Vēstule Rīgas domes mēram Nilam Ušakovam

Rīgas domes mēram Nilam Ušakova kungam
Rīga, 2009-07-06

A. god. Ušakova kungs,

Rīgas pilsēta, kā viena no skaistākajām Eiropas pilsētām vienmēr ir bijusi izteikti zaļa, tādejādi apliecinot Latvijas iedzīvotāju vēlmi pēc skaistas, veselīgas, zaļas un sakoptas vides. Galvaspilsētas vides tīrība ir jo īpaši nozīmīga, ņemot vērā faktu, ka šeit uzturas, dzīvo un strādā procentuāli liels skaits iedzīvotāju, tādejādi radot nopietnu slogu gan pašiem iedzīvotājiem, gan apkārtējai videi.
Šīs ekonomiskās krīzēs situācijā, kad daudzas ģimenes, studenti, skolēni, arī pensionāri ekonomē savu personīgo budžetu, ir ļoti būtiski nodrošināt iespēju iedzīvotājiem pārvietoties pa pilsētu ar velosipēdiem, kas ne tikai palīdzes viņiem taupīt savas finanses, bet uzlabos pilsētas vidi, īpaši gaisa tīrību. Globālā sasilšana sākas lokāli - ar katra iedzīvotāja atbildību, rīcību un iespējām to mainīt.
Pieļaujot, ka ne visi šobrīd aizdomājas par vides lietām, globālo sasilšanu un tās radītām sekām, tomēr domājot ilgtspējībā, mēs varam palīdzēt gan paši sev, gan arī mūsu videi, jo tikai veselā vidē mēs būsim veseli.
Tāpēc visu to cilvēku vārdā, kuri vēlas pārvietoties ar visekoloģiskāko un visekonomiskāko transporta līdzekli -velosipēdu, kas savukārt radītu tālejošas sekas un uzlabotu mūzu pilsētvidi kopumā, lūdzu Jūs pieņemt atbilstošus lēmumus un papildināt un veidot Rīgas pilsētas ceļu plānu un pēc iespējas ātrāk sākt tā realizāciju, lai:

1)    Pa visām pilsētas ielām velobraucēji varētu pārvietoties maksimāli droši. Vai nu tie būtu iezīmēti velo celiņi uz ielām vai gājēju ietvēm, vai arī speciāli izbūvēti papildus celiņi;
2)    Pilsētā būtu iekārtotas apsargājamas velo stāvvietas, kurās velobraucēji varētu droši atstāt savus riteņus , nebaidoties par to īpašnieka nelikumīgu maiņu;
3)    Šādās stāvvietās būtu nepieciešamas dušas kabīnes, lai atbraucot uz darbu, būtu iespēja noskaloties un uzsākt darba dienu pieņemamā kondīcijā;
4)    Organizēt informatīvās akcijas, kurās autovadītāji tiktu aicināti ievērot pieklājību un adekvāti izturēties pret velobraucējiem kā līdzvērtīgiem satiksmes dalībniekiem, kā arī intensīvi aicināt velobraucējus ievērot ceļu satiksmes noteikumus;

Rīga ar laiku varētu kļūt, kā daudzas Eiropas pilsētas, par velobraucējiem draudzīgāko, zaļāko un tīrāko pilsētu, kas mūsu galvaspilsētas tēlu tikai bagātinātu un izceltu.

Cerot uz Jūsu atsaucību un vēlmi atbalstīt un realizēt šo plānu,
Projekts Pēdas vadītāja: Vita Jaunzeme
Rīgas Skolēnu domes prezidents:  Mārtiņš Lielbārdis

4 Comments to “Vēstule Rīgas domes mēram Nilam Ušakovam”

 1. By kino flo lights, 2013. gada 18. aprīlis @ 2.36

  Hiya. Self-same careful website!! Guy .. Striking .. Superb .. I’ll bookmark your website and engage the feeds also…I’m content to locate many effective in rank here inside the article. Show appreciation you for sharing..

 2. By tapety na pulpit komputera panoramiczne, 2013. gada 28. jūlijs @ 22.18

  Hiya, I’m especially glad I’ve establish this info. These days bloggers distribute only concerning gossips and clear and this is really frustrating. A good situate with exciting pleased, this is what I ought. Thanks for keeping this website, I will live visiting it. Achieve you achieve newsletters? Cant attain it.

 3. By Natalie, 2014. gada 19. februāris @ 6.30

  This blog has some really helpful information on it. Thank you for sharing it with me!

 4. By Text The Romance Back Download, 2014. gada 25. decembris @ 11.37

  Text The Romance Back Download Text the Romance Back
  System - Transform Your Man Into Prince Charming Using Little Text
  Messages this post https://www.rebelmouse.com/texttheromancebacksystem/

RSS barotne šī raksta komentāriem. TrackBack URI

Pievieno komentāru