“Barona taka” ir sākusies - 1.diena

Velomaratons “Barona taka” ir sācies! 7. jūlijā plkst. 6.00 no rīta „Barona takas” dalībnieki no Operas stāvlaukuma (Rīga) izbrauca ar autobusu uz Tartu (Igaunija), lai Universitātes pilsētā, kur savulaik mācījušies daudzi latviešu tautas talanti, sāktu aptuveni 1000 km garo ceļu cauri visai Latvijai uz Dundagu. Tas ir ceļš ko savulaik kājām veicis mūsu Dainu tēvs - Krišjānis Barons. Video no izbraukšanas brīža: http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/video_sizeti/kultura/?doc=2926

!!! “Barona takas” laikā sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un Latvijas valsts mežu dāsnumu tiks iestādīti vairāk nekā 100 dažādi koki un košuma krūmiņi.

Vita: Sveicināts lasītāj, kurš interesējas par mums un visu, kas ar mums notiek šajā brīnišķīgajā braucienā „Barona taka”. Jau sesto gadu mēs minam pedāļus un ar vēju matos traucamies cauri visai Latvijai. Šogad organizēt šo akciju bija īpaši sarežģīti, bet tomēr viss izdevās un tagad mēs atrodamies vienā no skaistākajām vietām šajā apkārtnē - pie Puhajarves ezera, Otepes dabas parkā.

Ugunskurs ir jau iekurināts, teltis uzslietas, dalībnieki patīkami noguruši īsti neatrod sev vietu - daži iet uz ezeru peldēties, daži gatavo svētku vakariņas, daži izpēta apkārtni. Odu kā par brīnumu nav ļoti daudz …ik pa laikam nopil kāda pile no maziem, gaisīgi pelēkiem mākonīšiem.

Kopā esam 20 cilvēku, pagaidām gan vēl viens otru nepazīstam, bet jau ir uzsāktas pirmās iepazīšanās - konstatējam, ka esam divas veģetārietes- un, protams, mēs jau esam sakooperējušās par biezpiena slēpšanu no pārējo kārām mutēm…kā nekā viņiem paliek desas, šašliki un daudzskaitlīgs pārākums. J

Bija arī vien nepatīkams starpgadījums, kurš gan tagad liekas visai pamācošs, jo parāda, ka mūsu kaimiņi ir daudz organizētāki. Iepērkoties Otepes Maximā, radās doma ar ēdienu pārlādētos lielos grozus aizņemties un aizvest visu ēdamo uz nakšņošanas vietu un no rīta ievest tos atpakaļ un atdot veikalam….dīvaina un visai nekaunīga doma, bet bez mazākā nolūka nozagt kādu veikalam piederošu inventāru. Tomēr lai cik tas būtu populāri Latvijā, Igaunijā tālāk par pāris kilometriem šādi nevar tikt - policija eskortēja mūsu uzņēmīgos un izdomas bagātos puišus atpakaļ uz veiklu ar visiem groziem. Vai Latvijā policija dzītos pakaļ 5 km, lai atgūtu 2 pārtikas grozus???? Viss beidzās laimīgi un draudzīgi. Pārtikas grozus gan mēs vairs nekad nemēģināsim aizņemties.

Gatis: Šodien nomināmies 60 km un ir radušies arī pirmie secinājumi. Galvenais no tiem ir tāds - vajag izgulēties pirms došanās „Barona takā”, jo jau pirmajos kilometros no Tartu tik ļoti sāka nākt miegs, ka busā sēžot migām ciet, bet pēc nelielas šoka terapijas miegs nenāca visu dienu. Tika novērtēti arīdzan visi „Barona takas” dalībnieki gan fiziskā ziņā, gan izpratnē par ceļu satiksmes noteikumiem. Šovakar ķersimies pie šīs izpratnes pilnveidošanas, kā arī jau šīs dienas maršruta laikā dažam jau nācās pārvarēt bailes no visai stāvajiem Otepes apkārtnes kalnu nobraucieniem, bet tā kā arī ar to tikām galā, tad domāju, ka atlikušajās 16 dienās sagaidāmie nobraucieni no Latvju pauguriem nesagādās problēmas.

Labu vakaru visiem, pie mums sāka līt lietus, bet ugunskurs deg, kartupeļi vārās, sajūtas ir burvīgas!

Līdz rītam!

1 Comment to ““Barona taka” ir sākusies - 1.diena”

  1. By taobao agent, 2013. gada 1. novembris @ 10.07

    I usually don’t comment on blogs but this blog inspired me to make one compliment as I know it’s not enough for the meaningful context in your writing as one could understand it easily. Thanks for sharing.

RSS barotne šī raksta komentāriem. TrackBack URI

Pievieno komentāru