Dīķī ar visām drēbēm - Barona takas 4. diena

Agrs rīts ar ne-mākoņu debesīm rada bažas, ka šodiena nebūs viegla, lai nomītos no Raunas līdz Inešiem. Visi meklē pretapdeguma krēmus un Tanīsa kalna pakājē mērcējas upītē, kas šogad atšķirībā no citiem gadiem ir strauja un pilna ar ūdeni.

Daži mērcē cepurītes, daži meklē ēnu. Saule cep pamatīgi.

Mums ar šodienu sākas pavadošais muzikālais pavadījums, kas iespējams atvieglos pašsajūtu tajos brīžos, kad kājas vairs negribēs klausīt un galvā māksies domas par nevarēšanu un vēlmi kāpt nost no sava braucamā.

Pirmais apskates objekts Raunas Staburags, pie kura nokļūt šorīt ir gan vieglāk – jo uztaisītas jaunas kāpnes, gan grūtāk, jo pārplūdušo upīti ar grūtībām pārbrienot, varam uzpildīt savas ūdens pudeles ar ļoti labo strauta ūdeni, kas iztek no ieža.

Neviens nesteidzas doties tālāk, kaut gan nobraukti tikai daži simti metri….

Bet loģika, ka ātri braucot arī vējš ir lielāks un tas savukārt paredz vēsumu, liek domāt, ka stāvēšana neko nedos.

Braucam uz Jaunieviņām pie savvaļas zirgiem. Visi sakrīt mājas dīķī ar visām drēbēm. Sajūta vienkārši brīnišķīga un tad jau var doties uz tuvējo pļavu skatīties savvaļas zirdziņus, kuru laimei nav robežu, kad viņi saprot - nāk objekti, gar kuriem varēs pakasīt savus sānus.

Iepērkam Jaunieviņās bērzu sulas, cidoniju sukādes un saņemam dāvanā dilles, lokus un pētersīļus. Tas vakariņām. Jaunieviņas ir bioloģiskā saimniecība.

Un neskatoties uz karstumu, mīšanās rit aizvien labāk.

Nākamā pieturvieta Bērzkrogs, kur katru gadu ēdam pusdienas, tomēr šoreiz uzraksts uz durvīm norāda, ka vieta slēgta.

Braucam uz Taureni, kur pirmais apskates objekts ir veikals un turpat pie veikala ēdam pusdienas. Un tikai pēc pilniem vēderiem var sākties kultūra.

Mūs sagaida īpaši sirsnīgi un laipni. Bērzu sulas, maize, medus. Ergardes kundze mūs, kā allaž, aizrauj ar savu interesanto un bagātīgo stāstījumu par Taurenes vēsturi. Ekskursijas laikā sastopam ne tikai Ergardes kundzi, bet arī vietējo velnu un vienīgo muižas zirgu. Taurenē atstājam iestādītus 3 kociņus par piemiņu Baronam. Un ir tik patīkami redzēt, ka iepriekšējos gados iestādītie nu jau kļuvuši par skaistuļiem un rotā Taurenes parku.

Tālāk dodamies Vecpiebalgas virzienā, kur pie viena no Vecpiebalgas dīķiem tradicionāli dziedam „Vecpiebalgas ūdensrozes”, turpat netālu, vietējā veikaliņā iepērkamies vakariņām un dodamies uz mūsu naktsmītni pie Inešu ezera, atpūtas kompleksā „Avotiņi”.

Vakariņas šoreiz sanāk karaliskas. Eleonoras vadībā tiek pagatavota fantastiski garšīga cepta zivs ar rīsiem un dārzeņiem un apēdam arī gardās „Mildas” dāvinātās sēņu biezzupas. Vakars tiek pavadīts jauki un sirsnīgi. Esam kļuvuši visi tādi „nogludināti”– bez stresiem, gaiši un mīlīgi.

Līdz rītam!

9 Comments to “Dīķī ar visām drēbēm - Barona takas 4. diena”

 1. By Zigrīda-Anna, 2010. gada 12. jūlijs @ 13.21

  Veiksmīti jums visiem vēlu sasniegt gala mērķi …jauku dienu un labu garastāvokli visiem visiem novēl ( vēlniņš -ZIGRĪDA-ANNA) no TAURENES anna-z2@inbox.lv

 2. By zyczenia urodzinowe dla mamy, 2013. gada 16. aprīlis @ 6.13

  Hello.This article was really motivating, particularly because I was browsing for thoughts on this matter last Thursday.

 3. By Air Max, 2013. gada 4. jūnijs @ 10.42

  Thank you for the good write article! It in fact is an amusement account. I will wait for some more great work from your side Many Thanks for such a great job!

 4. By Godaddy promo code, 2013. gada 2. novembris @ 10.22

  Congratulations on having one of the most sophisticated blogs I’ve come across in some time! Its just incredible how much you can take away from something simply because of how visually beautiful it is.

 5. By iPhone spy, 2013. gada 5. novembris @ 10.13

  I usually don’t comment on blogs but this blog inspired me to make one compliment as I know it’s not enough for the meaningful context in your writing as one could understand it easily. Thanks for sharing.

 6. By hair remover, 2013. gada 5. novembris @ 15.21

  I believe this really is one of the most significant info for me personally. And i’m glad reading your article. But wish to remark on few general things, The web site style is perfect, the articles is actually great : D. Good job, cheers…Come and Try to Now. Enjoy the game

 7. By Nairawebhosts, 2013. gada 7. novembris @ 9.49

  I actually love this write up but one problem i encountered, your website load time is very sluggish when it’s loading, maybe from my internet connection, all the same i haven’t noticed such problem with other web site in the present day, kindly find a solution to it

 8. By 2500 naira hosting, 2013. gada 7. novembris @ 9.51

  I really love this write up but one downside i noticed, your web page load time may be very sluggish when it’s loading, possibly from my web connection, all the same i have not gotten such drawback with different website today, do well to find a solution for it

 9. By landscaping san diego, 2013. gada 16. novembris @ 13.29

  I was wondering if you ever considered changing the layout of your blog? Its very well written; I love what you’ve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.

RSS barotne šī raksta komentāriem. TrackBack URI

Pievieno komentāru