Sarunas ar Prezidenti mēnesgaismā un uzvaras brauciens cauri Rīgai - “Barona takas” 11. un 12.diena

17.jūlija vakarā „Barona takas” ceļš visus dalībniekus ieveda mūsu galvaspilsētā - Rīgā. Šoreiz naktsmājas un patvērumu mums laipni atvēlēja Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, kur Kurzemes zvejnieka sētā riteņbraucēji atkal uzslēja savas teltis. Taču šis vakars nebija paredzēts laicīgai gulētiešanai un snauduļošanai. Tikai aptuveni 2 stundas pēc dalībnieku ierašanās muzejā klāt jau bija Rīgas Danču klubs, kas ar savām dziesmām un dejām centās atgādināt visiem „Barona takas” dalībniekiem, ka kājas nav domātas tikai pedāļu mīšanai, bet arī jestrai dejošanai. Savus pēdējos spējus saņēmuši, velomaratonisti un viesi metās deju virpuļos.

Pēc dančiem pie mums ieradās kāds īpašs un ļoti gaidīts viesis - bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe - Freiberga ar kungu Imantu Freibergu. Rīgas Danču kluba dūdām skanot, viesus iesēdinājām etnogrāfiskajā zirga pajūgā un visi kopīgi devāmies un Zemgales sētu, kur Prezidente ar kungu iestādīja 5 bērziņus par godu mūsu Dainu tēvam - Krišjānim Baronam. Pēc labi padarīta darba devāmies atpakaļ uz savu apmetni Kurzemes zvejnieku sētā, kur Prezidentes dziļais un aizraujošais stāstījums par latvju dainām un kultūras tradīcijām maģiski apbūra visus „Barona takas” dalībniekus un viesus. Pasaulīgas sarunas, stāsti, jautājumi, atbildes un mēnesgaisma…

Pulkstenis jau tuvojās pusnaktij un mūsu īpašie ciemiņi devās mājup. Brīnišķīgo vakaru noslēdza bagāti klātais galds, uz kura bija zupas, maizītes, ananāsi, banāni, arbūzi, melones, gardum gardas kūkas, sulas, bulkas, kūpinātas vistas, šampanietis….. Vairāk ne vārda! Citādi Tev, lasītāj, sāks tecēt siekalas…. :)  Par bagātīgo galdu MILZĪGU UN MĪĻU PALDIES sakām RIMI, SIA „MILDA KM” un „HANZAS MAIZNĪCAI”.

18.jūlijs. Dalībnieki jau ceļas pirms 8iem un pako savas mantas, lai turpinātu Barona taku cauri Rīgai. Braucot cauri galvaspilsētai organizējām akciju „Mēs PAR velo” , kurā aicinājām ikvienu pievienoties „Barona takas” dalībniekiem un, ievērojot satiksmes noteikumus, izbraukt maršrutu no Brīvdabas muzeja pa Brīvības ielu līdz Rātslaukumam. Aicinājumam atsaucās un maršrutu ar mums kopīgi izbrauca pats Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs. Paldies viņam par atsaucību uz izturību! :)

Akciju rīkojām ar mērķi pievērst autovadītāju uzmanību un atgādināt viņiem, ka mēs, velosipēdisti, esam tādi paši pilntiesīgi satiksmes dalībnieki kā viņi. Mums tad izdevās! Kārtīgi braucot rindiņā viens aiz otra un tikai nedaudz aizkavējot satiksmi, mēs bez jebkādiem starpgadījumiem veiksmīgi nokļuvām Rātslaukumā, kur mūs ar sirsnīgām uzrunām sveica Vides ministrs Raimonds Vējonis, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs un olimpiete Inese Jaunzeme.

Pēc dalībnieku karšu apzīmogošanas un Rīgas Domes zvaniem skanot, plkst. 12:00 „Barona takas” dalībnieki devās uz Vanšu tilta, lai turpinātu savu ceļojumu. Nākamā pietura  - Slampe, kino pilsētiņa „Cinevilla”.

Par visu uzrakstīto stāsta arī fotogrāfijas….


1 Comment to “Sarunas ar Prezidenti mēnesgaismā un uzvaras brauciens cauri Rīgai - “Barona takas” 11. un 12.diena”

  1. By Replica Watches, 2013. gada 23. novembris @ 5.45

    Thanks for sharing this with us. I found it informative and interesting. Looking forward for more updates.

RSS barotne šī raksta komentāriem. TrackBack URI

Pievieno komentāru