Mēs PAR velo

18. jūlijā velomaratons „Barona taka” dosies caur Rīgai! Aicinām pievienoties visus, kuriem ir velosipēdi un kuri jūtas piederīgi šai velo saimei!

Pulcēsimies pie Brīvdabas muzeja plkst. 9.30, lai plkst. 10.00 sāktu braucienu cauri Rīgai pa Brīvības gatvi līdz Rātslaukumam un apliecinātu, ka diskriminējošai attieksmei pret velosipēdistu uz pilsētas ielām būtu jāsaka ardievas.

„Mēs PAR velo!” Tas ir šī brauciena moto un mēs visi kopā centīsimies pievērst autovadītāju uzmanību un pierādīt, ka velosipēdists ir tāds pats ceļu satiksmes dalībnieks kā ikviens, kurš brauc ar videi nedraudzīgo un vēderiņus audzējošo četrriteņu braucamo.

Gaiss pilsētā ir piesārņots un pārblīvētās ielas nedod cerību, ka kaut kas tuvākajā laikā izmainīsies. Tāpēc, lai normalizētu satiksmi uz Rīgas ielām un dotu pilsētniekiem iespēju elpot puslīdz veselīgu gaisu, velosipēds būtu vienīgais loģiskais risinājums. Bet, lai tas notiktu, ir jādomā par veloceliņu izbūvi uz visām galvenajām ielām, nopietnu autovadītāju izglītošanu un, PROTAMS, apsargājamu velo stāvvietu ierīkošanu.

Tāpēc, visi, kuri vēlas un uzskata, ka ir pienācis laiks mainīt mūsu pilsētas ielu konfigurāciju un velosipēdistu prestiža celšanu - PIEDALIETIES!

P.S. Arī līdzjutēji ir laipni gaidīti! Maršruts: Brīvdabas muzejs - Brīvības piemineklis - Rātslaukums.

Comments are closed.