanāks visi Lielās Talkas koordinatori

Mēnesi pirms Lielās Talkas ar Talkas koordinatoru sanāksmi kā simbolisku startu sākas aktīva gatavošanās grandiozajam Latvijas sakopšanas notikumam. 23. martā plkst. 15:00 Latvijas Universitātē sanāks kopā talkas koordinatori, pašvaldību vadītāji un atbalstītāji no visas Latvijas, lai pārrunātu Lielās Talkas aktualitātes, norisi, aizsāktu zaļo lentīšu kustību un dziesmotās kultūras talkas.

Sanāksmi ar uzrunu atklās Lielās Talkas patrons Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Jau ziņojām, ka Lielo Talku atbalstīt pieteikušās gandrīz visas pašvaldības - 108 novadi un 9 republikas pilsētas, kas nozīmē, ka visi sagatavošanās darbi var ritēt raiti uz priekšu. Tikai Babītes novads pagaidām nav apstiprinājis dalību talkā.

Pašvaldību galvenais uzdevums Talkas organizēšanā ir nodrošināt atkritumu savākšanu un aizvešanu uz poligoniem, kuri savukārt Talkā savāktos atkritumus no pašvaldībām pieņems bez maksas.

Šobrīd pašvaldības ir nozīmējušas Talkas koordinatorus, līdz ar to jau darbojas 117 Lielās Talkas koordinatori visā Latvijā. Talkas koordinatoru vārdi un kontakti atrodami Talkas mājas lapā www.talkas.lv. Talkas koordinatori būs galvenie atbildīgie par veiksmīgu Talkas norisi katrā pašvaldībā - viņi dalīs maisus, nodrošinās informāciju talkotājiem, koordinēs talkas maisu savākšanu un izvešanu pēc talkas.

Lielās Talkas ietvaros pludmalēs uzstādīs basketbola grozus

Sestdien, 24. aprīlī, Swedbank Latvijas Jaunatnes basketbola līga (Swedbank LJBL) ar basketbola grozu uzstādīšanas projektu pludmalēs četrās Latvijas pilsētās iesaistīsies Lielās talkas norisē.

Īstenojot Latvijas Basketbola savienības (LBS) noteikto ilgtermiņa mērķi: katrā mājā vismaz viens basketbola spēlētājs un viena basketbola bumba, kā arī katrā pilsētā vismaz viens brīvdabas basketbola laukumu, Swedbank LJBL paplašinās brīvdabas basketbola grozu pieejamību, uzstādot grozus vasaras iecienītākajās atpūtas vietās - pludmalēs.

Projektā kopā ar Swedbank LJBL iesastīsies četras Latvijas pašvaldības, kuras atbalstīs grozu izvietošanu pilsētu pludmalēs: Liepāja, Ventspils, Rīga un Saulkrasti.

Jau iepriekš, domājot par basketbola pieejamību ikvienam interesentam, LBS sadarbībā ar A/S Swedbank uzstādījusi ap 100 basketbola groziem dažādās pašvaldībās - ielās, laukumos, pie olimpiskajiem centriem.

PĒDAS iesaka


Mūsu sirdī mājo īstais personības centrs. Tā ir vieta, kurā Radītājs ir ielicis Savu Daļiņu, Debesu Gaismas dzirkstelīti. Sirdī atrodas īstais Miera avots. Ja mēs koncentrējam savu uzmanību, savu prātu sirdī, tad jūtam šo Debess Mieru un Dieva klātbūtni. Tā kā mazā Saulīte tajā brīdī spīd mūsu sirdī.
Kad runājam ar otru cilvēku, tad šī Saulīte uzsmaida citu cilvēku Saulītei. Un otra sirds to var just! Pat ja cilvēks nezina par savas Saulītes esamību, tik un tā Saulīte ir! Un kaut kas labs ir jūtams! Dziedinošo Saulīti jau sen izmantojam mūsu praksē.
Ja mēs domājam par kādu, ko mīlam, un pie sevis ar mīlestību uzsmaidām ar savu Saulīti viņa Saulītei, tas ir jūtams no jebkura attāluma.
Ja mēs uzsmaidām Dievam ar savu Saulīti, tad Viņš atbild ar Savu! Un tad ir jūtams kaut kas brīnišķīgs! Jo tajā brīdī Dievišķā Enerģija ir klāt. It kā tā būtu lūgšana bez vārdiem. Bet varbūt, arī ar vārdiem – tādiem vienkāršiem vārdiem, lūgumu, vēlmi „Nāc un mājo manī, mūsos”, kā tas ir teikts kādā senā lūgsnā.
Nāc un mājo mūsos! Katru dienu deviņos no rīta un deviņos vakarā. Tikai kādas trīs minūtes. Uzsmaidīsim Radītājam ar savu Saulīti. Iedomāsimies blakus tos, kurus mīlam (vai redzēsim, ja tie ir klāt!), un tos, kuriem patlaban ir vajadzīgs atbalsts. Un no savas sirds, ar vārdiem vai bez, lūgsim Dievišķo Gaismu „Nāc un mājo mūsos”. Lai mūsu smaidi savieno mūs, un lai Dievišķā Gaismā nāk!
Darīsim tā 21 dienu, līdz pat Lieldienām. Deviņos no rīta un deviņos vakarā. Tikai kādas trīs minūtes, ja nevar vairāk. Būsim kopā savās sirdīs, kopā ar Dieva Gaismu. Un vērosim brīnumus, kas noteikti nāks saskaņā ar mūsu ticību un mīlestību!

Un vēl.
Ir cilvēki, kuri praktizējuši Saulīti jau tik bieži, ka ir sapratuši – jo biežāk to daram, jo vairāk citu Saulīšu Gaismu saņemam atpakaļ, jo biežāk to daram, jo spēcīgāk tā atstarojas atpakaļ. Jo tikai dodot mēs atbrīvojam vietu, kurā var ieplūst citu vai mūsu pašu Saulīšu atstarotā Gaisma. Tāpēc dalam Saulīti katram, kas pievērš mūsu uzmanību ar to, ka rada sajūtu – jāļauj manai Saulītei starot tieši šim cilvēkam.
Un tā mēs starojam nejaušam garāmgājējam, bēdīgam vai priecīgam, nešķirojot un nedomājot – par ko. Tāpēc, ka nevaram nedot!
Un, kas zina, varbūt to pēkšņo labsajūtas, prieka un laimes vilni, ko Tu sajuti, ir izsaukusi tieši tāda Saulīte, jo mūs var sastapt visur – uz ielas un birojos, kafejnīcās un veikalos, koncertos un bibliotēkās, visur.
Pievienojies mums, Dziedinošās Saulītes praktizētājiem! Tas taču ir pavisam vienkārši! Atver savas sirds durvis un ļauj savai Saulītei starot pirmajam garāmgājējam! Izbaudi došanas prieku! Izbaudi Saulītes brīnumdarbus!

Izmēģināji?
Esi sveicināts Dziedinošo Saulīšu pulkā!
www.labsajuta.lv

Vai Tu zināji, ka...?

Vai Tu zināji, ka aptaujā, kurā piedalījās 40 000 portāla draugiem.lv lietotāju, 57% aptaujāto atzina, ka Lielā Talka ir kļuvusi par nozīmīgu mūsu valsts tradīciju ? No visiem aptaujas dalībniekiem trešā daļa uzskata, ka Lielā Talka ir tikpat nozīmīgs pasākums kā Dziesmu svētki, 27% to pielīdzina Jāņu svinēšanas tradīcijai, savukārt 22% aptaujāto Lielo Talku salīdzina ar hokeja čempionātu.

Tā kā Lielā Talka ir ieguvusi ievērojamu popularitāti un latviešu talku pirmsākumi folklorā vienmēr saistīti ar dziesmu, tad Lielās Talkas kustība šogad, sagaidot X Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkus, aicina uz dziesmotām kultūras talkām . Rīgā, Mežaparka estrādes apkaimē talcinieki tiks aicināti iekārtot estrādi gaidāmajiem svētkiem un palīdzēt parka tīrīšanas darbos, citur Latvijā arī Dziesmusvētku kustības dalībnieki tiek aicināti apzināt visas vietas, kas saistās ar Dziesmusvētkiem - estrādēm, komponistu piemiņas vietām u.c. Kori, deju kolektīvi, folkloras kopas, orķestri tiek aicināti iesaistīties arī citās talku norises vietās, līdzās darbam uzmundrinot talciniekus. Lielās Talkas un Eiropas kultūras galvaspilsētas direkcijas aicinājumam aktīvi jau atsaukusies Dziesmusvētku biedrība, X Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku rīkotāji, brīvprātīgie, iesaistās Rīgas un citas Latvijas pašvaldības.

Tāpat šogad pēc Talkas bērni tiks lūgti iesūtīt savus iespaidus par Lielo talku Latvijā zīmējumu veidā, kuri 4. maija svētku laikā tiks izrādīti Rīgā.

Vēl viens no šī gada jauninājumiem ir aicinājums iedzīvotājiem un radošām spējām apveltītiem brīvprātīgajiem sakopt un labiekārtot pagalmus pašu spēkiem. Šogad Rīgā sagaidāms šī aicinājuma pilotprojekts, sakopjot vairākus pagalmus, piesaistot māksliniekus un ainavu arhitektus.

Lielo Talku atbalstīt pieteikušās gandrīz visas pašvaldības

Līdz Lielajai Talkai 24.aprīlī šobrīd palikušas 53 dienas, un organizēšanas darbi uzņem apgriezienus.
Šobrīd Lielo Talku atbalstīt pieteikušās gandrīz visas pašvaldības - 108 novadi un 9 republikas pilsētas, kas nozīmē, ka visi sagatavošanās darbi var ritēt raiti uz priekšu.
Tikai Babītes novads pagaidām nav apstiprinājis dalību talkā.

Pašvaldību galvenais uzdevums Talkas organizēšanā ir nodrošināt atkritumu savākšanu un aizvešanu uz poligoniem, kuri savukārt Talkā savāktos atkritumus no pašvaldībām pieņems bez maksas.

Šobrīd pašvaldības ir nozīmējušas Talkas koordinatorus, līdz ar to jau darbojas 116 Lielās Talkas koordinatori visā Latvijā. Talkas koordinatoru vārdi un kontakti atrodami Talkas mājas lapā www.talkas.lv . Talkas koordinatori būs galvenie atbildīgie par veiksmīgu Talkas norisi katrā pašvaldībā - viņi dalīs maisus, nodrošinās informāciju talkotājiem, koordinēs talkas maisu savākšanu un izvešanu pēc talkas.

Daudzas pašvaldības Lielajā Talkā organizē arī uzmundrinošus pasākumus talciniekiem - kā kopīgu tēju vai zupas grāpi pēc darba, vai uzmundrinošu kopā dziedāšanu.

Rīgā Lielās Talkas grupas vadītāji tikās ar Rīgas Domes izpilddirektoru un vienojās par konceptuālu sadarbību organizējot talku Rīgā. Nenoliedzami, Rīga ir liela pilsēta, kura prasa īpašu organizatoru uzmanību. Lai Rīgā Lielā Talka noritētu sekmīgi, tiek piesaistīti papildus brīvprātīgie, kas palīdzēs Talkas koordinatoriem Rīgā.

„ Talkas organizatori aicina šogad visas pašvaldības radoši pieiet talkas organizēšanai -piesaistīt brīvprātīgos, organizēt konkursus un tamlīdzīgi. Izvērtējot situāciju savā pašvaldībā, organizēt Talku atbilstoši vajadzībām un iedzīvotāju vēlmēm. Talka nav tikai atkritumu vākšana - tā ir arī koku stādīšana, pagalmu sakopšana, utml. Talka tā ir kopā sanākšana, kur visi ir ieguvēji - gan mūsu zeme, gan mūsu cilvēki, " aicina Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

PĒDAS iesaka

"Latvijas meži raud" - gleznotājs Mārtiņš Dāboliņš uzrunā Latvijas sabiedrību.
vairāk>

PĒDAS iesaka
Medintegra
Ieskaties www.lob.lv un ar savu parakstu atbalsti aizliegt nelegālas medības Maltā.
Arī daļa no mūsu gājputniem savos pārlidojumos iet bojā tieši tur.

Valmieras Pēdu nodaļa aicina iesaistīties viduskolēnus!

 

Līdz Lielaja Talkai 100 dienas!

 Lielās Talkas darba grupa tiekas ar Talkas patronu – Valsts prezidentu

Sākot ar šodienu, 15.janvāri, sākas laika atskaite līdz lielajai Vislatvijas tīrīšanai, jo līdz Lielajai Talkai 24.aprīlī palikušas tieši 100 dienas, tādēļ Talkas organizatori aicina atzīmēt šo dienu savos jaunajos kalendāros. Lielā Talka būs simboliska dāvana Latvijai neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadienā (4.maijā aprit 20 gadi kopš LR neatkarības deklarācijas pasludināšanas).

Talkas patrona Valsts prezidenta Valda Zatlera kalendārā jau ieplānota aktīva dalība Lielajā Talkā – par to šonedēļ Talkas organizatorus informēja prezidents, tiekoties ar savu patronāžas projekta organizatoriem, lai pārrunātu nepieciešamo atbalstu.

No šodienas sāk darboties arī Talkas jaunā mājaslapa www.talkas.lv , kas kalpos kā galvenais Talkas informācijas "punkts" un kurā varēs līdzdarboties arī paši talcinieki. Tur būs ērti atrodama ne tikai visa aktuālākā informācija par Talkas norisi, bet arī iespējams iepazīties ar jau aizvadīto talku rezultātiem, sekot līdzi kalendāram un citām interesantām lietām. Drīzumā www.talkas.lv   būs pieejama interaktīva Latvijas karte, kurā ikviens talkot gribētājs varēs atrast oficiāli pieteiktās talkas vietas, kā arī maksimāli precīzi atzīmēt savu individuālo talkošanas vietu. Tāpat kartē precīzi varēs atrast  vietas, kur tiks dalīti atkritumu maisi, bet pēc pasākuma būs iespēja atzīmēt vietas, kur atstāti piepildītie maisi.  www.talkas.lv būs lasāma latviešu, krievu un angļu valodās.

Šobrīd notiek aktīvs darbs, saskaņojot organizatoriskos jautājumus ar pašvaldībām, atkritumu apsaimniekotājiem un citām iesaistītajām pusēm. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir finansējuma atrašana Talkas maisu iegādei. Šogad plānots iegādāties aptuveni miljonu maisu, lai nodrošinātu vairākus maisus katram Talkas dalībniekam.

*****

Lielās Talkas tradīcija aizsākās pirms pusotra gada - ar talku 2008. gada 13. septembrī - Latvijas 90.dzimšanas dienas pasākumu ietvaros, bet otrā Lielā Talka notika pagājušajā pavasarī - 18.aprīlī. Grandiozajā vides sakopšanas akcijā Lielā Talka kopumā piedalījušies vairāk kā 110 tūkstoši brīvprātīgo, savācot simtiem tonnu atkritumu. Lielās Talkas patrons un aktīvs dalībnieks ir Valsts prezidents Valdis Zatlers. Lielās Talkas kustības mērķis ir, lai Latvija pēc 10 gadiem būtu tīrākā valsts pasaulē.

Lielo Talku organizē Projekts Pēdas, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja, Latvijas Pašvaldību savienība, domu biedru grupa Tīriem mežiem sadarbībā ar RIMI, Vides ministriju, Latvijas Valsts mežiem, Komunikāciju aģentūru/ Edelman Affiliate, Latvijas Valsts ceļiem, LASUA, Latvijas Zaļo punktu, Latvijas Radošo savienību padomi, Izglītības un zinātnes ministriju un interneta portālu www.kurtuesi.lv .

*****

Papildus informācija:

Vita Jaunzeme, vita.jaunzeme@pedas.lv
www.talkas.lv
Ilona Zacmane, Komunikāciju aģentūra/Edelman Affiliate: 67201460, ilona.zacmane@ka.lv

Dārgie draugi!

Ir sācies jauns – 2010. gads. Kā jau ierasti, tas visiem sākas ar jaunām cerībām, apņemšanos un jaunām iecerēm. Neļausim drūmām domām un drūmām priekšnojautām par mūsu Valsts nākotni aptumšot mūsu cerības un vēlmi dzīvot cilvēku cienīgu dzīvi savā zemē.

Arī šogad mēs turpinām 2009. gada 13. novembrī aizsākto akciju "Turies Latvija!".

Akcijas galvenā norises vieta - visa Latvija.
Galvenā pulcēšanās vieta Rīgā - pie Brīvības pieminekļa.
Akcijas laiks - 2010. gada 13. janvāris:
no 9:00 līdz 9:10 - lūgšana par Latviju, par valsti;
no 9:10 līdz 9:25 - kopā sadziedāšanās, diriģents Ivars Cinkuss.


Akcijas devīze:
Mēs esam par stipru Latvijas valsti, par drošu nākotni, par radošu un spējīgu jaunatni!

Aicinājums

Lūdzam ikvienu mūs atbalstīt un pievienoties akcijai "Turies Latvija!">

Lejupielādēt aicinājuma banerus ievietošanai mājaslapās >

Latvijas Zaļās enerģijas forums

Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Vides un Zemkopības ministrijām 2010. gada 18. janvārī Rīgas Tehniskās universitātes lielajā aulā Kaļķu ielā 1 rīko Latvijas Zaļās enerģijas forumu, kura laikā iecerēts diskutēt par to, kā paplašināt zaļās enerģijas izmantošanu Latvijas tautsaimniecībā.
vairāk>

Pretenziju vēstule par finansējuma piešķiršanu projektam „Latvenergo Rīgas TEC-2” >

PĒDAS iesaka
Medintegra
Komiksu konkursa rezultāti
Blondīnes, vāverēna Vara un Donalda Daka cīņa par vides aizsardzību

„(...) Kādu dienu ļaunais mežsargs Cirvīša kungs ar sarkanu krāsu atzīmēja ozolu un abas priedes. Nabaga zvēriņi nezināja ko iesākt. Viņi baidījās, ka tiem nāksies pamest savas mājas, jo drīz tās būs pagalam! Mazais vāverēns Varis negribēja padoties bez cīņas! Viņš aizgāja uz blakus priedi pie sava drauga dzeņa Kalvja un sāka kalt plānus (...
Vai vāverēna un dzeņa plāni izdevās, Tu vari uzzināt, izlasot Sandas Paukštes komiksu, kurš bija to konkursam iesūtīto darbu vidū, kas visvairāk pārsteidza un iepriecināja žūriju ar interesantām idejām.

Īpaši zaļš paldies Santai un tiem jauniešiem, kas jau piedalījās konkursā un apžilbināja žūriju ar oriģināliem, mākslinieciskiem un rūpīgi uzzīmētiem komiksiem. No lielā konkursam iesūtīto darbu pulka visvairāk izcēlās trīs komiksi, kuru autori balvās saņems iedvesmojošus mākslas piederumu komplektus tālākām radošām aktivitātēm. („Projekts Pēdas” balvas konkursa uzvarētājiem nosūtīs uz viņu norādītajām adresēm pa pastu.)

Komiksu konkursa uzvarētāji šoreiz ir:
Sanda Paukšte, 10 gadi, Ilūkstes 1. vidusskola
Vija Struka, 16 gadi, Riebiņu vidusskola
Dace Ormane, 12 gadi, Riebiņu vidusskola
Sandas, Vijas un Daces komiksus publicējam šajā žurnāla „Mana Planēta” numurā.

Žūrijiski sirsnīgs paldies arī visiem skolotājiem/draugiem/radiem, kas mudināja jauniešus piedalīties konkursā un atsūtīja tos žurnālam „Mana Planēta”. Tā kā komiksu konkursam par aktuāliem vides jautājumiem bija ievērojama atsaucība, izsludinām nākamo konkursu, ar kura nolikumu varat iepazīties šeit >

Darbinot savu radošo motoru un veidojot darbus nākamajam komiksu konkursam iesakām apdomāt pāris lietas, lai veiksmīgāk iekarotu žūrijas sirdis:

 • iesūtītajam darbam jābūt komiksam nevis vienam zīmējumam (komiksu īsumā varētu raksturot kā vairāku savstarpēji loģiski saistītu attēlu virkni, kuru pavada paskaidrojoši teksti);
 • komiksa pamatā ieteicams paša izdomāts, oriģināls sižets (stāsts) ar ievadu, sarežģījumiem, problēmas risinājumu un beigām;
 • vēlams izvairīties no didaktikas par to, cik ļauni ir nodarīt kaitējumu apkārtējai videi. Ieteicams koncentrēties uz oriģināliem vides problēmu risinājumiem un saistošiem sižetiem, kas ieinteresētu un pārliecinātu komiksa lasītāju būt videi draudzīgam arī bez vienkāršas „pirksta kratīšanas”;
 • komiksos vislabāk iesaistīt paša izdomātus tēlus. Lai gan vienas šā komiksu konkursa uzvarētājas darbā tika izmantots Donalds Daks, sižets un izpildījums bija oriģināls un pārliecinošs. Tomēr turpmāk ieteicams pašiem izdomāt ne tikai stāstus, bet arī komiksu varoņus.

Gaidot Tavus radošos meistarstiķus:
Elīna, komiksu konkursa koordinatore, elina.pinta@pedas.lv

7. - 18.decembrī Kopenhāgenā, Dānijā notiks 15. Apvienoto Nāciju Klimata pārmaiņu konference (COP-15), kurā tiks lemts par valstu tālāku globālo rīcību klimata pārmaiņu laikā.

http://www.ipetitions.com/petition/student_for_climate - šai vietnē atrodama petīcija par klimata pārmaiņu mazināšanu/apturēšanu, kas COP-15 tikšanās laikā tiks nogādāta Kopenhāgenā no Baltjas Reģiona iedzīvotājiem.
Petīcijas izlasīšana un parakstīšana aizņems tikai 1 minūti, taču tā var mainīt COP-15 lēmumus klimata pārmaiņu mazināšanas virzienā.

Tikai kopējiem spēkiem mēs varam panākt vēlamo!

Tuvojoties Ziemassvētkiem, ikviens vēlas sev tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem pasniegt dāvanas, kas ir ne tikai praktiskas, bet arī pauž to sirds siltumu, ar kādu mums saistās šis īpašais brīdis. Laikā, kad daudziem klājas krietni grūtāk nekā citus gadus, ir vēl jo būtiskāk pilnvērtīgi izmantot visus mūsu rīcībā esošos resursus. Ap mums gadu gaitā ir uzkrātas dažādas lietas, kuras ar pavisam vienkāršu radošu pieskārienu ir iespējams pārveidot, dāvinot tām otro dzīvi vai pavisam jaunu pielietojumu.

Šajos Ziemassvētkos Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) mākslinieki un latviešu dizaina veikals „Paviljons” sadarbībā ar DnB NORD Vides glābšanas komandu rīko labdarības akciju „Neizmet – pārstrādā un dāvini!”. Akcijas laikā no nevajadzīgiem krāmiem un sīkumiem tiks radītas unikālas dāvanas, kuras būs iespējams iegādāties Ziemassvētku labdarības tirdziņā.

Līdz 6. decembrim ikviens tiek aicināts palūkoties sev apkārt un atbrīvoties no nevajadzīgiem krāmiem un sīkumiem, nogādājot tos veikalā „Paviljons”, kas atrodas tirdzniecības centrā „Domina”. Saziedotās mantas nonāks LMA mākslinieku rokās, kuri tās apstrādās, piešķirot jaunu veidolu. Tādējādi, lietderīgi izmantojot resursus, tiks radītas neierastas un interesantas lietas, kas nesīs to veidotāju ideju bagātību un sirds siltumu.
Vairāk>

Zaļās Patruļas beidz rudens sezonu

Šajā rudenī pētīt Rīgas zaļās teritorijas izgāja „Zaļās Patruļas” - Rīgas Tehniskās universitātes pirmā kursa studenti.

Noslēguma pasākuma, kas notiks Vides ministrijā, tiks izvērtētas visu komandu darbs un rezultāti.
Tikšanās Vides ministrijas telpās 3. decembrī, plkst. 12.30, IV stāvs. Piedalīsies Vides ministrs Raimonds Vējonis.
Turpmāk visus datus, kuri tiks izpētīti Zaļo Patruļu laikā, ir plānots apkopot un salikt Latvijas piesārņojuma kartē, kura ir tapusi Pēdam sadarbojoties ar portālu Kurtuesi.lv
vairāk>

Noslēgušās sacensības "Iepazīsti Rīgas parkus un mežus"
Projekts Pēdas, sadarbībā ar RD IJSD Izglītības pārvaldes Skolu nodaļu un ar kluba „Magnēts” atbalstu, uzsāka ar jaunu vides aktivitāti skolām – orientēšanos pilsētas parkos un mežos.
Tā galvenais mērķis – piesaistīt Rīgas skolēnu interesi par Rīgas zaļajām zonām un padziļināt viņu zināšanas vides jomā. Ir būtiski, ka pilsētā dzīvojošie jaunieši apzinās šādu pilsētas parku nozīmi, vēsturi un papildina savas zināšanas, gatavojoties šim sacensībām.
Vairāk >

TURIES, LATVIJA!
Paldies visiem kuri piedalījās 13. novembra akcijā!

Nākamā akcija 2010. gada 13. janvārī, kad laika posmā no plkst. 9.00 līdz 9.10 (no rīta) aicinām iznākt ielās un domāt par sevi, vienam par otru, un par mūsu Valsti un Zemi.

Lejupielādēt aicinājuma banerus ievietošanai mājaslapās >

Projekts Pēdas vienmēr iestājies par tīru un sakoptu Latviju šī vārda tiešā nozīmē.
Šobrīd, kad Latvijā katrs cīnās par izdzīvošanu un palikšanu, mēs aicinām visus 13. janvārī, no plkst. 9.00 līdz 9.10 iziet ielās un domāt par saviem līdzcilvēkiem, par savu tautu, par Latviju.
Studenti iestāties par pensionāriem... pensionāri par jaunajām māmiņām... jaunās māmiņas par skolotājiem... skolotāji par ārstiem... lauksaimnieki par studentiem ... ...
Darīsim visu, lai mēs VISI izdzīvotu un paliktu šajā zemē. Iestāsimies viens par otru.

Lai mūsu domām būtu lielāks spēks, atcerēsimies senās tautas tradīcijas, kad tika izdzīti ļaunie gari – ņemsim līdzi zvaniņus un šo rītu iezvanīsim, lai Latvija kļūst tīra no negodīgiem politiķiem, krāpniekiem un zagļiem.
Aicinām pievienoties arī visas baznīcas un iezvanīt šīs 10 minūtes visās baznīcās. Aicinām pievienoties arī organizācijas.

Pievienoties aicinājumam - www.pedas.lv/turieslatvija

Domāsim un lūgsim, lai Latvija kļūst bagāta, tīra un sakopta.
Mums noteikti izdosies. Uz tikšanos 2010. gada13. janvārī plkst. 9.00 Latvijas ielās un domās!

Jūsu Projekts Pēdas
Vairāk informācija pedas@pedas.lv vai pa tel. 29835605

Ojārs Vācietis
Piesaukšana


Kuries
slīpā lietū, mana uguns,
kuries.
Buries
pāri senču kauliem,
mana sirdsapziņa,
buries.
Kur ies
mana tauta,
mana dūša
tur ies.
Turies
debesīs un zemē,
mana nolemtība,
turies.

Homoseksuālisms un dabas piesārņojums

Piesārņojuma ķēde: pārtikas posms.
Svarīga piezīme: Šeit atspoguļotā analīze sniedz ieskatu plašajā cilvēka radīto ķimikāliju klāstā, kas ik dienas ir sastopamas pārtikā, tādējādi indīgajām vielām nonākot ikviena cilvēka ēdienkartē. Šis nav vispusīgs uzturvielu pārskats ar nolūku noteikt pieļaujamās devas vai risku ēdot noteiktus produktus. Eiropas valstu pārtikas uzraudzības dienesti veic visaptverošas dažādu pārtikas vielu pārbaudes, un publicē informāciju par iespējamo risku veselībai, kā arī vadlīnijas to lietošanai uzturā. Piemēram, Lielbritānijas pārtikas standartu aģentūra nesen publicēja pārskatu par bromētajām un fluorētajām ķimikālijām Lielbritānijas pārtikas paraugos un par dioksīniem un polihlorētajiem bifeniliem zivīs un vēžveidīgajos. Arī neatkarīgie zinātnieki pēta indīgās vielas pārtikā. Lasīt tālāk>

Vairāk par šo tēmu>

PĒDAS iesaka

30.oktobrī Rīgā atklās universālu atkritumu šķirošanas laukumu
Piektdien, 30 oktobrī, pulksten 10.00 Latvijas Zaļais punkts un SIA „EKO Rīga” atklās Rīgā pirmo atkritumu šķirošanas laukumu, kurš darbosies septiņas dienas nedēļā un bez maksas no iedzīvotājiem pieņems PET pudeles, plastmasu, papīru, stiklu, elektropreces, baterijas, akumulatorus un dienasgaismas spuldzes. Laukums atradīsies Ganību dambī 27 (iebraukšana no Uriekstes ielas). Līdz ar laukuma atklāšanu tiks izsludināta arī četrus mēnešus ilga informatīva kampaņa „Šķiro pa tīro Rīgā!”
Vairāk>

"Vides akadēmija" ir jauno vides zinātnieku skola - olimpiāde, kuru organizē Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte.. „Vides akadēmijā" var padalīties visi 11.-12.klašu skolēni, kurus interesē vides aizsardzība un ilgtspējīga attīstība.

Pieteikties VA nodarbībām var līdz 2009.gada 10.oktobrim, aizpildot pieteikuma formu, kuru var atrast www.geo.lu.lv/gzzf sadaļā “Vides akadēmija” un sūtot to uz e-pastu vides.akademija@lu.lv.

Lasīt vairāk >

Kur zvanīt par vides problēmām?

 • Zvanot uz Valsts vides dienesta bezmaksas tālruni 80000828
 • Zvanot uz Valsts vides dienesta centrālo struktūrvienību 67084200
 • Vēršoties tuvākajā reģionālajā vides pārvaldē:
  • Daugavpils reģionālā vides pārvalde 65423219
  • Jelgavas reģionālā vides pārvalde 63023228
  • Jūras un iekšējo ūdeņu pārvalde 67469664
  • Lielrīgas reģionālā vides pārvalde 67084278
  • Liepājas reģionālā vides pārvalde 63424826
  • Madonas reģionālā vides pārvalde 64807451
  • Rēzeknes reģionālā vides pārvalde 64638200
  • Valmieras reģionālā vides pārvalde 64207266
  • Ventspils reģionālā vides pārvalde 63626903
Vai zebras arī pēc 20 gadiem būs strīpainas?
Vai bērni domās, ka mežā aug plastmasas maisiņi nevis sēnes?
Vai svaigs gaiss būs jāpērk veikalā?

Projekts Pēdas aicina jauniešus kustināt zaļās smadzeņu šūniņas un radoši izpausties, piedaloties komiksu konkursā par aktuāliem vides jautājumiem!
Izvēlies kādu no konkursa nolikumā piedāvātajām tēmām vai izdomā pats savējo.
Izveido komiksu brīvā tehnikā (zīmē / krāso / griez / līmē / fotografē / raksti) un sūti uz elina.pinta@pedas.lv līdz 2009. gada 1. novembrim.

Interesantākie darbi tiks publicēti nākamajos Projekta Pēdas žurnāla „Mana Planēta” nummuros, projekta mājas lapā un to autori saņems iedvesmojošas balvas.

Sīkāka informācija par komiksu konkursu atrodama konkursa nolikumā >

Orientēšanās skrējiens "Iepazīsti Rīgas parkus un mežus"

Rudens sezonu Projekts Pēdas, sadarbībā ar RD IJSD Izglītības pārvaldes Skolu nodaļu un ar kluba Magnēts atbalstu, uzsāk ar jaunu vides aktivitāti skolām – orientēšanos pilsētas parkos un mežos.
Tā galvenais mērķis – piesaistīt Rīgas skolēnu interesi par Rīgas zaļajām zonām un padziļināt viņu zināšanas vides jomā.

Ir būtiski, ka pilsētā dzīvojošie jaunieši apzinās šādu pilsētas parku nozīmi, vēsturi un papildina savas zināšanas, gatavojoties šim sacensībām.

Pirmajā kārtā Rīgas Domes Izglītības, Jaunatnes un Sporta departamenta izvirzītās skolas (no katra rajona tiek izvirzītas 3 skolas pēc RD IJS Departamenta kritērijiem) piedalās orientēšanās skrējienā.
Pavisam II kārtā piedalās 18 skolas, no kurām uz Finālu tiks izvirzītas 6.
Skola piedalās ar 10 cilvēku komandu vecuma grupā no 5. – 12. klasei.

Orientēšanās skrējiena uzdevumi:
1. veikt Rīgas parku izpēti, iegūt informāciju par interesantām, neparastām un ikdienā nepamanītām lietām;
2. piesaistīt skolēnu uzmanību apkārtējai videi, īpaši pilsētvidei;
3. apvienot sportošanu ar vides izzināšanu;
4. popularizēt veselīgu dzīvesveidu, neformālo izglītību un orientēšanās sporta veidu.
Orientēšanās notiks Šmerļa mežā, Biķernieku mežā, Mangaļsalā, Kleistu mežā, Mežaparkā, Juglas mežā un Jaunciemā.
Parki sacensību dalībniekiem (skolām) tiks izlozēti.

Vairāk informācija: Renārs Niedra, renars.niedra@pedas.lv, tel. 26320632

Nākamā LIELĀ TALKA notiks 2010. gadā 24. aprīlī!

Lielās Talkas organizatori noteikuši nākamās Lielās Talkas datumu – tā notiks nākamā gada pavasarī – 2010. gada 24. aprīlī.

Lielās Talkas organizatori pēdējo nedēļu laikā ir saņēmuši daudzus jautājumus par to, vai Lielā Talka tāpat kā pērn pirms Latvijas dzimšanas dienas notiks arī šajā rudenī.
Talkas organizatori ir ļoti gandarīti par cilvēku interesi un aktivitāti, un aicina iedzīvotājus rudenī piedalīties citās talkās, kā arī aktīvi gatavoties Lielajai Talkai pavasarī.

Pagājušajā nedēļas nogalē vien notika vairākas talkas - gan karavīru piemiņas vietu sakopšanas talka, gan jūras piekrastes sakopšanas akcija.
Lielās Talkas rīkotāji apsveic citas iniciatīvas mūsu valsts sakopšanā – piemēram, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) talka, kuras laikā tika sakoptas Brīvības cīņu vietas, piemiņas vietas un karavīru kapi, ir lielisks veids, kā atzīmēt Latvijas Armijas 90. gadadienu.

Šobrīd jau uzsākts aktīvs darbs, lai sagatavotos nākamajai Lielajai Talkai, saskaņojot organizatoriskos jautājumus ar pašvaldībām un citām iesaistītajām pusēm.

Pērn Lielās Talkas tradīcija aizsākās ar talku 13.septembrī - Latvijas 90.dzimšanas dienas pasākumu ietvaros, bet otrā Lielā Talka notika 18.aprīlī. Grandiozajā vides sakopšanas akcijā Lielā Talka šogad kopumā piedalījušies vairāk kā 110 tūkstoši brīvprātīgo, savācot simtiem tonnu atkritumu. Lielās Talkas patrons un aktīvs dalībnieks ir Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Lielo Talku organizē nevalstiskās organizācijas - projekts Pēdas un domu biedru grupa Tīriem mežiem sadarbībā ar Latvijas Valsts prezidenta kanceleju, Valsts kanceleju, Latvijas Pašvaldību savienību, Vides ministriju, Latvijas Valsts mežiem, Latvijas Valsts ceļiem, Rimi, Zaļo Punktu, Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociāciju u.c. partneriem.

Papildus informācija:
Vita Jaunzeme, vita.jaunzeme@pedas.lv
www.talkas.lv

Rīgas dome publicējusi interaktīvu karti, kurā iezīmēti veloceliņi Rīgā un ieteicamie maršruti velobraucejiem.


Skatīt Velomaršruti Rīgā lielākā kartē


Vairak info www.rdsd.lv

"Par pastaigu celiņiem ziloņu saimniekiem!"

Pasākums brīvdomātājiem, zīmētājiem, mālētājiem, bildētājiem un meža dīvainīšiem.

Vai esi ievērojis, ka pilsētās trūkst daudz svarīgu sabiedriskās kārtības un satiksmes noteikumu zīmju? Pastaigu vietu norādes ziloņu saimniekiem ir tikai vienas no tām. Trūkst, piemēram, zīmju, kas mūs mudinātu smaidīt vai lidot pāri zālājam, kur pa to ir aizliegts staigāt....

Iesaisties zīmju meistardarbnīcā un izveido trūkstošās zīmes pats! Vairāk>

"Barona taka" noslēgusies. Izsakām pateicību visiem, kuri palīdzēja tai tapt un notikt!

 • Latvijas Radio 2 komandai, īpašs paldies Baibai Palkavniecei un Armīnam Ronim
 • Latvijas Valsts mežiem un īpaši Tomasam Kotovičam
 • RIMI veikalu tīklam un īpaši Zanei Eniņai
 • Rīgas skolēnu domei un īpaši Baibai Vārnai
 • Latvijas Olimpiešu klubam un Latvijas Olimpiskajai komitejai, Olimpiskajai Solidaritātei
 • TV3 komandai un Draugiem.lv
 • Lielbritānijas vēstniecībai Latvijā un īpaši Leldei Pfafrodei
 • Karšu portālam Kurtuesi.lv
 • Veikalam „Burusports” un Latvijas Etnogrāfiskajam Brīvdabas muzejam

Kā arī liels paldies visām pašvaldībām, kuras mūs sagaidīja un viesu namiem un kempingiem un tiem cilvēkiem, kuru sirsnību mēs izmantojām un baudījām visa ceļa garumā. Paldies!

Paldies Pēdu cilvēkiem, kuri palīdzēja organizēt šo pasākumu:

 • Andrim Stengrevicam un Gatim Dzērvem - mūsu neaizstājamiem šoferīšiem,
 • Renāram Niedram, tagad jau visā Latvijā pazīstamam kā DJ Dzērvenīte,
 • Mūsu pavāriem Rūtai Bušaitei un Viesturam Bērziņam.
 • Andrim Gabrānovam un Agnesei Stūrmanei – mūsu Rīgas aģentiem.

Vairāk zaļu domu vēlot, Jūsu Projekts Pēdas!

LATVIJAS RADIO 2 DĀVINA KONCERTU BARONA TAKAS DALĪBNIEKIEM

Latvijas Radio 2 visiem projekta BARONA TAKA dalībniekiem, atbalstītājiem un noslēguma pasākuma apmeklētājiem Dundagā dāvina koncertu ar Daugavpils oranžā kora piedalīšanos.
Šo trešdien, 22.jūlijā plkst. 20:00 Dundagas pils estrādē noslēgsies velomaratons BARONA TAKA, kura laikā jau piekto gadu tiek veikts 1000 km garš ceļš no Tērbatas līdz Dundagai. Maratona noslēguma koncertā un ballē, uz kuru tiek aicināti visi šī un iepriekšējo gadu brauciena dalībnieki un atbalstītāji, koncertēs Daugavpils oranžais koris, kā arī grupas Roja un Jūrkant’.

Šogad Latvijas Radio 2 katru darba dienu no 8. jūlija sekojis līdzi velomaratona norisei, kurš notiek par godu Kr. Barona 1859. gadā veiktajam ceļojumam pa Latviju, dodoties kājām no studijām Tērbatā uz mājām Dundagā. Velomaratona laikā dalībnieki sadarbībā ar pašvaldībām popularizē eko-tūrismu, sporto, dzied, stāda kokus un iepazīst katras pieturas vietas skaistākos vietas un tūrisma objektus.

Ikviens var sekot BARONA TAKAS velomaratona gaitai Internetā mājās:
Barona Takas 2009 On-line sekošana
.
Lai iegūtu pieeju on-line sekošanai, jāpieslēdzas Barona Taka 2009 sekošanas uzstādījumiem automātiski, vai izmantojot lietotājvārdu un paroli: BARONA_TAKA

Lai ikvienam interesentam būtu iespēja sekot velomaratona gaitai internetā – kurtuesi.lv karšu serverī tiek nodrošināta iespēja aplūkot 2009. gada velomaratona „Barona Taka” dalībnieku pārvietošanos. GPS sekošanas iekārta nepārtraukti raidīs velobraucēju atrašanās vietu no pirmā līdz pēdējam kilometram, tādējādi ļaujot ikvienam aplūkot to, cik tālu ir tikuši velomaratona dalībnieki un kur tiem visērtāk varētu pievienoties.

Rīgas domes mēram Nilam Ušakova kungam
Rīga, 2009-07-06

A. god. Ušakova kungs!

Rīgas pilsēta, kā viena no skaistākajām Eiropas pilsētām vienmēr ir bijusi izteikti zaļa, tādejādi apliecinot Latvijas iedzīvotāju vēlmi pēc skaistas, veselīgas, zaļas un sakoptas vides. Galvaspilsētas vides tīrība ir jo īpaši nozīmīga, ņemot vērā faktu, ka šeit uzturas, dzīvo un strādā procentuāli liels skaits iedzīvotāju, tādejādi radot nopietnu slogu gan pašiem iedzīvotājiem, gan apkārtējai videi.
Šīs ekonomiskās krīzēs situācijā, kad daudzas ģimenes, studenti, skolēni, arī pensionāri ekonomē savu personīgo budžetu, ir ļoti būtiski nodrošināt iespēju iedzīvotājiem pārvietoties pa pilsētu ar velosipēdiem, kas ne tikai palīdzes viņiem taupīt savas finanses, bet uzlabos pilsētas vidi, īpaši gaisa tīrību. Globālā sasilšana sākas lokāli - ar katra iedzīvotāja atbildību, rīcību un iespējām to mainīt.
Pieļaujot, ka ne visi šobrīd aizdomājas par vides lietām, globālo sasilšanu un tās radītām sekām, tomēr domājot ilgtspējībā, mēs varam palīdzēt gan paši sev, gan arī mūsu videi, jo tikai veselā vidē mēs būsim veseli.

Tāpēc visu to cilvēku vārdā, kuri vēlas pārvietoties ar visekoloģiskāko un visekonomiskāko transporta līdzekli -velosipēdu, kas savukārt radītu tālejošas sekas un uzlabotu mūzu pilsētvidi kopumā, lūdzu Jūs pieņemt atbilstošus lēmumus un papildināt un veidot Rīgas pilsētas ceļu plānu un pēc iespējas ātrāk sākt tā realizāciju, lai:

1) Pa visām pilsētas ielām velobraucēji varētu pārvietoties maksimāli droši. Vai nu tie būtu iezīmēti velo celiņi uz ielām vai gājēju ietvēm, vai arī speciāli izbūvēti papildus celiņi;
2) Pilsētā būtu iekārtotas apsargājamas velo stāvvietas, kurās velobraucēji varētu droši atstāt savus riteņus , nebaidoties par to īpašnieka nelikumīgu maiņu;
3) Šādās stāvvietās būtu nepieciešamas dušas kabīnes, lai atbraucot uz darbu, būtu iespēja noskaloties un uzsākt darba dienu pieņemamā kondīcijā;
4) Organizēt informatīvās akcijas, kurās autovadītāji tiktu aicināti ievērot pieklājību un adekvāti izturēties pret velobraucējiem kā līdzvērtīgiem satiksmes dalībniekiem, kā arī intensīvi aicināt velobraucējus ievērot ceļu satiksmes noteikumus;

Rīga ar laiku varētu kļūt, kā daudzas Eiropas pilsētas, par velobraucējiem draudzīgāko, zaļāko un tīrāko pilsētu, kas mūsu galvaspilsētas tēlu tikai bagātinātu un izceltu.

Cerot uz Jūsu atsaucību un vēlmi atbalstīt un realizēt šo plānu,
Projekts Pēdas vadītāja: Vita Jaunzeme
Rīgas Skolēnu domes prezidents: Mārtiņš Lielbārdis

„Barona takai” - 5 gadi!

7. - 23. jūlijs
Velomaratons „„Barona taka” - starts 7. jūlijā

7. jūlijā sācies velomaratons „Barona taka”. Dalībnieki no Operas stāvlaukuma (Rīga) izbraukuši ar autobusu uz Tartu (Igaunija), lai Universitātes pilsētā, kur savulaik mācījušies daudzi latviešu tautas talanti, sāktu aptuveni 1000 km garo ceļu cauri visai Latvijai uz Dundagu.
Tas ir ceļš ko savulaik kājām veicis mūsu Dainu tēvs – Krišjānis Barons.

Velomaratona kopējā maršruta karte >

Dalības maksas nav, taču katrs dalībnieks sedz ar sevi saistītos izdevumus – nakšņošanu, ieeju apskates vietās, personīgos izdevumus.

UZMANĪBU! Jau no 3. jūlija Internetā variet sekot līdz Barona takas dienasgrāmatai >, kurā tiks publicēti katras velomaratona dienas svarīgākie notikumi un foto.

Lasīt vairāk par velomaratonu "Barona taka" >

 

Maršruta kartes un apraksti >

Barona takas afiša lejuplādei >

Velomaratonu atbalsta:
Pieteikšanās un vairāk informācijas: velo@pedas.lv

18. jūlijā - akcija "Mēs PAR velo",
Velomaratona dalībnieki pēc nakšņošanas Brīvdabas muzejā brauks cauri Rīgai.
Aicinām visus pievienoties, lai ievērojot satiksmes noteikumus, lūgtu un aicinātu Rīgas domei, lielāku uzmanību pievērst veloceliņiem, velobraucēju drošībai uz ielām, apsargātu velostāvvietu izveidošanai Rīgā.

Akcijas "Mēs PAR velo" maršruta karte

Vita Jaunzeme, Projekts Pēdas vadītāja:
„Latvijas daba, kultūra un tradīcijas, tās ir vērtības, kuras ir mums dotas mantojumā, bet tās ir vērtības, kuras mums ir jāsargā un jārūpējas par tām.
Šī ekonomiskā krīze būs jāpārdzīvo un viens no veidiem ir dot lielāku iespēju cilvēkiem droši pārvietoties ar velosipēdiem, tādā veidā dodot iespēju ekonomēt viņu līdzekļus.
Mēs aicinām izveidot pilsētās apsargātas velo stāvvietas, kur velobraucējiem būtu iespēja atstāt savu velotransportu, papildus organizējot šādās stāvvietās arī dušas kabīnes.
Mēs iestājamies par drošību uz ceļiem visiem ceļu satiksmes dalībniekiem, to skaitā arī velobraucējiem.
Ko no tā iegūtu pilsēta un cilvēki? – tīrāku gaisu un labāku veselību.
Mēs samazinātu CO2 un citu indīgu gāzu veidošanos, kas savukārt palīdzētu samazināt vides piesārņojumu un arī globālo sasilšanu.
Mēs iestājamies, par Latvijas dabas, kultūras un mūsu tradīciju saglabāšanu ilgtspējībā”

Šokējoši, - tādi esam…
Materiālu atsūtīja Kārlis Kalniņš- Liberis

4. maijā mēs - hokeja komandas "Suņi" astoņi dalībnieki laidāmies pa Misu no Zvirgzdes līdz Dzelzāmuram (nedaudz aiz Dzelzāmura). Galvenais mērķis bija baudīt dabu, bet nekā, ir cilvēki, kuriem patīk dabu sagandēt. Ik pa kādam posmam, bet visvairāk pie Dzelzāmura, tika konstatēti metāla sieta murdi, kuri bija tukši, vai arī kuros zivis bija sapuvušas vai pusdzīvas. Tās, kuras spēja peldēt, tās atlaidām.

Otrs šoks bija, redzot kā cilvēki, laikam, vairāku gadu garumā ir metuši un met atkritumus pa kalnu upē iekšā. Atkritumi tika konstatēti milzīgā apojomā. Šausmas – murdi – atkritumi – sapuvušas zivis- nelegāla zivju ķeršana. Labi, ka dienas beigās par iznīcinātajiem murdiem bija gandarījums. Pa šo upi un īpaši pa šo upes posmu noteikti laidīšos šogad vēl, lai konstatētu vai situācija uzlabojas, jo par šo problēmu informēju arī Jelgavas raj. vides inspektorus, kuriem piedāvāju, ka varu palīdzēt teritoriju un upju sakopšanā. Ja nekas nemainīsies, tad jāskata vai viņi ieņem atbilstošos amatus. Mēdz teikt ka nav finansējums, muļķības, tas maksā tikai tik daudz lai aizbrauktu līdz tai upei. Nākamā upe, pa kuru laidīšos, ir Irbe, lai saturas maliķi un gānītāji.

Noslēgusies akcija "Otrā elpa"!
16. maijā Valmierā, PG „Valleta” 3. stāvā no plkst. 12:00 līdz 15:00 būs skatāmi akcijas laikā iesniegtie valmieriešu darbi. Pasākumā varēs gan aplūkot oriģinālus no jau nederīgām lietām pagatavotus darbus, gan piedalīties dažādās atrakcijās.
Lasīt vairāk >
Mēs PAR tīru Latviju!
Zaļās Patruļas pārbaudīs Rīgu

Šajā pavasarī pētīt Rīgas zaļās teritorijas izies Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes studenti. Patrulēšana notiks šonedēļ un nākamnedēļ , rezultātā iegūstot datus par piesārņojumu Rīgā, sekojošās teritorijās - Buļļupes labais krasts, Kleistu mežs, Ziepniekkalns, Ulbroka, mežs starp Vecdaugavu, Vecāķi un Jaunciems, kā arī daļa no Mangaļsalas.

vairāk>

Lielā Talka 2009. gada 18. aprīlī aizvadīta. Paldies visiem talciniekiem!

Provizoriskie aprēķini liecina, ka grandiozajā vides sakopšanas akcijā Lielā Talka piedalījās vairāk nekā 110 tūkstoši brīvprātīgo, savācot ap 340 tūkstošiem 60 litru ietilpīgo maisu ar atkritumiem.

Lielās Talkas organizatori pateicas visiem talkas dalībniekiem par milzīgo atsaucību un izsaka gandarījumu par Latvijas iedzīvotāju vienotību tīras vides idejas vārdā! "Reģionālo talku koordinatoru ziņotais liecina, ka šogad talcinieku bijis gandrīz trīs reizes vairāk, nekā pērn. Turklāt, neskatoties uz dažviet snigušo sniegu, aukstumu un aso vēju, atsaucība un emocionālais pacēlums bija grandiozs!" informē Lielās Talkas koordinatore Vita Jaunzeme.

Lielās Talkas norisi nodrošināja 834 koordinatori visā Latvijas teritorijā, tostarp 392 pašvaldības, 269 skola, 161 uzņēmums un organizācija un 12 augstskolas, neskaitot individuālos talkotājus, kas sakopa savu īpašumu teritorijas.

Drošas velobraukšanas skolas bērniem "Zaļā velospāre" radošais konkurss. Konkursa dalībnieku darbu iesūtīšana līdz 2009. gada 14. aprīlim.
Tēmas:
1. Ko es esmu pamanījis(-usi) ceļu satiksmē, ko es vēlētos mainīt!
2. Manas fantāzijas velopasaule

Konkursa nolikums >

Pieteikums konkursam >

Konkursa scenārijs >

23. martā Kanādā sāksies Grenlandes roņu mazuļu medības. Tiks nogalināti aptuveni 300 tūkstoši roņu mazuļu Nepieciešams savākt 1,000,000 parakstu, lai aizliegtu šo “kvotu”.


Vairāk info >


Balsot var šeit! >
2009. gada 28. martā visā pasaulē notiks Zemes Stunda. Arī Tu vari piedalīties un palīdzēt Planētai atveseļoties.

Vairāk info >
Akcija “OTRĀ ELPA” turpinās!

"Projekts Pēdas" organizētā akcija "Otrā elpa!" turpinās! Darbus iespējams iesniegt līdz 15.maijam! Ikviens valmierietis aicināts no nederīgām vai novecojušām lietām izgatavot ko atkal ikdienā izmantojamu, piešķirt lietām otro elpu, nevis izmest atkritumos.
Akcijas mērķis ir pievērst valmieriešu uzmanību tam, cik svarīgi ir taupīt resursus un nemest miskastē visu, ko pagadās.
Līdz šim iesniegtie darbiņi ir apstiprinājuši, ka cilvēkiem ir ļoti interesantas, radošas un galvenais noderīgas un praktiskas idejas. Piemēram, akcijai iesniegtas ir vilnas zeķes, kas adītas no izārdītās dzijas, sveces, kas izlietas no sveču izdedžiem, no maisiņiem izgatavots līgavainis un līgava, galds no papīra ruļļiem, spilvens no zeķubiksēm un citi praktiski un dekoratīvi darbiņi!
Akcija turpinās un „Projekts Pēdas” aicina vēl līdz 15. maijam iesniegt darbus!
Darbus iesniegt līdz 15.maijam, sazinoties un saskaņojot laikus pa mob.tel. 26014873 vai rakstot uz e-pastu: valmiera@pedas.lv.

Ikvienu aplūkot šos darbiņus aicinām 16. maijā Valletas 3. stāvā no plkst. 12:00. Jāpiemin, ka izstādes laikā notiks arī dažādas aktivitātes un atrakcijas.
Akcijas dalībnieki balvās saņems brīvbiļetes slidošanai "Ežu" slidotavā (termiņš līdz šī gada 31. decembrim) un PG Valleta dāvanu karte Valletas simpātijai.

Akcija norisinās ar Aktīvās atpūtas centra "Eži" un Pilsētas Galerijas "Valleta" labvēlību.
Ja ir jautājumi? Papildu informācija:

Ieva Freimane, "Projekts Pēdas" Valmieras nodaļas vadītāja
mob. tel.: 2 60 14 873. e-pasts: valmiera@pedas.lv
Informāciju sagatavoja Ieva Pužule,
"Projekts Pēdas" Valmieras nodaļas pārstāve, e-pasts: valmiera@pedas.lv

Projekts "Valmiera Goes Green"

JA...

a) Tu atbalsti videi draudzīgu dzīvesveidu un vēlies, lai Valmiera kļūtu ZAĻĀKA
b) Tev interesē FILMU veidošana un multimediju projekti
c) vēlies uzlabot angļu valodas zināšanas un izbaudīt STARPTAUTISKU gaisotni
d)gribi iegūt interesantu PIEREDZI un jaunu ierakstu savā CV
e) vēlies ne tikai lieliski, bet arī lietderīgi pavadīt laiku šī gada MARTĀ un APRĪLĪ
f) VISI iepriekšminētie atbilžu varianti

... TAD TU ESI ĪSTAIS, ko mēs meklējam! Aicinām Tevi kļūt par "Valmiera Goes Green" projekta dalībnieku! Šī gada martā un aprīlī piedalies īsfilmas veidošanā, lai kopā ar citiem jauniešiem gan tepat no Valmieras, gan citām valstīm pievērstu sabiedrības uzmanību vides jautājumiem Valmierā un tās apkārtnē!

Ja esi gatavs nelielam izaicinājumam un lielam, zaļam, burvīgam piedzīvojumam, tad līdz 2009.gada 17. februārim uz e-pastu ValmieraGoesGreen@gmail.com atsūti īsu pieteikuma vēstuli, un neaizmirsti
norādīt arī savu vārdu, uzvārdu, skolu un kontaktinformāciju. Droši arī raksti, ja vēlies uzzināt, ko vairāk par projektu.

"Valmiera Goes Green" projekta komanda
AIESEC Valmiera

Kā būtu ar korķu krellēm vai somu no mammas jakas?

No 23. janvāra līdz 26. februārim "Projekts Pēdas" organizē akciju "Otrā elpa!". Ikviens valmierietis aicināts no nederīgām vai novecojušām lietām izgatavot ko atkal ikdienā izmantojamu, piešķirt lietām otro elpu, nevis izmest atkritumos.

Akcijas mērķis ir pievērst valmieriešu uzmanību tam, cik svarīgi ir taupīt resursus un nemest miskastē visu, kas pagadās. "Projekta Pēdas" Valmieras darba grupa apgalvo, ka akcija ir ne tikai videi labvēlīga, bet arī ļoti interesanti būs redzēt, kādas lietas izveidos valmieriešu fantāzija. "Ir tik daudz priekšmetu, kas ik dienu tiek izmesti atkritumos, bet no kuriem var izveidot kaut ko jaunu un atkal pielietojamu. Un ja vēl ar tām ir iespēja piedalīties konkursā un laimēt balvas, tad ko vēl gaidīt?" valmieriešus mudina Pēdu darba grupa un dod idejas darbiem, kas varētu būt, piemēram, krelles no pudeļu korķiem, pārkausētas sveces, iepirkumu tarbiņa no mammas vecās jakas, krēsls apšūts ar jaunu audumu un tml.

"Projekts Pēdas" aicina ikvienu laikā no 23. janvāra līdz 26. februārim izgatavot ko interesantu un lietderīgu, piemēram, no PET pudelēm, veciem audumiem, stikla, vecām svecēm, koka, politeliēna maisiņiem un tamlīdzīgiem resursiem. Pēdas piebilst, ka var ne tikai izgatavot ko pavisam jaunu, bet arī atjaunot, restaurēt lietas, kas ir novecojušas - krēslus, kurpes, galda lampu vai puķu podu. Viss atkarīgs no iztēles! Akcijas nolikums paredz, ka komandā drīkst būt ne vairāk kā trīs cilvēki. Darbus iesniegt līdz 26. februārim, sazinoties un saskaņojot laikus pa mob.tel. 26014873 vai rakstot uz e-pastu: valmiera@pedas.lv.

27. februārī visi akcijas darbi tiks izstādīti PG Valleta 3. stāvā, un no plkst. 15:00 tos visi varēs aplūkot. Jāpiemin, ka izstādes laikā notiks arī dažādas aktivitātes un atrakcijas.

Akcijas dalībnieki balvās saņems brīvbiļetes slidošanai "Ežu" slidotavā (termiņš līdz šī gada 31. decembrim) un PG Valleta dāvanu karte Valletas simpātijai.
Akcija norisinās ar Aktīvās atpūtas centra "Eži" un Pilsētas Galerijas "Valleta" labvēlību.

Ir jautājumi? Papildu informācija: Ieva Freimane, "Projekts Pēdas" Valmieras nodaļas vadītāja
mob. tel.: 2 60 14 873, e-pasts: valmiera@pedas.lv

Šmerļa mežu regulāri ar kvadraciklu izbraukā kāda ģimene. Aicinām atsaukties cilvēkus, kuriem rūp mūsu vide, un sniegt informāciju par šiem cilvēkiem.

Vides ministrija 2008. gada. 10. decembrī uzsāk ieinteresēto pušu un sabiedrības diskusiju par vai pret ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) ražošanu un izplatīšanu Latvijā.
No 10. decembra uzsākta triju mēnešu ilga balsošana VIDM mājas lapā un pie atbalstītājiem - www.draugiem.lv; www.diena.lv un www.studentnet.lv

Aicinām piedalīties arī TEVI!
lasīt vairāk>
Kā rīkoties vides SOS gadījumā

Jautājums: Kur zvanīt par vides problēmām?

Atbilde: Par vides problēmām ziņot ir iespējams:
Zvanot uz Valsts vides dienesta bezmaksas tālruni 80000828
Zvanot uz Valsts vides dienesta centrālo struktūrvienību 67084200
Vēršoties tuvākajā reģionālajā vides pārvaldē:
Lielrīgas reģionālā vides pārvalde 67084278
Jelgavas reģionālā vides pārvalde 63023228
Ventspils reģionālā vides pārvalde 63626903
Madonas reģionālā vides pārvalde 64807451
Valmieras reģionālā vides pārvalde 64207266
Rēzeknes reģionālā vides pārvalde 64638200
Daugavpils reģionālā vides pārvalde 65423219
Liepājas reģionālā vides pārvalde 63424826
Jūras un iekšējo ūdeņu pārvalde 67469664

27. novembrī jau piekto reizi Vides ministrija pasniedza gada balvu „Ābols”

Godalgas mērķis ir izteikt atzinību pašvaldībām, kuras visaktīvāk atbalsta valsts politiku vides sakārtošanā, realizējot vides infrastruktūras attīstības un dabas aizsardzības projektus. Pirmo reizi speciālbalvu „Labākais sadarbības partneris vides projektu realizācijā” saņēma arī „Projekts Pēdas”.

Priecājamies par piešķirto godalgu un ticam arī turpmākai sekmīgai sadarbībai vides projektu realizēšanā! Paldies!

Noslēgusies Zaļo patruļu rudens sezona!

12. novembrī Vides ministrijas telpās notika Zaļo Patruļu komandu izvērtēšanas un apbalvošanas pasākums.
Komandu izvērtēšanā un apbalvošanā piedalījās Vides ministrs Raimonds Vējonis, Zaļo Patruļu patrons Artūrs Irbe un Projekta Pēdas vadītāja Vita Jaunzeme, kuri atzina, ka šī sezona patruļām bijusi veiksmīga un devusi nozīmīgu ieskatu pilsētvides iedarbības un reālās situācijas apzināšanā Daugavas krastos Rīgā.

Rudens patruļās aktīvi darbojās RTU 1. kursa studenti, no kuriem kā veiksmīgākā tika atzīta komanda, kuras sastāvā bija Edvīns Terehovičs, Lelde Timma, Marija Fedorenko un Sergejs Steļmahs. Apsveicam!


Vairāk par Zaļajām patruļām un to norisi šoruden – „Mana Planēta” numuros.
Uz tikšanos jaunās patruļās pavasarī!

Iesakām!
Žurnāls "Vides Vēstis"
Vides akadēmija

Tu esi vidusskolēns?!
Tevi interesē daba un rūp apkārtējā vide?!
Tev patīk aktīvi un radoši pavadīt brīvo laiku?!

Nāc un pievienojies Vides akadēmijai!

Vides akadēmija ir Rīgas Dabaszinību skolas un Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes sadarbības projekts – fakultatīvas ārpusskolas nodarbības 10.-12. klašu skolēniem ar mērķi padziļināt skolēnu zināšanas par vidi, tajā notiekošajiem procesiem un vides aizsardzību.

Vides akadēmija ir domāta vidusskolēniem, lai tos iepazīstinātu ar vides aizsardzību saistītām struktūrām un to darbību, lai veicinātu skolēnu interesi pavadīt savu laiku radoši un aktīvi dabā, lai iemācītu piedalīties vides izpētē un iegūtās teorētiskās zināšanas izmantot praktiski, kā arī lai veidotu jauniešu izpratni par līdzsvarotām dabas un cilvēku attiecībām.

Bet, ja Tu jau domā par Vides zinātnes studijām Latvijas Universitātē, tad šī Tev ir lieliska iespēja uzzināt vairāk par studijām, nākamajām darba iespējām un iepazīt īpašo Ģeogrāfijas uz Zemes zinātņu fakultātes auru.
Ja Vides akadēmijas audzēknis vidusskolā zinātniski pētniecisko darbu izstrādā ģeogrāfijā, ķīmijā, bioloģijā vai vides zinībās, tad ir iespēja konsultēties ar LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu akadēmisko personālu, kas varētu dot lietderīgus padomus darba izstrādē. Iegūstot godalgotu vietu zinātniski pētniecisko darbu konkursā vides izglītības sekcijā, ir lieliska iespēja studēt LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Vides zinātnes nodaļā budžeta grupā ārpus konkursa.

Vides akadēmijas nodarbības notiek:
Trešdienās, plkst.17:00, 313.auditorijā, LU ĢZZF Alberta ielā 10,
Katru otru sestdienu ekskursija vai aizraujošas nodarbības laboratorijā.
Nodarbības ir bezmaksas!
Kontaktinformācija: Ieva Grudzinska, tel.28450224, e-pasts: vides.akademija@lu.lv

ASV jūrnieku talka 26. oktobrī Bolderājā

Talka tika organizēta sadarbojoties organizācijām: Projekts Pēdas, ASV vēstniecība, RD Kurzemes priekšpilsēta.
Talkā piedalījās ASV militārā kuģa USS Doyle apkalpes locekļi. USS Doyle ir ASV kara kuģis, kas nedēļas nogalē atradīsies Krievu salas piestātnē. ASV kuģu komandām ir tradīcija piedalīties labdarības pasākumos valstīs, kuras viņi apmeklē. Šoreiz tā bija talka.
Tika savākti 20 m3 atkritumu Bolderajas mežiņā pie Platās ielas.
Sakopjot savu zemi mēs kļūstam tīrāki un veselāki.
Sakopjot savu planētu mēs kļūstam ilgtspējīgāki.

Info par kuģi >

Ar Latvijas Vides Aizsardzības fonda atbalstu tiek organizēts Pēdu aktīvistiem jau otrais seminārs “piķis + piķis = no dabas pliķis” /V.Pranks/

1. novembris, Valmiera, „Daliņi”.
Šajā reizē semināra mērķis ir noskaidrot visu par bioplastmasu, aplūkot vides tēmu no vairākiem aspektiem, apgūt iemaņas publiskajā runā un uzstāšanās mākslā, kā arī pārrunāt tuvākās un tālākās nākotnes plānus un uzzināt vides speciālistu viedokļus, zināšanas un idejas.
Lekcijas un sarunas vadīs režisors Juris Rijnieks, ViA tūrisma un organizācijas students Valters Pranks, SIA Bioplastmasa pārstāvis Reinis Freimanis un citi lektori.
Šī ir lieliska iespēja arī Tev iesaistīties Projekts Pēdas darba grupā Valmierā, Rīgā vai uzņemties organizatora lomu un nodibināt Pēdu filiāli savā pilsētā, pagastā!
Seminārs jeb labāk to saukt par neformālo semināru, aicina jebkuru interesentu pievienoties tam, iegūt sev noderīgas zināšanas gan kā sabiedrības sastāvdaļai, gan kā individualitātei.
Piesakies, rakstot e-pastu ar norādi “pieteikums semināram” uz adresi: valmiera@pedas.lv vai zvanot uz mob. 26014873, līdz 28. oktobrim.

Nāc un uzzini vairāk! Tiekamies 1. novembrī!
Vairāk informācija valmiera@pedas.lv
Semināru finansē LVAF.

ZAĻO ZONU IZBRAUKĀŠANA AR KVADRACIKLIEM IR JĀAPTUR!!!

MEKLĒJAM VAINĪGO !!!! Notikumu vieta - Šmerļa mežs.
Par pareiziem datiem - dāvanu karte uz Sporta kompleksu Ķeizarmežs.

30. augustā notika Projekts Pēdas un LU EVF kopīgā talka Deglava vecajā izgāztuvē.
Talka piedalījās 70 cilvēku, tika savākti 24 m3 atkritumu.
Ta bija slēgtā talka, kurā pirmkursnieki, sakopjot pilsētu kurā turpmāk mācīsies, iepazina viens otru.

Tuvojas Lielā Talka!

Mājas lapā www.talkas.lv atrodi savu rajonu Latvijas kartē, uzklikšķini uz tā un atrodi savas pašvaldības koordinatoru. Vari talkot arī individuāli - bezmaksas maisi un cimdi saņemami RIMI un Supernetto veikalos, sākot no 12. septembra.Savāktos atkritumus jānogādā uz publiskajiem atkritumu savākšanas plačiem. Visu nepieciešamo informāciju tev sniegs pašvaldību koordinators.

Uz tikšanos 13. septembrī visā Latvijā! Iededzies par Latviju!

APSVEICAM MĀRI ŠTROMBERGU ar pirmo Latvijai iegūto zelta medaļu Pekinas Olimpiskajās spēlēs!!
Lielās Talkas organizatori izsludina konkursu sadarbībā ar portālu Delfi un Būvniecības namu Kurši

No pirmdienas, 11.augusta, portālā Delfi varēs pieteikt nelegālās izgāztuves Lielajai Talkai, kas visā Latvijā notiks 13. septembrī Latvijas 90. gadadienas jubilejas pasākumu ietvaros.
Lai veiksmīgāk apzinātu piesārņojumu un nelegālās izgāztuves, portāls Delfi un Būvniecības Nams Kurši, sadarbībā ar Lielās Talkas darba grupu, izsludina konkursu, kurā aicināti piedalīties visi, kuri jūt atbildību par savu zemi un tās tīrību. Portālā ir pieejama kartēšanas programma, kurā ir iespēja elektroniski nosūtīt savu informāciju.

Pirmie desmit konkursa dalībnieki, kuri būs precīzi snieguši nepieciešamo informāciju un norādījuši desmit piesārņotās vietas, saņems dāvanu kartes no Būvniecības nama Kurši 100 latu vērtībā.

Pieteikšanās konkursam http://foto.delfi.lv/

Informāciju par piesārņotajām vietām var pieteikt www.talkas.lv vai pa tālruni ziņot + 371 25960056.

Talka Buļļupes krastos 14. augustā!

“Projekts Pēdas” sadarbībā ar Lielbritānijas vēstniecību 14. augustā organizē talku Bolderājas kāpu zonā Buļļupē. Talkā kopā ar vēstnieku Ričardu Mūnu piedalīsies arī apmēram 30 vēstniecības darbinieki un Lielbritānijas Tirdzniecības palātas Latvijā pārstāvji.

Atkritumu konteineru uzstādīšanu talkas laikā un izvešanu pēc tās nodrošina Rīgas domes Kurzemes rajona izpilddirekcija.

“Projekts Pēdas” talkas atbalsta: Latvijas Vides aizsardzības fonds, A/S Latvijas Valsts meži, Fazer, Latvijas Zaļais punkts, Notikumi.lv, 5 MIN.
Projekts Pēdas aicina dalībniekus semināram “Dzīvo dzīvē zaļi feini!” 25. un 26. jūlijā „Daliņos”. Projektu finansē Valmieras pilsētas pašvaldība. Lasīt vairāk >
Velomaratons Barona taka 2008 ir sācies! fotogalerija >
Ar Latvijas Vides Aizsardzības fonda atbalstu Valmieras rajonā „Daliņos” tika organizēts izglītojošs seminārs 4. un 5. jūlijā „Izglītoties, lai izglītotu”, kura uzdevums un mērķis bija un ir izglītot jauniešus, kuri brīvprātīgi iesaistās vides aizsardzības un neformālas vide izglītības aktivitātēs. Lasīt vairāk >


Trīs lietas labas lietas –
Ceturtā no sirds!

7. - 23. jūlijs
Ceturtais velomaratons „Barona taka” tuvojas!!!

Mīli velosipēdu, cieni aktīvu atpūtu un vēlies savā zemē atklāt ko jaunu? – tad „Barona taka” ir domāta tieši Tev!
Ciemošanās Igaunijas un Latvijas pilsētās, ekskursijas, kociņu stādīšana, ugunskura dziesmas, nakts pārgājieni, brīvdabas kino un vēl dažādi pārsteigumi – tas viss sagaida Tevi! Atliek tikai pievienoties!

Pievienoties un izstāties var jebkurā velomaratona posmā!
Barona taka – tas ir 1000 kilometru garš ceļš, ko Krišjānis Barons veica 1859. gada vasarā, dodamies ar kājām no studijām Tērbatas (Tartu) Universitātē uz mājām Dundagā. Pa ceļam Barons gan izmeta „nelielu” līkumu, lai, kā viņš pats teicis „ar Vidzemes dabu un ļaudīm cik necik iepazītos”.

1000 kilometru garo ceļu velomaratona dalībniekiem piedāvājam veikt 17 dienās.
STARTS – 7. jūlijs – Tartu Rātslaukums – plkst. 12:00
FINIŠS – 23. jūlijs – Dundagas pils

Dalības maksas nav, taču katrs dalībnieks sedz ar sevi saistītos izdevumus – nakšņošanu, ieeju apskates vietās, personīgos izdevumus.

Izbraukšana uz Tartu – 7. jūlijā plkst. 6:00 no Latvijas Nacionālās operas
(pieteikšanās uz autobusu velo@pedas.lv , vietu skaits ierobežots- pasteidzies!)

Maršruts:
7. jūlijs –TARTU- Otepe (Igaunija)
8. jūlijs – Otepe - Valga / Valka - Gaujas krasts
9. jūlijs – Gaujas krasts – Smiltene – Rauna
10. jūlijs – Rauna – Bērzkrogs – Taurene – Ineši
11. jūlijs – Ineši – Ērgļi
12. jūlijs – Ērgļi – Odzienas muiža – Koknese
13. jūlijs – Koknese – Staburags – Aizkraukle – Skrīveri – Ķeipene- Plaužu ezers
14. jūlijs – Plaužu ezers
15. jūlijs – Plaužu ezers – Nītaure
16. jūlijs – Nītaure – Līgatne – Sigulda – Krimulda
17. jūlijs – Krimulda – Sigulda – Rīga
18. jūlijs - RĪGA – Slampe
Uzmanību – 18. jūlijā – akcija „Mēs PAR velo” - aicini radus, draugus, kolēģus un kaimiņus, kāp uz velo un dosimies akcijā cauri Rīgai, lai pierādītu, ka velosipēdists ir līdztiesīgs ceļu satiksmes dalībnieks!
19. jūlijs – Slampe – Jaunpils – Strutele
20. jūlijs – Strutele – Irlava – Zemīte – Kandava – Sabile
21. jūlijs – Sabile
22. jūlijs – Sabile – Talsi - Dundaga
23. jūlijs – DUNDAGA

Pirms pievienojaties šim braucienam, izvērtējiet savu prasmi braukt un fiziskos spēkus!
Katrs dalībnieks personīgi atbild par savu drošību!
Katrs dalībnieks sedz visus ar braucienu saistītos izdevumus!
Ritenim ir jābūt tehniskā braukšanas kārtībā!

!!! Lai velosipēdu sagatavotu velomaratona ceļiem, laikā no 23. jūnija līdz 22. jūlijam TREK veikals Cēsu ielā 31 nodrošina bezmaksas velosipēdu tehnisko apkopi. Ja Tavam velosipēdam atklāsies būtiski bojājumi, TREK, vienojoties ar Tevi, piedāvās veikt remontu, gādājot par atlaidi rezerves daļām.

Nepilngadīgajiem dalībniekiem jābrauc ir pieaugušo pavadībā!
Braucējiem līdz 12 gadu vecumam aizsargķiveres obligātas! Pārējiem dalībniekiem aizsargķiveru lietošanu rekomendējam personīgās drošības dēļ.

Braucienā nepieciešams:
· Pases braucienam uz Igauniju;
· Nauda;
· Telts;
· Guļammaiss;
· Riteņu lukturi un atstarotāji;
· Piemērots apģērbs un apavi;
· Peldkostīms un dvielis;
· Lietusmētelīši;
· Pretinsektu līdzeklis;
· Dzeramais;
· Rezerves kamera;
· Pirmās palīdzības medikamenti;
· Kabatas lukturītis;
· Riteņbraucēju tiesības (Igaunijā - bērniem līdz 16 gadu vecumam);
· Ķiveres (Igaunijā - bērniem līdz 16 gadu vecumam);
· Izieta velosipēda tehniskā apskate.
· Skolēniem, pensionāriem, studentiem apliecības.

Pieteikšanās: velo@pedas.lv
Kontaktinformācija: 29835605

Mēs PAR velo! Un Tu?
Rīga.
18. jūlijs. Plkst. 10:00
Velomaratona „Barona taka” ietvaros

Pievienojies! Akcijas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību tam, ka velosipēds ir viens no ērtākajiem un dabai draudzīgākajiem pārvietošanās veidiem. Mēs gribam aicināt Tevi – brauc ar velo! Ir labi saprotams, ka vienā mirklī mainīties nevar ne sabiedrības attieksme, ne pilsētas ielu plānojums, paredzot vietu drošiem un riteņbraucējam ērtiem veloceliņiem, tomēr mēs aicinām Tevi – ņem līdzi draugus, radus, kolēģus, neaizmirsti pateikt arī kaimiņam – kāp uz velosipēda un dosimies braucienā cauri Rīgai, lai pierādītu, ka velosipēdists ir līdztiesīgs ceļu satiksmes dalībnieks!

Tev ir divas izvēles: dodies 9:30 pie tirdzniecības centra „Spice” vai Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja, lai plkst. 10:00 sāktu braucienu uz Rātslaukumu!

! Velobrauciena maršruts Rīgā! Skatīt >

! Ievērosim ceļu satiksmes noteikumus, kas paredz riteņbraucējiem pārvietoties pa vienam, braucot pa labās joslas labo malu.
! Velobraucējiem līdz 12 gadu vecumam obligāta ir aizsargķivere, kā arī pilngadīgs pavadonis.
! Ikvienam akcijas dalībniekam aizsargķiveri iesakām lietot drošības apsvērumu dēļ.

Vakarā ikvienu riteņbraukšanas entuziastu aicina vēl nebijis pasākums – RiteņTUSS, kas norisināsies Sapņu Fabrikā. Ikvienu gaida neaizmirstams vakars, baudot velo šovus, brīvdabas kino, foto izstādi, DJ, populāru mūziķu uzstāšanos (GAIN FAST, NEW OLD). Vakara gaitā tiks rīkotas labdarības izsoles.
RiteņTUSA sākums plkst. 20:00. Ieeja par ziedojumiem! Visi ziedojumi tiks izmantoti riteņu iegādei bērnu namu bērniem!

Vairāk info: velo@pedas.lv

Bēdu manu lielu bēdu,
Es par bēdu nebēdāj`!
Liku bēdu zem akmeņa,
Pāri gāju dziedādam`!!!

Zaļo Patruļu komandu apbalvošana 10. jūnijā Vides ministrijas telpās. Lasīt vairāk >
24. maijā Valmieras „Projekts Pēdas” aicināja lielos un mazos valmieriešus uz sakopšanas talku pie mājas ar auseklīti Linarda Laicēna un Rūpniecības ielas krustojumā.

24. maija sestdiena: pulksten vienpadsmitos bij`saulains un ļoti patīkams brīvdienas rīts. Bet labākie un čaklākie tomēr bija ieradušies uz talku! Kopumā apmērām vairāk kā 30 talcinieki.

Sakopšanas teritorija bija apkārtne ap Dzelzs tiltu. Un ļoti darbīgs un interesants process bija koka atkritumu tvertņu izgatavošana.
Puse talcinieku devās atkritumu medībās pa Kauguru vēri un Gaujas malu, bet otra puse cītīgi gatavoja no dēlīšiem atkritumu tvertnes, ko izvietot sakoptajās teritorijās pie Dzelzīša.
Talkas laikā kopumā tika savākti 2,5 km3 atkritumu, kas arī ir daudz, jo šī teritorija bija tīrīta jau iepriekš. Kas rāda, ka tomēr vēl pastāv tādi nejēgas, kas savus atkritumus atstāj tur, kur tiem nav jāatrodas!
Un talkas laikā tika sataisītas un uzstādītas 7 atkritumu tvertnes un viena astotā uzdāvināta visu Pēdu vadītājai Vitai Jaunzemei, lai smeļ idejas, arī varbūt Rīgā tādas taisīt.
Pēc talkas visi varēja savas prasmes parādīt arī zīmēšanā. Un, protams, kārtīgas pusdienas pēc milzīgi labā darba!

Paldies mazajiem un lielajiem čaklajiem talkas dalībniekiem! Uz tikšanos nākamās talkās!

Milzīgs paldies mūsu jaunajiem un ilggadējajiem atbalstītājiem un sponsoriem:
Valmieras mēbeles, Ramirent, Delve 2, veikals „Austris”, Fazer, Latvijas Valsts meži, Triāls, Valmieras pilsētas pašvaldība, VTU Valmiera, Valmieras kultūras centrs, Latvijas Olimpiešu klubs

Valsts prezidents Valdis Zatlers kļūs par patronu rudens Lielajai Talkai „Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90.gadadienā”, kuru 13. septembrī visā Latvijas teritorijā organizē iniciatīvas grupa Latvijas 90.gadadienas pasākumu ietvaros.

Šobrīd talkas koordinatori aicina iedzīvotājus visā Latvijā apzināt nelegālās izgāztuves, lai šīs vietas reģistrētu Lielās Talkas darbu sarakstā.


„Šis ir īpašs gads - Latvijas 90. dzimšanas dienas gads. Vēlos aicināt ikvienu Latvijas iedzīvotāju parādīt mūsu dzimtajai zemei cieņu un to, cik daudz tad patiesībā mēs to mīlam,” uzsver Valsts prezidents.

Talka ir iecerēta kā dāvana Latvijai 90.jubileju ar mērķi apvienot brīvprātīgos un domubiedrus no visiem Latvijas pagastiem un pilsētām, lai sakoptu valsti svētkiem. Informāciju par vietām, kuras nepieciešams sakopt, iedzīvotājus aicina sūtīt uz e-pastu: talkas@talkas.lv un pieteikt internetā: http://www.talkas.lv.

Talka notiks vienlaicīgi visā Latvijā un to uz vietām palīdzēs organizēt Latvijas Pašvaldību savienības nozīmēti koordinatori, kuru saraksts atrodams internetā: http://www.talkas.lv. Talka notiks sestdienā, lai nodrošinātu iespēju tajā piedalīties pēc iespējas lielākam skaitam Latvijas iedzīvotāju. Plānots, ka Lielajā Talkā varētu piedalīties ap 40 000 Latvijas iedzīvotāju.

Talkas organizēšanai apvienojusies domubiedru grupa – idejas autores Anna Žīgureun Ilze Aizsilniece, talku organizatore no Projekts Pēdas Vita Jaunzeme, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji, vairāki uzņēmumi – Latvijas Valsts meži, Latvijas Valsts ceļi un Latvijas Zaļais punkts, sabiedriskā sektora aktīvisti Uģis Prauliņš, Rafi Haradžanjans un Gunārs Janaitis, vairāki valsts pārvaldes darbinieki un citi. Lielās Talkas atbalstītāju saraksts atrodams internetā: http://www.talkas.lv.

Lielā Talka „Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90.gadadienā” iekļauta Latvijas valsts 90. jubilejas pasākumu sarakstā, kas atrodams internetā: http://www.lv90.lv

Sācies konkurss „Domā un dari zaļi!” !!!

Skolas mācību gads strauji tuvojas nobeigumam un tūlīt sāksies garais vasaras brīvlaiks – tas nozīmē, ka jaunieši arvien vairāk laika pavadīs brīvā dabā. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību vides problēmām, Projekts Pēdas izsludina konkursu skolēniem un studentiem Domā un dari zaļi!. Tā mērķis ir iesaistīt jauniešus vides problēmu risināšanā un aicināt dzīvot videi draudzīgi, kā arī
radoši izteikt savas domas.
Konkurss notiks trijās kategorijās – zīmēšanā, žurnālistikā un literatūrā.
Žurnālistikas darbi veidojami kā reportāža, pētījums vai intervija, literārie darbi var tikt iesniegti jebkurā formā un žanrā. Visiem konkursa darbiem jābūt saistītiem ar vides tēmām atbilstoši autora radošajai idejai.
Konkurss notiks vairākās kārtas, bet pirmais darbu iesniegšanas termiņš ir 2008. gada 1. jūlijs. Darbus vērtēs īpašā Projekts Pēdas žūrija un labākie darbi tiks publicēti Projekts Pēdas žurnālā un mājas lapā.
Protams, būs arī balvas :)

Vairāk informācijas konkursa nolikumā >

Veiksmīgu mācību gada noslēgumu, saulainu vasaru un radošas idejas!
Vairāk zaļu domu vēlot,
Projekts Pēdas

Talka Lapmežciemā 1. jūnijā.
Projekts Pēdas talka Valmierā 24. maijā!
24. maijs plkst. 11:00
Tikšanās pie mājas ar auseklīti (Linarda Laicēna un Rūpniecības ielas krustojumā, netālu no Dzelzs tilta)

Talkas laikā sakopsim teritorijas Kauguru vērī un pie Gaujas malas.
Koka atkritumu tvertņu gatavošana un to izvietošana atpūtas teritorijās pie Gaujas Dzelzs tilta tuvumā.
Aicinām jūs uz talku ierasties LABĀ NOSKAŅOJUMĀ, piemērotā apģērbā un apavos.
Cimdi, dēļi, āmurīši un naglas būs!!!

Noslēgumā: spēles + mūzika + pusdienas

Tiekamies talkā!
Neskaidrību gadījumā raksti: valmiera@pedas.lv vai zvani mob: 26014873

Atbalstītāji un sponsori:
Valmieras mēbeles, Ramirent, Delve 2, veikals „Austris”, Fazer, Latvijas Valsts meži, Triāls, Valmieras pilsētas pašvaldība, VTU Valmiera, Latvijas Olimpiešu klubs

Koku stādīšana par godu Latvijas 90. dzimšanas dienai!!!

Projekts „Pēdas” sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Latvijas Valsts mežiem, atsaucoties Valmieras Valsts ģimnāzijai, 9.maijā veiksmīgi realizēja koku stādīšanu par godu Latvijas 90.dzimšanas gadadienai akcijas „Ozolzeme – Latvija” ietvaros.
Valmieras Valsts ģimnāzijas teritorijā tika iestādītas liepas, ozoli, pīlādži, priedītes, bērziņi.
Kokus stādīt bija aicināti 12.klašu skolēni. Jo nozīmīgāk tas ir tieši divpadsmitajiem, jo viņiem šis ir beidzamais gads vidusskolā un Latvijai 90.dzimšanas gadadiena!
Pēc gadiem saviem bērniem un mazbērniem viņi varēs droši teikt, ka šajā nozīmīgajā gadā sev un latvju tautai, viņi ir paveikuši labus darbus – ne tikai pabeiguši skolu, bet arī vairojuši skābekli nākotnei!
Atzīmējot šo dzimšanas dienu Projekts „Pēdas” aicina katram iestādīt kociņu, lai Latvija vēl daudzus simtus gadus zaļotu un plauktu!

Iesaisties arī Tu! Iestādi kociņu par Latviju un sevi!

UZMANĪBU!!! UZMANĪBU!!!

Atvērusies mājas lapa www.talkas.lv
Lūdzam sūtīt Latvijas piesārņotāko vietu koordinātes uz wwww.talkas.lv - sadaļā ZIŅO MUMS!
Visa informācija tiks apkopota, un 13. septembrī LIELĀS TALKAS ietvaros mēģināsim kopīgiem spēkiem tās sakopt.

Uz tikšanos 13. septembrī visā Latvijā!
Jūsu Projekts Pēdas.

Talka - akcija PAR+PRET Mežaparkā, 17. maijā
Uzsākas KOKUBUMS Latvijā, vairāk lasi >
fotogalerija - KOKUBUMS, 2008. gada 10.maijs >
Valmieras Projekts „Pēdas”, Val mieras pilsētas pašvaldība un Valmieras Jauniešu dome rīko koku stādīšanu pie Valmieras Valsts ģimnāzijas 9. maijā plkst. 15:00 akcijas „Ozolzeme - Latvija” ietvaros. lasīt vairāk >
Valmierieši bateriju akcijā savāc 480,5 kg
28. aprīlī Valmierā Projekts Pēdas apkopoja akcijas “Baterijas kastē liec – uz slidotavu barā triec!” rezultātus.
Pilsētas galerijā “Valleta”, kur notika akcijas noslēguma pasākums, iegriezās 21 komandu pārstāvis ar savāktajām baterijām. Visvairāk videi kaitīgās elektroierīces savāca Rūjienas vidusskolas 3.b klase – 131 kg bateriju. lasīt vairāk >


Prāta Vētra atbalsta Zaļās Patruļas un iestājas par tīru vidi. lasīt vairāk >
Prāta Vētra piedalās Zaļajā patruļā (BNA, www.bna.lv) - lasīt vairāk >
Aicinājums uz Lielo Talku lasīt vairāk >
Projekta Pēdas 2008. gada pavasara talku sezonas fotogalerija >
Projekta Pēdas 2008. gada pavasara talku sezona

Sestdien, 17. maijā Projekts Pēdas sadarbībā ar Vides projektiem organizē kopīgu pasākumu:
talka PAR + akcija PRET
Vieta – Mežaparks. Vairāk informācija sekos....

Uzmanību! Talku grafikā varētu būt izmaiņas un papildinājumi.
Jautājumi uz e-pastu pedas@pedas.lv

9. aprīlī Valmieras Projekts Pēdas sadarbībā ar ZAAO veidoja pasākumu "Ciemos pie zaļā Valtera!", uz kuru tika aicināti Valmieras pilsētas skolu domju pārstāvji.
Nu šis pasākums ir noslēdzies.


Glāzes pildītas ar upeņu sīrupu, striķi savīti, pēc tam novākti un pārnesti mājās!
Ar šīm āra atrakcijām gribējām parādīt jauniešiem, ka, esot dabā, var laiku pavadīt jautri un interesanti ! Alkoholu var aizstāt upeņu sīrups un spēles svaigā gaisā! Un, galvenais - aiz sevis jāsavāc ir visi atkritumi, lai prieks un vēlēšanās būtu atgriezties tajā vietā, kur būts!

Telpās norisinājāss ZAAO semināriņš - lekcija par atkritumiem un vidi kopumā!
Milzīgs paldies par atbalstu ZAAO, un paldies to skolu domju pārstāvjiem, kas bija ieradušies!!!! :)
Vairāk zaļu domu!
Velc krosenes un piedalies pavasara pastaigā „ZAĻIE ŠĶĒRŠĻI”!

21. aprīlī plkst. 15:00 - starts pie Valmieras pilsētas domes [Lāčplēša ielā 2]

Orientēšanās pa Valmieru! Iespēja izkustēties!

Uzdevumi: orientēšanās pa Valmieras pilsētu ar dažādiem pārbaudījumiem! Tie būs visdažādākie. Iespējams, būs jāatpazīst koku lapas, vai varbūt jāsacer dzejolis, vai arī – jāatmin atskaņotā dziesma.
Jūs sagaidīs citi ne mazāk interesanti uzdevumi un pārbaudījumi šajā skrējienā, kas varbūt nemaz nebūs skrējiens, bet mierīga pastaiga pa mūsu mīļo Valmieru!

FINIŠĀ: tēja un kaut kas graužams visiem skrējiena [pastaigas] dalībniekiem! Bet līdz finišam vēl jānokļūst! Lai zinātu kur būs finišs, jāiziet slepenais maršruts, ko uzzināsi piedaloties šajā orientēšanās pasākumā!

Lietus gadījumā tiks izsniegti lietusmētelīši [no lietus nav jābaidās> ekstrēmāki apstākļi - tik vien].

Pieteikšanās līdz 16. aprīlīm: zvanot pa tel.: 26014873, rakstot uz e-pastu: valmiera@pedas.lv [e-pastā norādīt savas komandas izdomāto nosaukumu, dalībnieku vārdus un skaitu (līdz 10 dalībniekiem komandā), un mazu aprakstu par komandu (ar ko nodarbojaties, kas esat, ko patīk/nepatīk darīt)]. Pieteikties drīkst sākot no 16 gadu vecuma līdz neierobežotam vecumam - izglītības iestāžu, darba kolektīvi, vai vienkārši draugu grupa, kura nepārsniedz 10 cilvēku sastāvu! Un, kuri nebaidās sacensību izaicinājumu un grib pierādīt savu aktivitāti, zināšanas par Valmieru. Un apliecināt, ka savā skolā, darba iestādē, draugu bariņš esat paši foršākie, labākie un ašākie, interesantākie!

Atbalstītāji un palīgi:

Valmieras jauniešu dome
Valmieras pilsētas pašvaldība
Beķereja Grundiņi
Fazer
Latvijas Olimpiešu klubs

Mašīnu šai pēcpusdienā atstāj atpūsties mājā un nāc izkustēties!
Arī televizors un dators Tevi pagaidīs!

Sīkāka info: rakstot uz valmiera@pedas.lv

Dabas liegumi Latvijā, vai "stāsts par to, kā mēs mīlam savu zemi" lasīt vairāk >
Akcija “Baterijas kastēs liec, uz slidotavu barā bliez!” turpinās!

Projekts “Pēdas” rīkotā akcija Valmieras pilsētā un tās rajonā “Baterijas kastē liec, uz slidotavu barā bliez!” turpinās!
28. aprīlī no plkst. 15 līdz 18 sakrātas baterijas jānodod PG Valleta 1. stāvā pie Projekts “Pēdas” stenda!
Brašākiem bateriju krajējiem balvās brīvbiļetes uz slidotavu!

Par to, ka baterijas ir un ir ko krāt, pārliecinājušies Valmieras pilsētas 9. pirmsskolas izglitības iestādes grupiņas: “Ķipari” ar audzinātājām D.Pauzeri, D.Ceplīti, “Knīpas un Knauķi”, audzinātajas L.Šapirova, A.Silova, “Kāpēcīši”, audzinātājas I.Krīgere, A.Skujiņa un “Rūķu namiņš” ar audzinātājām I.Krauju un I.Gutāni.
Tieši grupiņa “Rūķu namiņš” ir visaktīvākie bateriju vācēji un krājēji! Kā audzinātaja I.Gutāne pastāstija, tad baterijas tiekot vāktas arī no kaimiņiem, paziņām un draugiem. Un kā viens no mazajiem, čaklajiem bērniem stāstīja, tad viņš ar vecākiem esot atradis veselu kaudzi ar baterijam izmestu vidē.
Šajā grupiņā ir 24 mazi braši sagatavošanas grupas bērni, kas jau kopumā ir savākuši vairākus kg ar baterijām!Un galvenais - atceries! Arī pēc šīs akcijas, baterijas vienīgi drīkst izmest tām paredzētajās kastītēs, kas ir atrodamas veikalos!

Mūsu zināšanai:
Vides aizsardzības likums
II nodaļa. Sabiedrības tiesības vides jomā
6. pants. Sabiedrības vispārējās tiesības vides jomā

Ikvienai privātpersonai, kā arī personu apvienībām, organizācijām un grupām (turpmāk — sabiedrība) ir tiesības:
1) prasīt, lai valsts iestādes un pašvaldības, amatpersonas vai privātpersonas izbeidz tādu darbību vai bezdarbību, kas pasliktina vides kvalitāti, kaitē cilvēku veselībai vai apdraud viņu dzīvību, likumiskās intereses vai īpašumu;
2) atbalstīt vides aizsardzības pasākumus un sadarboties ar valsts iestādēm un pašvaldībām, lai nepieļautu tādu darbību veikšanu, arī tādu lēmumu pieņemšanu, kas var pasliktināt vides kvalitāti vai ir pretrunā ar vides normatīvo aktu prasībām;
3) sniegt informāciju valsts iestādēm un pašvaldībām par darbībām un pasākumiem, kas ietekmē vai var ietekmēt vides kvalitāti, kā arī ziņas par vidē novērotajām negatīvajām pārmaiņām, kas radušās šādu darbību vai pasākumu dēļ;
4) iesniegt valsts iestādēm un pašvaldībām priekšlikumus par tiesisko regulējumu un izstrādātajiem dokumentu projektiem vides jomā.

Ziņa

2008. gada 14. martā Vides ministrijā notiks 2. starptautiskā konference “Vides zinātne un izglītība Latvijā un Eiropā: Izglītība ilgtspējīgai attīstībai”. Konferenci organizē Latvijas Vides zinātnes un izglītības padome (VZIP), LR Vides ministrija un Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija, un ANO Attīstības programmas birojs Latvijā.

Vides zinātnes un izglītības padomes priekšsēdētāja un Rīgas Tehniskās universitātes profesore, Habilitēta inženierzinātņu doktore Dagnija Blumberga mēnesi pirms konferences dalās savās pārdomās par konferenci.

„Katrs gads mūs arvien vairāk un vairāk pārliecina, ka gan Eiropas Savienības, gan mūsu valsts ekonomiskā attīstība nav iespējama bez ilgtspējīgas attīstības dimensijas.
Tas ir ne tikai dabas resursu izmantošanas, tīrākas rūpnieciskas un lauksaimnieciskas ražošanas izveides, teritoriālās plānošanas un citu aktuālu problēmu risināšanas jautājums. Runājot līdzībās, ja valsts, uzņēmuma, skolas un ikvienas citas struktūrvienības ilgtspējīgu attīstību pielīdzinātu noslēgtam traukam, no kura ūdens tiek izliets tieši tikpat, cik tajā tas tiek papildināts, tad svarīgi ir apzināties tieši šo papildināšanas procesu.
Konference ir solis uz priekšu vides izglītības un zinātnes trauka uzpildīšanai. Vides izglītība skolās un augstskolās gadu gaitā mainās un pamazām ieņem tai atbilstošu vietu. Savukārt vides izglītības ilgtspējīga attīstība nav iedomājama bez izpētes un inovatīvām idejām vides zinātnes nozarē.
Ir pienācis pēdējais brīdis, kad ilgtspējīgas attīstības stratēģijās viens no galvenajiem uzdevumiem kļūst vides piesārņojuma samazinājuma un ietekmes uz globālajām klimata pārmaiņām samazināšanas jautājumi. Tie ir pārgājuši no diskusiju fāzes uz aktīvas rīcības stadiju.
Konferencē būs iespēja ieklausīties tajos, kuri dalīsies pieredzē un aicinās līdzdarboties. Lai mums visiem pietiek laika un intereses ieklausīties darītājos un izvērtēt savas iespējas pilnvērtīgai līdzdalībai tuvākajā laikā.
Novēlu mums visiem garšīgi padzerties no vides zinātnes un izglītības dzirkstošās glāzes un atrast ceļus kā to pašiem papildināt.”
Uz tikšanos konferencē!

MĒS PRET GLOBĀLO SASILŠANU!
Rīgas Zoo, 2008. gada 27. janvāris

Kādā agrā janvāra svētdienas rītā Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā notika neparasta rosība. Jau no plkst 9.00 ieradās 28 skolu pārstāvji, kopumā vairāk kā 250 dalībnieki, no visas Latvijas, lai piedalītos pasākumā MĒS PRET GLOBĀLO SASILŠANU. Skolēni jau iepriekš bija sagatavojuši darbus izstādei, kuros viņi brīvi izteica savas domas par dabu, tās piesārņojumu, dzīvniekiem un vides aizsardzību. Dienas gaitā skolēni un citi pasākuma dalībnieki piedalījās dažādās radošajās darbnīcās – zīmēja, gleznoja, veidoja, rakstīja. Liels paldies darbnīcu vadītājiem – J. Anmanim, J. Pīgoznim, G. Repšei, I. Šneiderei, M. Mačai, A. Eipuram par atsaucību, pozitīvo enerģiju un uzņēmību!
Uz atraktīvās improvizācijas skatuves norisinājās dažādi konkursi, kuros dalībniekiem bija iespēja laimēt balvas ar Projekta PĒDAS simboliku. Patiess prieks par dalībnieku aktivitāti un trāpīgajām atbildēm un konkursa jautājumiem. Ceram, ka laimētie auduma maisiņi tiks izmantoti diendienā un turpmāk aizstās plastikātu.

Žūrijas uzdevums šoreiz nebija no vieglākajiem, tomēr pasākuma noslēgumā tika apbalvotas visas skolas un interesantāko darbu autori.
Ļoti ceram, ka pasākums Jums visiem sagādāja prieku, pozitīvas emocijas un tiks noglabāts labu atmiņu lādītē.

Milzīgs paldies par atsaucību, atbalstu un palīdzību, par smiekliem, zaļām domās un atvērtām čakrām!!! Personīgs paldies I. Līdakam un citiem mūsu atbalstītājiem!
Turpināsim dzīvot videi draudzīgi un uz tikšanos nākamreiz!

PROJEKTS PĒDAS” sadarbībā ar Vidzemes Olimpisko centru,
Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizāciju (ZAAO) un
Valmieras pilsētas Galeriju Valleta piedāvā
akciju

Baterijas kastē liec - uz slidotavu barā bliez!


Mēs vēlamies pievērst sabiedrības uzmanību bateriju kaitīgajai ietekmei, tām nonākot vidē, to ietekmi uz cilvēku veselību un to iespējamo otrreizējo pārstrādāšanu un izmantošanu.
Konkursā var piedalīties ikvienas Valmieras un Valmieras rajona izglītības iestādes klases kolektīvs vai bērnudārza grupiņa. Arī pārējie iedzīvotāji aicināti atbalstīt šo akciju.

Lai piedalītos akcijā, kopā ar draugiem sakrāj pēc iespējas vairak izlietotās baterijas [kurām vairs nav enerģijas] un noslēguma dienā 28.aprīlī no plkst.15:00 līdz plkst.18:00 nodod tās Pilsētas Galerijā Valleta pirmajā stavā pie “Projekts Pēdas” stendā. Uzvarēs tas kolektīvs, kurš sakrās vairāk!

Bateriju daudzuma svēršanu un skaitīšanu veiks ZAAO un Projekts Pēdas pārstāvji;

Uzvarētājus paziņos un balvu pasniegšana – PG Valleta 28.aprīlī noslēguma dienā pēc plkst. 18:00; Uzvarētāji tiks publicēti „PROJEKTA PĒDAS” mājas lapā www.pedas.lv.

Uzvarētāji saņems brīvbiļetes uz VOC publisko slidotavu, kuras varēs izmantot nenoteiktā laika posmā.

Konkursa nolikums >

Konkursa plakāts >

2006. gada beigās Pēdas iesāka jaunu tradīciju – nominēt labākos no labākajiem. 2007. gadā piešķirtās nominācijas:

Draudzīgākais raidījums – LTV Panorāma
Īstajā brīdī, īstajā vietā, īstie cilvēki.

Kosmiskais taisnīgums - Akcija Rīgā : „Mēs PAR velo!”
Neskatoties uz RD centieniem neļaut braukt velobraucējiem akcijā pa Brīvības gatvi, tomēr mēs braucām!

Pēdu Labvēlis – Raimonds Vējonis (Vides ministrs)
Par atbalstu, klātbūtni un pacietību.

Pēdu Nelabvēlis – Andris Ārgalis (RD vicemērs)
Par Pēdu nodēvēšanu kā nelietderīgu aktivitāti.

Drauga plecs – Aldons Vrubļevskis (LOC prezidents)
Par izpratni, inteliģenci un toleranci.

Pēdu Zvaigzne – Arturs Irbe
Par drosmi atbalstot Zaļās Patruļas un uzņemšanos tās patronēt.

Pēdu žurnāla labākā žurnāliste – Zanda Mālniece
Par izcilām un skaistām intervijām.

Iztrūkstošais elements – Agnese Stūrmane
Par Jelgavas Pēdu vadītājas aizbraukšanu uz ārzemēm un ieguldījumu grupas vadīšanā līdz tam.

Pēdu darbīgākais Trollis – Lana Saksone
Par darbiem saulei lecot un saulei rietot.

Fīrers Nr. 2 – Linda Kuikulīte
Par izcilām vadītājas spējam vadot Talsu Pēdu nodaļu.

27. janvārī Rīgas ZOO dārzā notiks akcija "Mēs PRET globālo sasilšanu!", kurā ikvienam būs iespēja radoši izteikt savas domas un aicinājumu nepiesārņot un saudzēt dabu.

Akcijas ietvaros tiks izstādīti darbi no dažādām Latvijas skolām, interesenti varēs piedalīties dažādās radošajās darbnīcās.

Ja paveiksies, no dabīgā sniega celsim sniegavīrus.
Ja paveiksies mazāk, tad mēģināsim tos uzvelt no mākslīgā sniega.
Ja nepaveiksies – tad domāsim pozitīvas domas, lai sniegs atgriežas.

Rīgas ZOO dārza mājas lapa

Ieejas biļešu cenas ZOO dārzā

Konkursa nolikums skolām

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds

Iegūti pirmie Zaļo Patruļu rezultāti

5. decembrī, ar tikšanos Vides ministrijā noslēdzās Zaļo patruļu pirmā sezona.
Pasākuma laikā 25 RTU Vides aizsardzības un Siltuma sistēmu institūta studenti prezentēja un nodeva vērtēšanai apgaitu laikā iegūtos rezultātus.
Prezentāciju laikā studenti, kas tika sadalīti 6 komandās, stāstīja par apsekoto teritoriju, pastāstīja par konstatēto piesārņojuma līmeni, apliecinot to ar fotogrāfijām, kā arī iepazīstināja ar apsekoto teritoriju iedzīvotāju aptaujas rezultātiem. Tāpat studenti mēģināja atrast piesārņoto teritoriju apsaimniekotājus un piesārņojuma avotus.

1. grupa - Jānis Neilands, Irina Narožnova, Zane Sproģe, Tatjana Radčenko
2. grupa - Ilvija Saulīte, Jānis Katkēvičs, Anna Graudiņa, Vera Suhova
3 grupa -Inese Vilciņa, Valērija Beļacka, Liene Skangale, Andrejs Seneņako
4.grupa - Oksana Skorobogača, Arturs Krūmiņš, Linda Drukmane, Jānis Kuplaste
5. grupa - Santa Akmentiņa, Aiga Barisa, Ilze Sabule, Madara Doniņa, Lelde Krēsliņa
6. grupa - Mārtiņš Pelšs, Edgars Francmanis, Elīna Šīmane, Anna Beloborodko, Zane Rožkalne

Sniegtās prezentācijas vērtēja Zaļo patruļu patrons Artūrs Irbe, Vides ministrs Raimonds Vējonis, Projekts Pēdas vadītāja Vita Jaunzeme, RTU profesore Dagnija Blumberga un RTU vadošā pētniece Sarma Valtere.

Par labāko komandu tika atzīta Jaunciemu apsekojusī komanda - Santa Akmentiņa (komandas kapteine), Aiga Barisa, Ilze Sabule, Madara Doniņa, Lelde Krēsliņa

Prezentācija

Apraksts

Iedzīvotāju aptauja

Foto un dokumenti lejuplādei


Pirms pasākuma


Artūrs Irbe un Raimonds Vējonis


Žūrija - Vita Jaunzeme (Projekts Pēdas vadītāja), Arturs Irbe, Raimonds Vējonis (LR Vides ministrs),
prof. Dagnija Blumberga (Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore) un Sarma Valtere (RTU pasniedzēja)


Pēc pasākuma

Par patruļu rezultātiem Mežaparkā un Mangaļsalā informācija sekos.
Vairāk informācijas: tel. 29835605

Visi tie, kas saņēmuši ieejas biļetes uz Projekts Pēdas 2007. gada sezonas Noslēguma pasākumu, tiek aicināti sazināties ar mums, rakstot uz e – pastu noslegums@pedas.lv
Projekts Pēdas Valmieras darba grupa aicina pievienoties!

Valmieras Pēdas novembra mēnesī veic Valmieras skolu skolenu anketēšanu.
Ja to tā var saukt, tas ir monotorings - pierādījumu un informācijas iegūšana noteiktā laika periodā par konkrētu procesu. Anketu rezultāti dos ieteikumus Pēdu turpmākās darbības plānošanai nākamajai sezonai.

Pielikumā anketas, kas tiek iesniegtas solās.

Kā arī aicinām skolas morāli atbalstīt Pēdas. Un kā piekrišanas apliecinājumu atļaut uz Pēdu reklāmas materiāliem publicēt skolu logo.

Pavisam pēdējā Pēdu talka šoruden

7. novembrī, Projekts Pēdas organizēja pēdējo talku šoruden, kas notika pie Ķīšezera un Bābelītes ezera. Turpinot iesākto tradīciju - koku stādīšanu pēc talkām, arī šoreiz Rīgai tika dāvāti vēl daži koki, kas tika stādīti pie Juglas ezera.

Par tālākiem mūsu plāniem:
Iznāks 3 Nr. jaunajam Pēdu žurnālam "Mana Planēta" (bezmaksas alternatīvs vides izglītības žurnāls, par iegādi interesēties pedas@pedas.lv );
Līdz ar pirmo sniegu Projekts Pēdas plāno atkal uzsākt kampaņu „Sniegavīri balso!”, kas veiksmīgi tika sākta pagājušogad un kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību klimata sasilšanas problēmām.
Kā arī mobilizēt spēkus 2007. gada sezonas Noslēguma pasākumam, kas plānots 2008. gada 26. janvārī Olimpiskajā Centrā, Grostonas ielā.

Projektu Pēdas atbalsta : SEB Unibanka; Latvijas Vides aizsardzības fonds; Latvijas Olimpiešu klubs; A/S "Latvijas Valsts Meži”; Lielbritānijas vēstniecība Latvijā; Rīgas vides aizsardzības fonds, NBS Štāba bataljons ; Fazer; "ADverts”; sporta komplekss "Ķeizarmežs”; Zaļā Josta; Zaļais Punkts ;High Sierra; Rimi; Starptautiskais izstāžu centrs; Latvijas Mūzikas akadēmijas Studentu klubs
Informatīvie atbalstītāji: portāls "Delfi”; portāls "Draugiem.lv”; 5 MIN, radio"Star Fm”; Vides Vēstis; Notikumi.lv; Star Media Baltics; Rīgas Dizains; Latvijas Studentu apvienība.

Vairāk info: 29835605, pedas@pedas.lv

Pēdu rudens talku noslēgums

Noslēdzot rudens sezonu 30.oktobrī Projekts Pēdas aicināja uz vienu no pēdējām talkām šoruden.
Talkā piedalījās gan Rīgas skolu, gan augstskolu pārstāvji, arī vietējie iedzīvotāji un citi interesenti. Šoreiz talka tika ieturēta regeja stilā.
Projekts Pēdas Kurzemes rajonam dāvāja arī kokus, kurus talkas noslēgumā talcinieki devās stādīt uz Bolderājas bērnu rotaļu laukumu.

Vairāk zaļu, dzeltenu, sarkanu un visādi citadi krāsainu domu vēlot,
Projekts Pēdas

Projekts Pēdas ielūdza Rīgas dabas zinību un bioloģijas skolotājus uz semināru, kurā tika prezentēti un izdalīti jaunizveidoti metodiskie materiāli un programmas, kas īstenojamas arī skolās.
Semināra norises laiks un vieta: 2007. gada 26. oktobris, 14.30 Kronvalda bulvārī 1 (RTU EEF fakultātē)
Semināra programma >
Jauns Pēdu projekts – Zaļās Patruļas

Šogad Projekts Pēdas sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un Eiropas programmas Interreg III B
atbalstu uzsāk jaunu projektu “Zaļās Patruļas”.

„Zaļās Patruļas” ir izveidotas uz sabiedriskās iniciatīvas pamata sadarbojoties Projektam Pēdas un Rīgas Tehniskajai universitātei.
To uzdevums ir veikt zaļo zonu (parku, mežu, ezeru un upju) un citu teritoriju izpēti.
Veicot iedzīvotāju aptauju noskaidrot reālo situāciju saistībā ar vides piesārņojumu un no tā izrietošajām problēmām.
Veicot neformālo izglītību sabiedrībā, Zaļās Patruļas uzņemas sabiedrisko iniciatīvu un rūpēties par apkārtējo vidi, kas ir mūsu visu kopējais īpašums.
Informēt sabiedrību un atbildīgās institūcijas un amatpersonas par iegūtajiem rezultātiem.
Zaļās Patruļas neveic sodu piemērošanu uz vietām konstatējot pārkāpumu. To pienākums ir informēt policiju par pārkāpumu vai tā iespējamību.
Zaļo Patruļu dalībnieku iesaistīšanās vides aizsardzībā un sabiedrības informēšanā un neformālajā izglītošanā, veicinās dabas piesārņojuma samazināšanos, sabiedrības izglītošanu un līdzatbildību un iesaistīšanos vides problēmu risināšanā.

Vita Jaunzeme, „Projekts Pēdas” vadītāja, „Zaļās Patruļas” idejas autore:
„Šobrīd nepieciešamība pēc sabiedrības iesaistīšanās vides aizsardzībā ir aktualizējusies tik lielā mērā, ka ir nepieciešama iedzīvotāju aktīva līdzdalība, lai dabas piesārņošanās samazinātos. Mūsu atbildība ir jāmeklē mūsos pašos un motivācija, lai no vienaldzīgiem vērotājiem kļūtu par aktīviem savu tiesību prasītājiem – jo tās ir mūsu visu tiesības: elpot tīru gaisu, baudīt tīru dabu – ir jāatrod sevī. Daba nekad tā īsti nebūs kāda indivīda privāta lieta un īpašums. Es ļoti vēlētos, lai ikviens pilsonis, ar kuru esmu spiesta dzīvot vienā laikā un vienā telpā, saprastu, ka atgriezeniskā saite no manas un pārējo darbošanās šajā jomā, būs mūsu visu ieguvums vai zaudējums. Tāpēc aicinu visus pārdomāt par prioritātēm mūsu dzīvē un reizēm noziedot savu laiku, enerģiju un līdzekļus, lai Daba pēc iespējas ilgāk būtu mūsu iedvesmas un veselības avots. Izsakot pateicību Rīgas Tehniskajai universitātei un personīgi profesorei Dagnijai Blumbergai, novēlu veiksmi „Zaļajām Patruļām”.

15. oktobrī, izsakot atbalstu un palīdzot sekmēt mežu un parku sakopšanu Rīgā, kā arī piesaistīt uzmanību sabiedrības izglītošanai, Zaļās Patruļas apgaitā kopā ar labākajiem studentiem iznāks sabiedrībā pazīstami un cienījami cilvēki:
Vides ministrs Raimonds Vējonis, Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, Olimpiešu kluba prezidente Inese Jaunzeme, olimpietis Arturs Irbe, profesore Dagnija Blumberga, režisore un žurnāliste Vija Beinerte, Baiba Sipeniece un citi.

Pulcēšanās 15. oktobrī plkst. 14,00 pie RTU fakultātes Kronvalda bulvārī 1

Zaļzaļas domas vēlot, Jūsu Projekts Pēdas, t. 29835605

Rīgā par 20 kokiem vairāk

2007. gadā Projekts Pēdas iesaistījās UNEP organizētajā vispasaules kampaņā „Biljons koku planētai” un šogad ar Latvijas Valsts mežu atbalstu mēs esam jau uzdāvinājuši skolām, pašvaldībām, pilsētām - kopumā iestādījuši ap 2800 koku.
Šo piektdien, atsaucoties uz iedzīvotāju satrauktajām vēstulēm par to, ka sakarā ar Juglas jaunās brauktuves būvniecību tika izzāģēti koki, Pēdas kopā ar Rīgas Domes Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekciju, organizē koku stādīšanas talku.
Piedalīsies izpilddirekcijas darbinieki un Pēdu darba grupas aktīvisti.
Plānojam iestādīt pie 6. tramvaja galapunkta ap 20 kokiem.

Pulcēšanās 5. oktobrī plkst. 15.00 pie 6. tramvaja galapunkta Juglā
.
Talkā piedalīsies arī RD Vides departamenta direktors Askods Kļaviņš un olimpietis Aigars Fadejevs.

Savu koku (sarkanlapu ozolu) iestādīt apsolījies arī pasaules čempions svarcelšanā Viktors Šcerbatihs, tādā veidā palīdzot veicināt idejas par Sporta Slavas parka realizēšanu Rīgā. Informācija sekos.....

2007.gada sezonas Noslēguma pasākums tiek atcelts uz nenoteiktu laiku. Atvainojamies tiem, kas no citiem informācijas avotiem bija saņēmuši informāciju ar 2006. gada Noslēguma pasākuma datumu.
Aicinām visus saglabāt saņemtās biļetes un rūpīgāk sekot līdzi informācijai mūsu mājaslapā.

Vēlot vairāk zaļu domu,
Vienmēr Jūsu Projekts Pēdas

Šo ruden Valmierā „Projekts Pēdas” rīkoja Zaļo Pastaigu 22. septembrī.
Tīrījām teritoriju no Vanšu tilta līdz Kazu krācītēm. Šī teritorija ir populāra pastaigu un atpūtas vieta, jo tā atrodas tuvu centram, bet reizē ir tik dabīga un svaiga ar priežu mežu tuvumā.
Talkā piedalījās vairāk kā 40 dažāda vecuma dalībnieki. Tika savākti 7 m3 atkritumu, izgatavoti un uzstādīti 5 konteineri un iestādīti 4 kociņi.
Talkā čakli piedalījās slavenā sportista Jāņa Daliņa dēls Jānis Daliņš, kā arī pārstāve no Valmieras pašvaldības - Kristīne Tropa.
Talka pagāja jautri, saulaini un radoši aktīva darba piepildīta.
Šīs talkas sponsori: veikali "Delve 2" un "Austris", SIA "Triāls", "Valmieras mēbeles" un "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija", un Vidzemes olimpiskais centrs.

fotogalerija

Sestdien, 15. septembrī Cēsīs notika Projekta Pēdas un Cēsu pilsētas domes kopīgi rīkotā AKCIJA – TALKA.

Talkas laikā sakopām vairākas nozīmīgas un sabiedrībā iecienītas vietas. Ar mums kopā pēdoja: Juris Žagars, Gundega Skudriņa, Andžela Brice, Zane Rozīte, Kristīne Garklāva un citi cēsnieki.
Talkā piedalījās 187 cilvēki. Paldies visiem kuri piedalījās!
Īpašs paldies Cēsu domei!

Fotogalerija Pēdas iepēdo Cēsīs 15.09.2007 >

Talkas rīkošanu atbalstīja:
Projekts „Pēdas”, Cēsu dome, SIA Fēnikss ZG, SIA Cīruļkalns, viesu nams „Rakši”, SIA Stingers, SIA ZAAO, SIA Ragn Sells, SIA Jumis, i/k Debesīs, Latvijas Zaļā josta, Cēsu sporta skola, Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs, Cēsu Kultūras centrs.
Informatīvie atbalstītāji: Radio 3, laikraksts Druva.

Projekts Pēdas izsaka lielu pateicību Rīgas Tehniskajai universitātei, īpaši rektoram Ivaram Knētam, par sniegto atbalstu!

Projekts Pēdas ilgstoši un ļoti produktīvi ir sadarbojies ar Rīgas Domi, organizējot sakopšanas talkas, izstādes, sezonas noslēguma pasakumus utt., tādēļ 22. augustā RD Finanšu komitejas sēdē izskanējušie apgalvojumi par Pēdām kā "nelietderīgu naudas izšķiešanu" rada neizpratni.
Diemžēl šobrīd Pēdu darbība Rīgā un tās apkaimē tiks būtiski samazināta, atceļot uz nenoteiktu laiku arī tradicionālo sezonas Noslēguma pasākumu un samazinot talku skaitu Rīgā.
lasīt vairāk >
Vēlam visiem vairāk zaļu domu un uz tikšanos talkās!

Projekts Pēdas sāk 2007. gada rudens sezonu ar divām studentu talkām.
31. augustā – sadarbībā ar LU Moderno valodu fakultāti
Talkā piedalījās aptuveni 100 cilvēku, tika savakti 24 m3 atkritumu.
1. septembrī - sadarbībā ar LU Ekonomikas fakultāti
Talkā piedalījās aptuveni 80 cilvēku, tika savakti 32 m3 atkritumu.
Tiks kopts Latgales priekšpilsētas dārziņu rajons pie Daugavas.
Visiem, kuri piedalījās un nenobijās - paldies!!

Atsaucoties uz UNEP izsludināto vispasaules kampaņu
„Biljons koku planētai”
Pēdas dāvināja skolām un pašvaldībām kokus.

Šajā kampaņā, kuras mērķis ir iestādīt uz planēta 1000 000 000 000 kokus 2007. gadā, un kura notiks visu gadu jau šobrīd ir iestādīti aptuveni 1500 koki un ir iesaistījušās:

1. Alūksnes rajona Trapenes pamatskola
2. Alūksnes pilsētas sākumskola
3. Aizkraukles raj., Pērses pamatskola
4. Aizkraukles pilsētas sākumskola
5. Aizkraukles raj. Zalves pamatskola
6. Balvu rajona Vectilžas pamatskolas
7. Balvu raj., Baltinavas Kristīgā speciālā internātpamatskola
8. Bauskas rajons, Skaistkalnes vidusskola
9. Cēsu rajons, Drabešu internātpamatskola
10. Cēsu rajons, Stalbes vidusskolas
11. Cēsu rajons., Rozulas pamatskola
12. Cēsu raj., Drabešu sākumskola
13. Cēsu rajona Taurenes pamatskolas
14. Daugavpils raj., Līvanu 2.vidusskola
15. Daugavpils rajons, Salienas vidusskolas mazpulks
16. Dobeles rajona Bukaišu pamatskola
17. Dobeles raj., Krimūnu pamatskola
18. Dobeles rajons, Augstkalnes vidusskola
19. Gulbenes rajons, Kr.Valdemāra pamatskola
20. Gulbenes rajona Tirzas pamatskola
21. Gulbenes rajons, Druvienas pamatskolā
22. Jelgavas rajons, Vilces pamatskolas
23. Jelgavas rajons, Aizupes pamatskola
24. Jelgavas raj., Ozolnieku vidusskola
25. Jēkabpils 2.vidusskola
26. Jēkabpils rajona Dignājas pamatskola
27. Jēkabpils pamatskola
28. Jēkabpils raj., "Sprīdīši"
29. Krāslavas raj., Priežmalas pamatskola
30. Kuldīgas 2.vidusskola
31. Kuldīgas rajona Padures pagasta pamatskolā
32. Kuldīgas rajona Ēdoles pamatskola
33. Liepājas rajona Vecpils pamatskola
34. Liepājas raj., Grobiņas pagasta sākumskola
35. Liepājas raj., Aizputes vidusskolas
36. Līksnas pagasts
37. Limbažu 3. vidusskolas
38. Līvānu 2.vidusskola
39. Ludzas rajons, Mežvidu pamatskola,
40. Ludzas rajona Pušmucovas pamatskolas
41. Madonas rajona Degumnieku pamatskola
42. Ogres rajons, Suntažu vidusskola
43. Pedvāle
44. Rīgas 19.vidusskola
45. Rēzeknes rajons, Rēznas pamatskola
46. Rēzeknes rajona Kalnezeru Katoļu pamatskola
47. Rēzeknes rajons, Sakstagala pamatskola
48. Rēzeknes rajons, Adamovas sanatorijas internātpamatskola
49. Rēzeknes rajona Rikavas pamatskola
50. Rēzeknes rajona Ilzeskalna pašvaldība un Ilzeskalna pamatskola
51. Talsi
52. Valmieras raj. Stalbes pagasta padome
53. Valdemārpils

lasīt vairāk par kampaņu >

Lai uzlabotu gan formālās, gan neformālās vides izglītības integrāciju skolās, ka arī veicinātu bioloģijas un dabas zinību skolotāju tālakizglītību, šī gada 6. un 7. augustā Projekts Pēdas rīkoja skolotāju semināru Siguldā.
Semināra laikā skolotāji no visas Latvijas apguva runasmeistarību Kultūras akadēmijas pasniedzēja Jura Rijnieka vadībā, uzzināja par aktualitātēm vides izglītības jomā kopā ar profesori Dagniju Blumbergu, iepazinās ar Projekta Pēdas un Gaujas Nacionālā parka izstrādātajiem materiāliem, ar Projekta Pēdas pieredzi neformālajā vides izglītībā (talku organizēšana) iepazīstināja tā vadītāja Vita Jaunzeme, Gaujas Nacionālā parka administrācijas pārstāvji Meldra Langenfelde un Māris Mitrevics demonstrēja parka īstenoto jauno reindžeru programmu.
Seminārs notika ar Eiropas Savienības INTERREG III A atbalstu projekta "Nature learning through outdoor experience" ietvaros.
Ņemot vērā semināra veiksmīgo norisi, līdzīgi semināri gaidāmi arī turpmāk.

Lielbritānijas vēstniecība Rīgā sadarbībā ar Projekts Pēdas ir atradusi 6 labākās Latvijas skolas, kas veikušas visvairāk, lai samazinātu savu ietekmi uz klimatu.
Uzvarētājas tika noskaidrotas, izsludinot konkursu ''Zaļā trīscīņa'', kura laikā skolēni samazināja skolas ekoloģisko pēdu, veicot vienkāršas darbības. Konkursa laikā tika savāktas 7t makulatūras, ar pašgatavotu skrejlapu palīdzību informēta vietējā sabiedrība par to, kā taupīt resursus, gan vides, gan finansu, šūti un izplatīti auduma maisiņi, izdodas avīzes, ietaupīts ievērojams daudzums elektroenerģijas, sākta atkritumu šķirošana, rīkotas projektu nedēļas par vidi un tās aizsardzību utt.

Vēstniecības un Pēdu pārstāvjiem apmeklējot skolas, tika noskaidrots, ka labākās Latvijas skolas ir :
· Briežuciema pamatskola
· Skaistkalnes vidusskola
· Zemgales vidusskola
· Āgenskalna sākumskola
· Priežmalas pamatskola
· Gulbīša vidusskola
Kopā ar Lielbritānijas vēstnieku Latvijā Ianu Bondu laureāti kampaņas „Biljons koku planētai ietvaros” Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā iestādīja bērzu birzi.

2007. gada 7. - 23. jūlijā Projekts Pēdas jau tradicionāli organizēja velobraucienu „Kr. Barona taka”

Tas ir 1040 km garš ceļš, ko Krišjānis Barons veica ar kājām, laikā, kad studēja Tērbatas (Tartu) Universitātē, Igaunijā.

Starts - Tartu
Finišs - Dundaga
Dalības maksa - nav

 

lasi vairāk >>

Tiek atklāta unikāla interneta mājas lapa www.atkritumi.lv
par dalītas atkritumu nodošanas iespējām Rīgas pilsētā
.

Sākot ar 9.jūliju Rīgas pilsētas iedzīvotāju ērtībai tiek atklātā jauna interneta lapa www.atkritumi.lv. Interneta lapā Rīgas iedzīvotājiem būtu iespēja uzzināt, kur un kā pareizi atbrīvoties no atkritumiem, tā sniegs informāciju par atkritumu veidiem un to ietekmi uz apkārtējo vidi, dos padomus kā pareizi šķirot atkritumus, kā arī skaidros kādēļ atkritumu šķirošana ir svarīga ikvienam no mums.
Pieaugot dzīves līmenim, palielinās arī saražoto atkritumu apjoms, kuri uzkrājās atkritumu poligonos. Šķirojot atkritumus vismaz 30% no tiem ir iespējams izmantot otrreizējai pārstrādei, tādējādi ievērojami mazāk atkritumu nonāk atkritumu glabātavās un samazinās atkritumu slodze uz vidi. Iedzīvotājiem šobrīd diemžēl nav pietiekamas informācijas par atkritumu šķirošanu un par dalīto atkritumu vākšanas sistēmas nepieciešamību un priekšrocībām.
„Zaļās jostas” izveidotā interneta lapu www.atkritumi.lv, atvieglos Rīgas iedzīvotājiem un laika gaitā arī visas Latvijas iedzīvotājiem piedalīties atkritumu šķirošanas procesā un dos savu ieguldījumu vides aizsardzībā vides un dabas resursu taupīšanā. Jāatzīmē, ka valstīs ar attīstītu dalīto atkritumu apsaimniekošanas sistēmu pastāv līdzīgas mājas lapas, tomēr Latvijas mērogā šis ir unikāls projekts, kuram analogu nav.
„Zaļās jostas” projektu „Iedzīvotāju informācijas sistēmas izveide par dalīto atkritumu nodošanas iespējām Rīgā”, kura ietvaros tapusi interneta lapa www.atkritumi.lv, finansiāli atbalsta Rīgas Vides aizsardzības fonds. Projekta realizācijas laiks ir no 2006.gada 1.novembra līdz 2007.gada 31.jūlijam.

Projekts Pēdas 12. maijā ar Ģimenes talku visā Latvijā noslēdza savu pavasara aktivitāšu sezonu. Paveiktais šajā pavasarī:

2007. gada pavasara talku saraksts >

Izstāde „Cilvēks. Vide. Pilsēta” >

Somijā, kur Pēdas pārstāv un darbojas Irina Pleva, 20. maijā tika organizēta koku stādīšanas kampaņa. Vairāk info: http://people.jyu.fi/~irpleva/


12. maijs. Projekts Pēdas sadarbībā ar
Bērnu un ģimenes lietu ministriju
un Draugiem.lv rīkoja
Talkas visai ģimenei,
Sakopšanas talkas, koku stādīšana un ģimenes radošais konkurss.

fotogalerija >

Akcijā piedalījās:


2007. gada 28. aprīlī Rīgā, Doma laukumā, un 29. aprīlī Andrejsalā notika izstāde „Cilvēks. Vide. Pilsēta”, kuras neparastums bija faktā, ka izstāde tapa no degradētajiem, tas ir, izlietotajiem materiāliem.
Izstādes koncepcija balstījās un Pēdu šī gada galveno akcentu - resursu taupīšana.


lasīt vairāk >

fotogalerija >

Projekts Pēdas sadarbībā ar
Lielbritānijas vēstniecību Latvijā
,
pasludinot 2007. gadu par resursu taupīšanas gadu
,
piedāvā auduma maisiņus
,
kurus būs iespēja iegūt pret simbolisku ziedojumu
28. aprīlī Doma laukumā
.

Ziedojums tiks novirzīts jaunu koku stādu iegādei.
Koku stādi tiks dāvināti skolām.

18. aprīļa talkā Rīgā, Ziepniekkalnā piedalījās arī kamaniņu braucējs MĀRTIŅŠ RUBENIS.
Ziepniekkalna talkas fotogalerija >
Projekta Pēdas intervija ar Mārtiņu Rubeni >

Projekta Pēdas 2007. gada pavasara sezonas talku grafiks >> !!!

Vide, kas tiek sakopta, personalizē katra paša vidi, kurā dzīvojam.
Par hokeju, vidi un bērniem
. Intervija ar Artūru Irbi >

Sniegavīri Valmierā - fotokonkurss noslēdzies >
Šī gada sākumā Projekts Pēdas parakstīja sadarbības memorandumu Latvijas piekrastes kāpu saglabāšanai ar Latvijas zaļo kustību, koalīciju "Par tīru Baltiju" un vides izglītības fondu "Par sakoptu Latviju", ziņas par to ir izskanējušas arī publiskajā informācijas telpā.
Diemžēl, Projekts Pēdas vairs neredz sadarbības iespējas tā ietvaros, tāpēc, lai nemaldinātu ne memorandumā iesaistītos partnerus un atbalstītājus, ne Projekts Pēdas draugus un atbalstītājus, ievietojam paziņojumu, ar kuru atsaucam dalību šajā memorandumā.
Projekta Pēdas paziņojums > lasīt vairāk
Vide - mūsu kopējās mājas
Jauna un nebijusi izglītības programma
iestādēm, uzņēmumiem un organizācijām

Šī gada pavasarīgā Ziema plašākai sabiedrības daļai ir likusi pievērst lielāku uzmanību vides un klimata jautājumiem.
Ņemot vērā aktualitāti un nepieciešamību izprast vides kopsakarības, vides izglītības Projekts Pēdas piedāvā jaunu, līdz šim nebijušu iespēju uzņēmumiem, organizācijām un iestādēm izglītot savus darbiniekus vides jautājumos.
Šī ir lieliska iespēja uzņēmumiem, iestādēm un organizācijām parādīt ieinteresētību mūsu kopējās vides uzlabošanā un savu darbinieku izglītošanā, vienlaikus spodrinot uzņēmuma prestižu, jo rūpes par vidi kļūst aizvien aktuālākas, nepieciešamākas un populārākas.
Rīkojot šo akciju Projekts Pēdas cer ne tikai izglītot elementāros jautājumos plašākus sabiedrības slāņus kā līdz šim, bet ari vērst uzmanību pieaugušo vides izglītošanas jautājumam, kas pagaidām ir ļoti maz skarts un risināts, tāpēc mēs ļoti ceram, ka akcija gūs plašu atsaucību, attīstot jaunu vides izglītības jomu, kas aptvers visas sabiedrības grupas.

Projekta Pēdas vēstule iestādēm un organizācijām > lasīt vairāk

Izglītības izstāde „Skola 2007” Ķīpsalā
No 1. – 4. martam Ķīpsalas izstāžu centrā notika ikgadējā izglītības izstāde „Skola 2007”, kurā, jau trešo gadu, ar Savu stendu piedalījās arī Pēdas !
Sirsnīgs Paldies izstādes organizatoriem – BT1 par atbalstu!

Sveicieni Visas pasaules sieviešu svētkos - Sieviešu dienā! >

Vēl daži foto no izstādes>

Akcija "Sniegavīru mītiņš Latvijā" !!
Pagarināts darbu iesniegšanas termiņš fotokonkursam ''Sniegavīri balso!''
Fotokonkursa „Sniegavīri balso” darbu iesniegšanas termiņš ir pagarināts līdz 14. martam. Konkursu izsludina ''PROJEKTS PĒDAS'' sadarbībā ar Vidzemes Olimpisko centru, lai pievērstu sabiedrības uzmanību resursu taupīšanai un to otrreizējai izmantošanai. Konkursā var piedalīties ikviens Valmieras un Valmieras rajona skolēns, klase, ģimene, vai draugu kompānija, kas izveidojusi un nofotografējusi sniegavīru ar uzrakstu, kurā pausta attieksme pret resursu nelietderīgu izmantošanu, piemēram, „Es balsoju par otrreizēju izmantošanu!” Fotokonkursa nolikums un pieteikuma anketa pieejami tālāk.

Sniegavīru Akcijas foto !!! >


Konkursam iesniegties darbi būs aplūkojami fotoizstādē Vidzemes Olimpiskajā centrā. Izstādes atklāšana un uzvarētāju apbalvošana notiks 16. martā Vidzemes Olimpiskajā centrā plkst. 16:00. Darbus vērtēs speciāli izveidota žūrijas komisija. Labāko darbu autori tiks apbalvoti un viņu darbus publicēs ''PROJEKTA PĒDAS'' mājas lapā www.pedas.lv.
Ideja par sniegavīriem, kas globālās sasilšanas laikmetā atgādina cilvēkiem par resursu racionālu izmantošanu un dabas saudzēšanu nāk no Somijas, kur organizācija ''Zemes draugi'' (''Friends of the Earth Finland'') ik gadus rīko sniegavīru celšanas akcijas pašos pilsētu centros.
Valmierā fotokonkurss ''Sniegavīri balso!'' tiek organizēts ''PROJEKTA PĒDAS'' 2006./2007. gada ziemas akcijas ''Sniegavīri balso!'' ietvaros.
Lauma Gulbe, ''Projekta Pēdas''Valmieras nodaļas vadītāja, E-pasts: lauma.gulbe@pedas.lv

Fotokonkursa nolikums un pieteikuma anketa

Pirmās „Zaļās stundas” norisinās Valmieras Viestura vidusskolā
Pirmie „Zaļo stundu” dalībnieki 30. janvārī bija Valmieras Viestura vidusskolas 8. klases skolēni, kas ne tikai uzmanīgi klausījās, bet arī aktīvi piedalījās, gan parādot savas jau esošās zināšanas par vidi, gan arī uzdodot lektoriem gana āķīgus jautājumus. Īpašu aktivitāti izrādīja 8. klases skolēns Viesturs Mušperts, kas izpelnījās ne tikai lektoru, bet arī Valmieras Televīzijas uzmanību.


Viesturs Mušperts, Valmieras Viestura vidusskolas 8. klase

Pirmās „Zaļās stundas” jau norisinās Valmieras Viestura vidusskolā >>

Valmieras skolās norisināsies „Zaļās stundas”
Lai informētu par pilsētas dabas daudzveidību, kā arī dabas vērtību saglabāšanu, „PROJEKTS PĒDAS”, Valmieras pilsētas pašvaldība un SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) Valmieras skolās piedāvā organizēt „Zaļās stundas”, kuru devīze būtu „Cik zaļas lapas kokam! Cik zaļi paši mēs?” vairāk >>

"Zaļo stundu" nolikums

Informatīvais paziņojums par Latvijas Olimpiešu kluba/Projekts Pēdas iepirkumu „Poligrāfijas pakalpojumi”

Informācijas publicēšanas datums: 2006. gada 3. janvāris
Sīkāku informāciju par iepirkumu var saņemt Latvijas Olimpiešu klubā, Brīvības 354 -11, pie koordinatores Lanas Saksones, tālr. 29835605, e-pasts:lana.saksone@pedas.lv
Paredzamais līguma termiņš – 2007.gada 31.oktobris
Piedāvājumi var tikt iesniegti norādītajā adresē līdz 2007.gada 28.februārim plkst. 17:00.

Iepirkuma rezultāts
Uzvarētājs: SIA Lexs
Paredzamā līguma summa: LVL 6000.00

Projekts Pēdas aicina skolēnus un studentus piedalīties jauna izdevuma par un ap vidi veidošanā!
Izdevums, kas turpinās jau līdz šim esošās Projekta Pēdas avīzes tradīcijas, ir lieliska iespēja aktīviem, radošiem un žurnālistikai tuviem jauniešiem runāt par un ap vidi, vienlaikus gūstot un krājot pieredzi žurnālistikā.
Publicējamie darbi tiks atlasīti konkursa kārtībā, balstoties uz nolikumu, kas publicēts zemāk.
Konkurss notiks visa gada garumā vairākos termiņos, katrs no tiem tiks izsludināts atsevišķi Pēdu mājaslapā, pirmais termiņš – 15. februāris.

Konkursa „Saudzēsim mūsu planētu!” nolikums

Informatīvais paziņojums par Latvijas Olimpiešu kluba/Projekts Pēdas iepirkumu „Izstādes „Cilvēks.Vide.Pilsēta” sagatavošanu, veidošanu un uzstādīšanu”.

Informācijas publicēšanas datums : 2006.gada 20. decembris
Sīkāku informāciju par iepirkumu var saņemt Latvijas Olimpiešu klubā, Brīvības 354 -11, pie koordinatores Lanas Saksones, tālr. 29835605, e-pasts:lana.saksone@pedas.lv
Paredzamais līguma termiņš – 2007.gada 21.aprīlis
Paredzamā līguma summa: 1600 lvl
Piedāvājumi var tikt iesniegti norādītajā adresē līdz 2007.gada 28.februāra plkst. 17:00.

Iepirkuma rezultāts
Uzvarētājs: SIA RCW Group
Paredzamā līguma summa: LVL 1910.00

Lai uzlabotu situāciju vides izglītības un vides apziņas sfērā, Lielbritānijas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Projektu Pēdas rīko projektu konkursu "Zaļā trīscīņa".
Līdzīgi kā sportā, ari šeit skolas piedalās sacensībā, kas apvieno jomas, kas var pastāvēt kā atsevišķas disciplīnas, taču lielāks efekts ir no visam trim kopā.
Skolai ir jāizstrādā projekts, kas apvienotu trīs kategorijas:
1) skolēnu izglītošanu par vides jautājumiem (nolikumā saukti par sagatavošanas darbiem), kas īstenojami skolām par saviem līdzekļiem (sīkāk sk. nolikumu)
2) resursu taupīšana un otrreizēja izmantošana
3) ietekmes uz klimatu mazināšana.
Par visu sīki ir aprakstīts nolikumā.
Pievienotajai projekta formai un tāmei ir tikai ieteikuma raksturs, dalībnieki var veidot individuālas formas, taču obligāti iekļaujot tajās šeit atrodamo anketu punktus.
Jāņem vērā, ka pirms projekta iesniegšanas OBLIGĀTI jāatsūta pieteikuma anketa, citādi skolas projekts var netikt izskatīts.

Projektu konkursa „Zaļā trīscīņa” nolikums
Pieteikuma anketa projektu konkursam „Zaļā trīscīņa”
Projekta aizpildīšanas forma

Lai gan „Projekta Pēdas” šīs sezonas talkas ir noslēgušās, pati daba vēl nelaižas ziemas miegā un nenoslēpj zem baltās ziemas segas mūsu grāvmalās, parkos samestos un atstātos atkritumus.
Jau ilgu laiku pret šīm cūcībām ir cīnījušies Āgenskalna sākumskolas skolnieki un pedagogi, gan publicējot informāciju un attēlus par situāciju savā tuvākajā apkārtnē, gan vēršoties pie mums ar ideju par vēl vienas talkas nepieciešamību.
Un tā 7. decembra pēcpusdienā notika vēl viena talka!!!

Paldies Kurzemes rajona izpilddirekcijai par atbalstu un PALDIES visiem talciniekiem, kas piedalījās!!!


„It kā bija jau labi, tikai tas, ka ārā bija pamitrs laiciņš. Skolotājs Andris Gabrānovs (mūsu skolotājs), bija parūpējies par cimdiem un maisiem, par to viņam liels PALDIES. Tā nu mēs sākām vākt atkritumus Anniņmuižas parkā. Sākumā sevišķi daudz neviens neatrada, jo mežs no sākuma nebija diez ko netīrs. Tik pēc brīža varēja kādu no klases dzirdam, man ir pilns maisiņš. Tad nu gājām dziļāk iekšā un, AK DIEVS, kas tur tik nebija. Riepas, trubas, matrači, plaukti utt. Tad kāds pateica „fui es atradu pamperus!”, es atradu beigtu balodi (ļoti nejauks skats). Atradām septiņas riepas un vēl padomju laika riteni. Varējām savākt veselu auto. Beāte un Dārta atrada lielu bedri ar atkritumiem, kuru izveidoja vietēji privātmāju iedzīvotāji, lai nemaksātu par atkritumu izvešanu. Mums arī bija divas dziedātājas Anna un Beāte. Džeina un Līva bija sevišķi netīras, un Jānis ļoti centās un dabūja mazu balviņu. Visi centās un darīja ko varēja. Visvairāk mani sarūgtināja tas, ka mēs bijām vienīgā klase un viens no citas klases no mūsu Āgenskalna sākumskolas. Bet padomājot labi, mēs to darījām priekš sevis un par spīti tiem, kas piegružo dabu. Lai arī cik būtu dabas kaitnieku un piegružotāju, mēs cīnīsimies līdz pēdējam. Ja cilvēki neko nedarītu un nevāktu atkritumus, mēs staigātu pa vienu lielu atkritumu bumbu, ko sauc par ZEMI.. Liels FUI tiem, kas domā, ka atkritumi ir tāds nieks, kuru nevajag ievērot. Kauns par tiem, kas ejot pa ceļu nomet zemē, bet ir arī kāds, kas visu pamana un vēro, savāks un izmetīs pareizā vietā. Mēs rūp vide, kurā dzīvojam. Mēs esam bērni, DABAS BĒRNI. Mēs priecājamies, ja varam sakopt vidi, ko citi pamet novārtā.”
Zane Valle, 6b klase

Talkas fotogalerija >>

Lai parādītu pilsētvides īpatnības un mudinātu sabiedrību apjaust, ka tas, ko ikdienā uzskatām par atkritumiem, patiesībā gandrīz vienmēr ir vēlreiz izmantojami un var kalpot par iedvesmas avotu, Projekts Pēdas sadarbībā ar Eiropas Savienības programmu "Interreg IIIA" rīko izstādi "Cilvēks. Vide. Pilsēta."
Lai piedalītos izstādē, nepieciešams izturēt konkursu, kas tiks rīkots 3 kārtās, trešā no kurām notiks klātienē, Rīgā. Sīkāka informācija atrodama klāt pieliktajā konkursa nolikumā.
Iesniedzot darbus, tiem jāpievieno aizpildīta pieteikuma anketa, kā arī uz darba jānorāda tā autors un skola (augstskola). Darbi un pieteikuma anketas jāiesniedz līdz 2007. gada 15.janvārim.

Iztādes-konkursa nolikums
Pieteikuma anketa

Kontaktinformācija: tālr. 7225127, 7211365; mob. 26332739, e-pasts: arnita.toka@pedas.lv

Projekts Pēdas aicina iedzīvotājus, skolas, augstskolas un iestādes, lai veicinātu mūsu kopējās vides tīrību, sūtīt mums informāciju:
par netīrajām vietām jūsu apkārtnē,
nelikumībām vides jomā,
un aicinājumu sadarboties, lai mēs kopīgiem spēkiem varētu ko mainīt.
Informāciju sūtīt uz e-pastu pedas@pedas.lv

Aktuāla informācija >

Sniegavīru mītiņš Latvijā!!

Projekts Pēdas sadarbībā ar organizācijas „Zemes draugi” pārstāvniecību Somijā, visas ziemas garumā rīko akciju „Sniegavīri balso”, ar kuras palīdzību cer pievērst sabiedrības uzmanību resursu taupīšanai un to otrreizējai izmantošanai.

Akcijas laikā iedzīvotāji, organizāciju, iestāžu un uzņēmumu pārstāvji tiek aicināti ēku pagalmos, parkos un laukumos veidot sniegavīrus, kuru dekorācijām izmantoti dabiski materiāli un kuri rokās (blakus, uz galvas, uzkārtus kaklā u.t.t.), turētu uzrakstus, kas paustu attieksmi pret resursu nelietderīgu izmantošanu, piemēram, ”Es balsoju pret plastmasas maisiņiem!”, „Es balsoju par otrreizēju izmantošanu!”, „Es balsoju par ūdens un elektrības taupīšanu”, „Es balsoju pret sāli uz ceļiem”, ”Es balsoju par skudrām pilsētās” u.c.
Kampaņa ir plānota visas ziemas garumā, sākot to, kad laika apstākļi būs labvēlīgi, akcijas beigās žūrija, kas sastāvēs no Pēdu, pilsētu pašvaldību, sabiedrībā pazīstamu cilvēku, kā arī mediju pārstāvjiem, izvērtēs paveikto. Tāpēc dalībnieki aicināti sniegavīru foto un to atrašanās adresi sūtīt uz pedas@pedas.lv
Somijā, kur aktīvi darbojas arī Projekta Pēdas pārstāvji, šāda sniegavīru akcija notiek jau divus gadus, pievēršot uzmanību klimata izmaiņām, iesaistot tajā gan Somijas, gan citu valstu (Igaunijas, Bulgārijas, Ungārijas, Krievijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Slovēnijas) pilsētas un gūstot lielu atsaucību. Atšķirībā no šeit rīkotās kampaņas, Somijā tā tiek organizēta kā vienas dienas pasākums.

Šādi izskatās sniegavīru akcija Somijā - skaties šeit >>

Lana Saksone, Projekts Pēdas, +37126951377, lana.saksone@pedas.lv

I Starptautiskās konferences "Vides un Sporta Izglītība Ilgtspējīgai Attīstībai"
REZOLŪCIJA >>
PROJEKTS PĒDAS uzsāk aktīvu darbību reģionos!

Lai popularizētu un padarītu efektīvāku neformālo vides izglītību, vides un izglītības Projekts Pēdas ir uzsācis aktīvu darbību reģionos. Turpinot piecos darbības gados iesākto, arī šoreiz Projekts Pēdas iesaista aktīvāko sabiedrības daļu - jauniešus.
Aicinājumam sadarboties nedēļas laikā jau atsaukušās 85 skolas no visiem Latvijas rajoniem, kas apliecina netradicionālās vides izglītības nepieciešamību un to trūkumu Latvijas perifērijā. Šobrīd skolas, kas jau ir atsaukušās saņem sūtījumus ar informatīvajiem materiāliem, drīzumā tiks izsludināti radošie konkursi un notiks konsultācijas lokālo darba grupu veidošanai. Skolas, kas vēl nav pieteikušās, var to izdarīt, rakstot lana.saksone@pedas.lv, materiālus var saņemt Gleznotāju ielā 4, Rīgā, iepriekš piesakoties.
Sadarbība ar reģionu skolām pievērsīs uzmanību vides problēmām, liekot jauniešiem aizdomāties un mainīt attieksmi pret sevi un vidi, vienlaikus vecinot skolēnu personību vispusīgu un pilnvērtīgu attīstību, kas nav iedomājama bez vides izglītības.
2006. gada 3. un 4. novembrī norisinājās Latvijas Mākslas akadēmijas studentu pašpārvaldes organizēts ārkārtas plenērs Pāvilostas Pelēkajā kāpā.
Plenēra mērķis bija attēlot norises dabas un cilvēka attiecībās. Galvenā uzmanība šajā plenērā bija veltīta teritorijai, kur Pelēkā kāpa pakāpeniski pāriet mežainajās kāpās un boreālajos mežos, kas arī ir Eiropas nozīmes aizsargājamas teritorijas.

Pāvilostas Pelēkā kāpa ir platākā pelēkā kāpa Latvijā. Tās platums ir 812 metru (parasti tās ir 5-10 matru platas), kas ir astoņdesmit reižu vairāk kā cituviet atrodamajās pelēkajās kāpās valsts teritorijā. Dabas liegumu izveidošana šādās teritorijās cituviet Eiropā ir pašsaprotama prakse, ar kuru saistītās juridiskās nianses atrunātas arī Latvijas likumdošanā, taču nezināmu apsvērumu dēļ tās īstenojas nepilnīgi vai netiek īstenotas nemaz.
Vai Pāvilostas Pelēkajai kāpai nepieciešama aizsardzība? > vairāk >

Prezentācijas materiāls >

Aizvadīts 5. Pēdu gads!
Ar 26.septembrī Ķīpsalas hallē notikušo pasākumu vides un izglītības projekts Pēdas noslēdza 2006.gada darbības sezonu, kas ir piektā tā pastāvēšanas vēsturē.
vairāk >

Projekts Pēdas
2006. gada
Noslēguma pasākums

26. septembrī
ĶĪPSALAS hallē

(Ķīpsalas iela 8)

vairāk >

I Starptautiskā konference "Vides un Sporta Izglītība Ilgtspējīgai Attīstībai"
conference/default.htmVieta: Jūrmala, Baltic Beach Hotel,
Jūras iela 23/25, Majori, Jūrmala, LV - 2015, Latvija

Laiks: 18., 19., 20. septembris, 2006. gads

lasi vairāk >>

URĀ!!! URĀ!!!
Projekts Pēdas un SEB apvienotā komanda ieguva Kausu kā „Visvairāk pārstāvētais kolektīvs” Vienības Velo braucienā, kas tradicionāli notiks Siguldā.

Mūsu komandā brauca vairāk kā 100 dalībnieku.
Tuvāka informācija www.velo.lv
Uz tikšanos nākamgad Vienība braucienā Siguldā!
Paldies visiem kas mūs atbalsta!

Un Igo Japiņam personīgi!

Iznācis Pēdu avīzes Septītais numurs!

Avīzi var saņemt arī Pēdu birojā Vecrīgā,
Gleznotāju ielā 4.

Interesentus lūdzam rakstīt uz e-pastu pedas@pedas.lv

7.-23. jūlijs
Projekta Pēdas velomaratons „Barona un Petersona taka”
Ceļojuma sākums Tartu (Igaunija), finišs Dundagā (Latvija)

Sīkāka informācija pa e-pastu: velo@pedas.lv

lasi vairāk >>

Palīdzi arī tu izdzīt Cūkmenu no Dūņezera!

Pēdas aicina atbalstīt un piedalīties:

„Katru gadu vasarā, kad saule mūs lutina, pēc svētkiem mežs nereti izskatās bēdīgi, tā kā tur var atrast visu, ko vien cilvēki ir izmantojuši – plastmasas traukus, dažādu preču iepakojumus, vienreizlietojamos grilus un pat trolejbusu, kurš uziets Aizkraukles rajonā,” stāsta Tomass Kotovičs, a/s „Latvijas valsts meži” Komunikācijas daļas vadītājs. „Cilvēki mežā svētkos ienāk tīri. Bet vēl tīrāki iznāk, ja tie līdzi iznes savus atkritumus!"
Diemžēl ne visi Latvijas iedzīvotāji bija dzirdējuši par šo akciju, jo veicot apgaitu pa Dūņezera krastu, Vietas.lv atrada ne vien veselu lēveni pēcsvētku atkritumus, tukšas pudeles un pašrocīgi veidotu nojumju atliekas, bet pat pāris vientuļi gruzdošus jāņu ugunskurus.....
Atstātā "šmuce" ir tik liela, ka sadarbībā ar a/s "Latvijas valsts meži" pārstāvjiem tika nolemts rīkot vēl vienu Cūkmena talku pie Dūņezera jau tuvākajā laikā - 1.jūlijā!

Tādēļ visi Vietas.lv lietotāji, interesenti un visi, visi tie, kam rūp Latvijas mežu un ezeru tīrība un kārtība, tiek laipni aicināti piedalīties šajā sakopšanas talkā, iepriekš gan piesakot savu dalību pa telefonu 9111411 vai e-pastu - info@vietas.lv .
Talkas noslēgumā notiks arī pasākuma saviesīgā daļa - desiņu cepšana un draudzīgas sarunas pie ugunskura!

Pulcēšanās plkst. 11. 00 pie pagrieziena uz Kadagu. Vispiemērotākais transports - autobuss Rīga-Saulkrasti- Ainaži ( izbrauc no Autoostas plkst. 9.40) Jākāpj laukā pieturvietā Siguļi un jāpaiet uz priekšu pārsimt metrus, kur būs norādes par talkas pulcēšanās vietu!

Jauns Konkurss!!!

Piedalīties var visi!!!
Visi, kam Pēdu talkas ir tuvas...
Kas ir bijis interesantākais, ko šogad un vispār esi atradis Pēdu talkās?? Turpmāk ar to varēsi sacensties un dižoties...
Nāc uz mūsu nākamajām talkām un palīdzi veidot Pēdu „Kolosālo Atradumu” muzeju!!!

Tā atklāšanas izstāde – Pēdu 2006. gada sezonas Lielajā Noslēguma pasākumā, kura ieejas karte noteikti jau ir tavā īpašumā! Ja nē, kur tu vel kavējies???
Tātad – talko un ja atrod, ko no tiesas :
•  Interesantu
•  Neparastu
•  Senatnīgu
•  Muzejisku
•  Stilīgu
•  Kolosālu
Ņem ciet un nes to talkas organizatoriem!
Katrā talkā – interesantāko un kolosālāko eksponātu atradējiem lieliskas balvas –
Dāvanu kartes atpūtai sporta kompleksā „Ķeizarmežs”

Pēdas Valmierā!
Talka Pauku priedēs Valmierā 2. maijā
Čakli strādāja ~380 talcinieku
Tika savākti ~24 m3 atkritumu

Zīmējumu konkursa ''Es mīlu savu pilsētu'' rezultāti:
1. vieta – Māris Nadejs no Valmieras 5. vidusskolas.
2. vieta – Evelīna, Monta un Sintija no Valmieras Viestura vidusskolas.
3. vieta – Ance Niedrīte no Valmieras Viestura vidusskolas.
Vietu sadalījumu noteica publikas balsojums. Balvas nogādasim jusu skolās.
Izstāde ''Es mīlu savu pilsētu'' apskatāma Vidzemes Olimpiskajā centrā līdz 16. maijam.

Nededzini !!! Noskatīties videoklipu >>
4. maijā Projekts Pēdas sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem organizēja akciju 1=2, kuras laikā notika sakopšanas talka Plakanciemā un koku stādīšana par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienai.
Akcijas ideja - viena nozāģētā koka vietā mēs stādam vietā divus !!!
Aktuāla informācija

Ažiotāža ap iespēju inficēties ar HIV, ja notikusi saduršanas ar izmestu, izlietotu šļirci, patiešām ir saspīlēta. Inficēšanās ar HIV var notikt tikai tādā gadījumā, ja asinis šļircē ir svaigas, t.i., nav sarecējušas. Šādā veidā ar HIV var inficēties medicīnas darbinieki, kas saduras, veicot injekcijas - respektīvi, notikumi uzreiz seko viens otram - asais priekšmets vai šļirce tikko bijis kontaktā ar pacientu, bet jau nākošajā brīdī ar to sadūries mediķis.

No tam šļircēm, kas nomētātas sabiedriskās vietās, kāpņu telpās u.tml., ja vien tās nav tikko lietotas, ar HIV inficēties nevar, lai arī adatā saglabājies samērā liels asiņu daudzums - vīruss jau būs gājis bojā.
Tomēr saglabājas iespēja inficēties ar hepatītu vīrusiem, jo īpaši B hepatītu, kas ir ļoti izturīgs ārējā vidē! Nav iespējams dot nekādus precīzākus ciparus, cik ilgi šļirces un adatas var būt infekciozas, jo tas atkarīgs no tā, kādos ārējās vides apstākļos tās glabājušās. Svarīgāk ir apzināties, ka risks var būt, un veicot uzkopšanas darbus, kā jau iepriekšējā informācijā aprakstīts, pēc iespējas mazāk darboties ar "plikām" rokām!

Ja tiek atrastas šļirces vai adatas, noteikti nedrīkst uzticēt tās savākt bērniem! Tā ir pieaugušo atbildība. Tās būtu jāsavāc (rokās, protams, cimdi!) necaurduramos konteineros, piemēram, plastmasas minerālūdens pudelēs, kuras, ja vien iespējams, jāaizskrūvē. Šīs pudeles nedrīkst iejaukt citos atkritumos, lai saspiežot tās netiktu caurdurtas!
Nav zināms, vai ir kāda vieta, kur tās var nodot iznīcināšanai tie, kam nav īpašu līgumu. Droši vien vispareizāk būtu sazināties ar atkritumu pārstrādātājiem.

HIV profilakses punktiem, kuros narkomāniem maina izlietotās šļirces ir sadarbība ar SIA Lautus (tālr. 7317280), kas iznīcina medicīnas atkritumus. Iespējams, ka var vienoties arī ar tuvējam lielākajām ārstniecības iestādēm, piem., slimnīcām, kam ir līgumi par medicīnas atkritumu iznīcināšanu.
Ļoti svarīgi ir motivēt cilvēkus sakopt dabu un sabiedriskās vietas, bet noteikti arī informēt par to, kā to darīt tā, lai nenodarītu sev kaitējumu. Mēs paši vien esam atbildīgi par to, kādā vidē dzīvojam (ar to domājot ari sabiedrību), un, ja vēlamies dzīvot labāk, tad jādara viss tas, kas ir katra spēkos.

Papildus info - Kā rīkoties, lai sabiedrisko vietu sakopšanas talkās neinficētos ar HIV

Informāciju sagatavoja Iveta Skripste, AIDS profilakses centra Informācijas un izglītības daļas vadītāja
Adrese: L. Klijānu 7, Rīga, LV-1012, Tālr.: 7372275, Fakss: 7339954

Projekta Pēdas 2006. gada pavasara sezonas talku grafiks !!!

Uzmanību!
Pēdas tagad iespējams sazvanīt arī pa tālruni - 7509392!
Kā arī vēl joprojām - 9835605!

No 2. – 5. martam PROJEKTS PĒDAS piedalījās BT1 organizētajā 12. Starptautiskajā izglītības izstādē SKOLA 2006.
Piektdien, 3. martā uz halles Lielās skatuves notika unikāla IZSOLE.
Apsveicam unikālā, pagājušās vasaras velomaratona „Krišjāņa Barona taka” 940 kilometrus pārdzīvojušā velosipēda jauno īpašnieci un noteikti arī šīs vasaras velomaratona potenciālo dalībnieci Vitu no Jēkabpils. Sīvajā izsoles gaitā viņa tomēr nepiekāpās vīriešu priekšā un ar gala summu 44 lati savā īpašumā ieguva šo, teiksim godīgi, dažādus šķēršļus pārdzīvojušo velosipēdu, kurš, cerams, Vitai būs uzticams visās viņas aktivitātēs turpmāk!
Līdz ar velosipēdu Vita saņēma arī Pēdu īsteno atribūtu „artilēriju” – ap 50 maisu un cimdu pāru ar kuriem turpmāk, cerams, darboties Pēdu pasākumos! Vēlreiz Hip Hip urrā Vitai! :)

Iznācis Pēdu avīzes Sestais numurs!

Numura viesis - Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga
Vides izglītība ir vajadzīga tikpat pieaugušajiem, kā mazajiem...

lasiet vairāk >>

Avīzi var saņemt arī Pēdu birojā Vecrīgā,
Gleznotāju ielā 4 - 303. kab.

Interesentus lūdzam rakstīt uz e-pastu pedas@pedas.lv

Palīdzi savam mazākajam brālim, ja vien Tev ir tāda iespēja,
... jo mēs visi esam dzīvi...


Palīdzi dzīvniekiem - ieliec šo reklāmas baneri savā mājaslapā!

Ir iznācis jaunais – februāra numurs žurnālam "Vides Vēstis"!
Šis žurnāls ir tiem, kas nopietni interesējas par dabu un vidi.
Projekts Pēdas iesaka!
Pēdas ir paplašinājušas savas darbības ģeogrāfisko spektru un tagad tās sākušas darboties arī Kenijā (Āfrika). Pēc Pēdu vadītājas Vitas Jaunzemes darba vizītes Nairobi un pateicoties diviem jauniem sportistiem, treneriem un vides aktīvistiem, tagad arī Pēdu menedžeriem - Juma Kent un Yusuf Motha -, šajā reģionā sāk pamazām iedzīvoties Pēdu ideāli un darbības principi - Saudzēsim mūsu Planētu.
Pēdām ir savi Kenijas pārstāvji, kuri kopā ar saviem atbalstītājiem organizējot dažādus sporta un labdarības pasākumus tajos iekļaujot vides sakopšanas aktivitātes.

Kā pierādījums veiksmīgai darbībai ir saņemtais
Goda raksts
, kas tika piešķirts par aktivitātēm Kambalā (Uganda) Abe Linc Basketball Tournament, kur notika Vides, miera un sakopšanas nometne.

Savukārt, Projekts Pēdas izsaka pateicību saviem pārstāvjiem Kenijā - Juma Kent un Yusuf Motha par ieguldīto darbu popularizējot zaļo domāšanu.

 

 

Projekta Pēdas 2005.gada Noslēguma pasākums ir aizvadīts! Paldies visiem, kas atnāca un piedalījās!!! Uz tikšanos nākamajā gadā!
Jūsu Projekts Pēdas.

Noslēguma pasākuma Fotogalerija (papildināta!!!) >>

Laimīgie loterijas uzvarētāji Pēdu Noslēguma pasakumā ir Līva Pugoviča, Elviss Grīnbergs un Laura Sudraba. Viņi laimēja brīvkartes uz 2006. gada Pasaules hokeja čempionātu Rīgā. Apsveicam!


Projekts Pēdas izsaka pateicību
2006. gada Pasaules čempionāta hokejā
rīkošanas izpilddirekcijai.

 


Projekta Pēdas Noslēguma pasākuma Karoke konkursā Lielo Balvu - 100 Eiro apmērā - saņēma Emīls Kivlenieks. Apsveicam!

Aicinām talantigus jauniešus trenēt savu balsi un piedalīties karaoke konkursā nakamajā gadā.
Līdz nākamgadam!

Mākslas konkursa ES MĪLU SAVU PLANĒTU! uzvarētāji >>

Augstskolu muzikālo grupu konkursa rezultāti >>

  Žūrijas balvas ieguvēji – grupa no Rīgas Stradiņa universitātes „Morning After”

vairāk >>
 

Publikas atzinības balvu sīvā cīņā pret grupu AK69
ieguva Latvijas Universitātes grupa „Trakmēnes”!

vairāk >>

No 9. novembra līdz 11. novembrim Nairobi (Kenijā) notika 6. Pasaules vides un sporta konference.

Konferences moto: "Sports, Miers un Vide".


Tajā piedalījās 303 deputāti no daudzām pasaules valstīm.
Latviju pārstāvēja divi delegāti – Artis Lagzdiņš (Liepājas Olimpiskais centrs) un Vita Jaunzeme (Latvijas Olimpiskā komiteja/Projekts Pēdas).

Fotogalerija
Iznācis Pēdu avīzes Piektais numurs!

Projekts Pēdas ir vienojies par turpmāku sadarbību ar Latvijas Zemūdens Mednieku Klubu.
Līdz ar to mūsu talkās spēsim iztīrīt arī udens tilpnes, ne tikai upju un ezeru krastus!


"Latvijas Zemūdens Medību Klubs" - LZMK izveidots ar mērķi popularizēt zemūdens medības un veselīgu dzīves veidu, un apvienot savās rindās dažāda vecuma un nacionalitāšu domubiedrus - visus kam nav vienaldzīgs mūsu ūdens tilpņu ihtioloģiskais un ekoloģiskais stāvoklis. Klubs plāno rīkot ūdenstilpņu attīrīšanas un zivju ielaišanas pasākumus, reidus apvienotus ar vides inspekciju, sacensības, kontaktu nodibināšanu ar ārzemju partneriem un sadarbojoties ar citiem Latvijas klubiem panākt vienotu zemūdens medību licencēšanu.
Par mūsu projektu dalībnieku var kļūt katrs, kurš grib un var palīdzēt mūsu dabai, kuru vilina noslēpumainā un neatkārtojamā zemūdens pasaule.

Projekts Pēdas piedalījās Vienības velo braucienā, kas notika 4. septembrī.
UZVARA!!!
Pēdu komanda saņēma 1. vietu Tautas klasē un Sporta Pārvaldes kausu kā vislielākā komanda –
55 dalībnieki!
Apsveicam visus komandas dalībniekus ar uzvaru!
PROJEKTA PĒDAS velo maratons "Krišjāņa Barona taka"
(7. - 20. jūlijs) veiksmīgi NOSLĒDZIES !!!

Kopā nobraukti 940 km.
Brauciena fotogalerija >>

Lielo balvu saņēma Aili (Igaunija). Apsveicam!!!

Uz tikšanos nākamajā, 2006. gadā, 7. jūlijā pie Latviešu biedrības nama!

>>
velobrauciena maršruts >>

"Hansabanka" ne tiekai atbalsta Pēdas ar finansēm, bet pilnā sastāvā ar tās valdes priekšsēdētāju INGRĪDU BLŪMU dodas uz talku un strādā tik pašaizliedzīgi, ka savāc vislielāko daudzumu ar atkritumiem un uzvar atkritumu vākšanas sacensībās, par ko jau sen ir pārtapušas Pēdu talkas.

Paldies HANSABANKAI par atbalstu!

Hansabanka atstāj savu PĒDU >> lasiet vairāk >>

14. maijā, Mežaparkā noslēdzās Pēdu pavasara sezona!
Talkā piedalījās 290 cilvēku un kopā tika savākti 56 m3 atkritumu.

Noslēguma talkā pirmo reizi Pēdu (un Latvijas) vēsturē piedalījās a/s "Hansabanka" darbinieki un tās valdes priekšsēdētāja Ingrīda Blūma.
Paldies Hansabankai par atbalstu un drosmi piedalīties talkā"!
"Hansabankas komanda" sīvā cīņā uzvarēja pārējās 4 komandas ("Laumiņas", "Zaļā komanda", "Tīrais, jaunais laiks", "Ar dziesmu pa Pēdām") un savāca divus 8 m3 konteinerus.

Talku apmeklēja arī Vides ministrs Raimonds Vējonis, ex-premjers Indulis Emsis. Viņu komanda - "Zaļā komanda" ieguva godpilno 3 vietu.
Rīgas domes pārstāvis Imants Rākins strādāja komandā "Tīrais, jaunais laiks”, kura ieguva godpilno 2 vietu.

Talkas DJ bija olimpietis Mārtiņš Rubenis.

Apsveicam visus ar Pēdu pavasara sezonas noslēgšanu!
Kopā pavasara talkās savākti 368 m3. Un piedalījās 2070 cilvēku!!! Paldies visiem!!!

Drīzumā fotogalerija par pavasara sezonu.

Un uz tikšanos velomaratonā "Kr. Barona taka" un rudens talkās!
Paldies visiem, kas mūs atbalsta!

Iznācis Pēdu avīzes Ceturtais numurs!

"Projekts Pēdas" 2005. gadu uzsācis ar jauniem plāniem un jaunām idejām.

Kā īpašs NOTIKUMS būtu jāatzīmē sadarbības līguma slēgšana ar Hansabanku, kas nozīmē lielākas iespējas realizēt visus tos plānus un idejas, kas dzimst Pēdās.

Latvijā darbojas kopumā vairāk nekā 20 bankas, tomēr šobrīd tikai “Hansabanka” ir nolēmusi nopietni atbalstīt zaļās idejas un zaļo domāšanu, kas patiešām patīkami pārsteidz un iepriecina visus īsteni zaļi ticīgos.

Novēlam bankai labi strādāt un attīstīties, jo rūpes par saviem klientiem, ne tikai biznesa izaugsmes izpratnē, bet arī - lai viņi varētu staigāt par mazliet tīrākiem mežiem un parkiem un elpot mazliet tīrāku gaisu, ir novērtējamas 10 baļļu sistēmā ar 10 punktiem.

PALDIES “Hansabankas” vadībai un uz tikšanos kādā no talkām!! :) Bankas darbinieki jau izrādījuši interesi par piedalīšanos talkās, turklāt, ne tikai Rīgā.

RĪGA - LIEPĀJA - RĪGA 11.09.2004
Projekta Pēdas atmiņu klade

Rudens talku sezonas atklāšana
Iznācis Pēdu avīzes Trešais numurs!
PĒDU NOSLĒGUMS ...

Noslēguma pasākuma fotogalerija

Spicās Avīzes lielais rudens konkurss "Zaļās pēdas" 3. - 5. klašu skolēniem

Pēdu rudens talku sezona!!!

Iznācis Pēdu avīzes Otrais numurs!

Noslēdzies „Projekta Pēdas” zaļais velo brauciens Saulkrasti - Ainaži - Burtnieks - Valmiera (28.-30. augusts)

Brauciena fotogalerija.

„Projekta Pēdas” zaļais velo brauciens Sloka - Mērsrags– Dundaga – Slīteres nacionālais parks veiksmīgi noslēdzies!Foto - velobrauciena dalībnieki neilgi pirms izbraukšanas no Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas.
Brauciena fotogalerija.


SIA "Hawaii Express" dāvina "Projektam Pēdas" savus velosipēdus!
Mēs uzskatam, ka Projekts Pēdas ir jāatbalsta, jo arī mēs aktīvi iestājamies par veselībai draudzīgu vidi, tīru, ekoloģisku un sakoptu. Tāpēc velosipēds ir labākais transporta līdzeklis ne tikai cilvēka veselības uzturēšanai ikdienā, bet arī vides saudzēšanā.

Kāpēc vajadzētu izvēlēties velosipēdus:
· Velosipēds kā ekoloģiskais transporta līdzeklis ir visdraudzīgākais videi un tāpēc arī cilvēkam.
· Velosipēds palīdz noņemt stresus.
· Velosipēds neprasa lielus ieguldījumus.
· Velosipēds nodrošina labu figūru un labu sejas krāsu.
· Velosipēds ir skaists transporta līdzeklis.

"Projekts Pēdas" izsaka pateicību
"Hawaii Express" komandai par idejisko un materiālo atbalstu!
[2004. gada maijs]
"Projekts Pēdas" savās rindās uzņēma trīs jaunus biedrus darba grupā.
Dainaru Zolmani - Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmija
Andri Stengrevicu - Latvijas Universitāte
Māri Zviedri - Latvijas Policijas akadēmija
APSVEICAM jaunpienācējus un novēlam neiztrūkstošu enerģiju un optimismu tik atbildīgā un nozīmīgā misijā!!!
PROJEKTS PĒDAS MEKLĒ JAUNUS BIEDRUS DARBA GRUPAI!
Interesentus lūdzam rakstīt uz mūsu pastkastīti!
Augstskolas un skolas, kurām interesē saņemt papildus informāciju par "Projektu Pēdas", kā arī Olimpiešu klubu, sūtiet savus ierosinājumus un uzaicinājumus uz mūsu pastkastīti !!

"Projekta Pēdas" darba grupa labprāt apciemos jūsu skolu un pastāstīs par šo projektu ko tuvāk.
Ziņas no Ventspils
Kristīne Kuzņecova

2004.gada 5. maijā, Ventspils augstskolā (VeA) norisinājās dažādi tīrīšanas darbi, kas mijās ar atpūtu un sportiskām aktivitātēm. Jau no plkst.12.00 VeA studentu kopmītnēs rosījās studenti, uzkopdami savas dzīvojamās telpas, pēcpusdienā viss turpinājās ar talku augstskolas parkā un basketbola sacensībām augstskolas basketbola laukumā.

Pavasara talka VeA parkā jau ir kļuvusi par tradīcīju un šogad VeA Studentu padome to rīkoja "Projekta Pēdas" ietvaros 5. maijā. Ātri un operatīvi, ar kopīgiem spēkiem tika sakopts pie augstskolas esošais parks, kurā studenti labprāt uzturas laikā starp lekcijām vai arī pēc tām.

Piekto gadu pēc kārtas notika arī "Baskettracis 2004", kuru studenti katru gadu gaida ar lielu nepacietību, lai varētu noskaidrot augstskolas labākos šīs spēles meistarus. Šogad turnīrā piedalījās 10 zēnu komandas un 4 Mix komandas. Zēnu komandu konkurencē 3.vietu ieguva komanda ar nosaukumu "Zobrats", 2. vietu - "Rosaura" un 1.vietu - "Babūns un Zebiekstes" (komandā: Gatis Zvirgzdiņš, Dāvis Delveris un Andris Otto). Mix grupā 3.vieta komandai ar nosaukumu "BK Sahāras Meži", 2.vieta - "M.I.J." un 1.vieta komandai "X", kurā spēlēja Santa Titajeva, Gatis Zvirgzdiņš un Dāvis Delveris. Pasākuma laikā notika arī "slum dunk " un 3-punktu metienu konkurss.

Pasākuma laikā visi varēja cienāties ar tikko grillā ceptām desiņām, ko bija sarūpējusi VeA vadība un Studentu padome. Tā kā laiks bija ļoti jauks un saulīte dejoja pa zemes visru, pasākums bija izdevies.

Liepājas studenti kopīgi sakopa vēsturiskos kapus
LPA Studentu padomes lietvedības virziena koordinatore
Meldra Kivlena

5. maijā sakarā ar Spodrības mēnesi Liepājas studenti sakopa Kaijas ielas rajonu. Galvenais tīrīšanas objekts bija vēsturiskie kapi. Kopā ar studentiem talkā piedalījās arī olimpietis un bobslejists Sandis Prūsis.

Talkā piedalījās Liepājas Pedagoģijas akadēmijas studenti un pasniedzēji, kā arī studenti no Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles un Baltijas Krievu institūta Liepājas filiāles. Katrai komandai tika ierādīta teritorija, ko sakopt.

Šī talka tika organizēta projekta „Pēdas” ietvaros. Projekta „Pēdas” misija ir — mainīt domāšanu un attieksmi pret apkārtējo vidi, atjaunot talku tradīcijas Latvijā un pārveidot tās par tautā populāru sporta veidu, apvienot visu augstskolu studentu un skolu jaunatnes spēkus, lai sakoptu pilsētu zaļās zonas.

Rīgas Tehniskā universitātē jauns priekšmets - "Vides inženierzinātnes" (vai - māksla kā sadzīvot ar apkārtējo vidi), kura praktiskajā daļā ir iekļautas datorspēles un "PROJEKTA PĒDAS" talkas!!!

Priekšmets ir brīvās izvēles C programmā.
Tajā ietilpst: 8 lekcijas gada garumā.
Pasniedzēji: Dr. Andra Blumberga, Dr.Hab. Dagnija Blumberga, Dr.Hab. Mārtiņš Gedrovičs, Dr.Hab. Ivers Veinbergs, Dr. Tālis Juhņa, Dr. Daina Kalniņa, Dr. Rūta Bendere, Dr.Gatis Bažbauers.

Un ar to visu kopā var nopelnīt divus (2) kredītpunktus gadā!

Arī citu augstskolu studenti ir aicināti apmeklēt šo priekšmetu!

Tuvāka informācija pie Lienes Aleksandras Āboliņas, liene.abolina@pedas.lv

"PROJEKTS PĒDAS" izsludina konkursu par jauna sporta veida nosaukumu, jo mūsu talkas vairs nav talkas, bet īstas sacensības. Un, ja ir sacensības, tad jābūt sporta veidam.

Atkritumu savākšanas sacensības... kaut kā neskan.

Vai jums ir idejas??? Labākajai domai balva garantēta!

Nāc un sakop kādu daļu no Latvijas!